Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO 'Král' Molina úřadoval, 'Příští generace' Spinks už spíše minulostí

  • Napsal Antonín Vavrda

Carlos Molina vs Cory Spinks / zdroj foto: www.espn.comCarlos Molina vs Cory Spinks / zdroj foto: www.espn.comCHICAGO – V hlavním souboji chicagského galavečera se utkali Mexičan Carlos Molina (21-2-5) s Američanem a členem slavného klanu Spinksů – Corym (39-8) o to, kdo bude příštím vyzyvatelem šampióna IBF v lehké střední váze Corneliem Bundragem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Od úvodního gongu bylo ale více než zřejmé, komu se této výsady dostane. Molina byl jasně aktivnější, dominoval v rychlosti i tvrdosti úderů, kterých vyslal směrem ke Spinksovi za dvanáct kol dvakrát více než soupeř.

Ten od osmého kola zjevně bojoval s únavou a více jak na box samotný se soustředil na to, aby zápas dokončil a to i za cenu ne úplně sportovních praktik – za neustálé držení a věšení se do Moliny dostal bijec s přezdívkou „Next Generation“ veřejné napomínání v kole devátém a v posledním dějiství jej pasivita stála počítání a další odečet bodů.

„Držel se mě kdykoliv jsem se mu dostal na tělo,“ postěžoval si na nečistý box soupeře „Král“ Molina po zápase.

Mexický rodák trvale žíjící v Chicagu se tak mohl před více jak pěti tisíci domácích fanoušků radovat z drtivé výhry a začít připravovat na souboj s Bundragem. Spinks, ač stále dvacítka světového pořadí, nejspíše ztratil poslední šanci dosáhnout na ty nejvyšší mety.

„Pracoval jsem na tom, abych dominoval. Snažil jsem se bít ho na spodek a zakončovat kombinace háky na hlavu,“ prozradil taktiku na třetího levorukého soupeře v kariéře Molina. Co se svým koučem vymyslí na Bundrage?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze