Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Kličko: Price ho chce, Braekhusová má stejné chutě jako on

  • Napsal Profiboxing.cz

David Price vs. Jaroslav Zavorotnji / zdroj foto: Boxingscene.comDavid Price vs. Jaroslav Zavorotnji / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Zajímavý víkend zažili fanoušci boxu. Kromě taháku Miguel Cotto vs. Sergio Martinez se boxovalo také ve Francii – Takam vs. Thompson a v Německu, kde se představili v akci mimo jiné David Price, Jürgen Brähmer a Cecilia Braekhusová. My vám nyní nabízíme videa všech těchto duelů...

Jako první začínáme v zemi galského kohouta, kde si to v pátek o „Stříbrný pás" rozdali Kamerunec žijící v Paříži Carlos Takam (30-1-1) a americký veterán Tony Thompson (39-5). Ze zaslouženého triumfu se nakonec radoval prvně jmenovaný, který se tak přiblížil svému snu: zápasu o titul mistra světa.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Podobné touhy má také obrovitý Brit David Price (18-2), který si v sobotu večer v německém Schwerinu poradil s ukrajinským otloukánkem a držákem Jaroslavem Zavorotnjim (16-7). A jeho kouč Tommy Brooks už před zápasem pronesl: „Má před sebou velkou budoucnost! Neřekl bych to, kdybych si to nemyslel. Že prohrál s Thompsonem? To bylo o zkušenostech! Pokud se bude vyvíjet jako nyní, bude příští rok připravený na Klička!"

Sám liverpoolský obr, který by se měl do ringu vrátit na konci léta nejspíše doma v Liverpoolu proti už daleko kvalitnějšímu protivníkovi, byl s desetikolovou bitvou spokojený. „Jsem rád, že jsem si vyzkoušel takto dlouhý zápas. Možná jsem ho mohl knockoutovat, ale bylo těžké ho zasáhnout, dobře se pohyboval, měl bradu nízko. Byla to pro mě dobrá zkušenost," pronesl třicetiletý bijec.

Momentálně je ale každopádně blíže Kličkovi právě Takam. Především, pokud by WBC nakonec přece jen svolila a nechala Ukrajince boxovat o čtvrtý titul top organizace, který mu ve sbírce chybí. Je pravda, že by s tím musela souhlasit také federace IBF, jejíž pás má na podzim hájit proti Kubratu Pulevovi.

„Ženskou verzí" Klička pak je norská boxerská královna Cecilia Braekhusová (25-0). Ta podruhé v kariéře porazila Němku Jessiku Balogunovou (24-4) a po desáté obhajobě všech svých tří titulů mistryně světa ve velterové váze – WBC, WBA a WBO – by ráda získala do sbírky ten poslední, který ji chybí – IBF.

„Chci být první ženou, která sjednotí všechny čtyři prestižní tituly v jedné váze," pronesla po zápase bojovnice, která by tak dala razítko na svojí přezdívku „První dáma". A její manažer Nisse Sauerland není proti. Mimochodem, zmíněný titul drží Chorvatka Ivana Habazinová (13-1)...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CARLOS TAKAM VS TONY THOMPSON

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DAVID PRICE VS. JAROSLAV ZAVOROTNJI

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CECILIA BRAEKHUSOVÁ VS. JESSICA BALOGUNOVÁ

VIDEO JÜRGEN BRÄHMER VS. ROBERTO FELICIANO BOLONTI

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze