Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Léčba šokem! Brook zaskočil Portera a sní o Mayweatherovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Brook vs. Porter / zdroj foto: ShowtimeBrook vs. Porter / zdroj foto: ShowtimeCARSON – Tohle se jednoduše nečekalo. Britský olympionik Kell Brook (33-0) si dojel o víkendu pro titul mistra světa IBF ve velterové váze do kalifornského Carsonu, kde zdolal pod otevřeným nebem do té doby neporaženého amerického rváče Shawna Portera (24-1-1)...

Dobyvatelské výlety USA vs. Velká Británie aktuálně 1-1! Zatímco prvního března dostal britské království tvrdou ránu, když Ricky Burns padl doma v Glasgow v bitvě s Terencem Crawfordem, tentokrát může být na svého bojovníka hrdé. Kell Brook totiž pro většinu fanoušků i expertů senzačně vybodoval v Carsonu domácí naději Shawna Portera. Ten se z titulu mistra světa dva zápasy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Prohrál jsem zaslouženě, nemám se nač vymlouvat, musím na sobě opět začít pracovat. Chci odvetu," pronesl smutný domácí bijec, který byl považován za možného dalšího soupeře Floyda Mayweathera, a jeho kariéra mířila raketově vzhůru. Jenže před zraky svých předchozích soupeřů – Paulieho Malignaggiho a Devona Alexandra byl tentokrát on tím, který dostával lekci.

Lekci z efektivity a účinnosti. Brook první tři, čtyři kola téměř neboxoval, jenže zároveň totálně otupil agresivitu a tlak Portera. Ten se za celý zápas dostal jednou, nebo dvakrát ke svému oblíbenému naskočenému přednímu háku. Respektive k tomu, aby jím zasáhl protivníka. A i když několikrát změnil styl útoků, Brook vždy našel protizbraň.

Tou největší byl jeho přední jab. Šestadvacetiletý Američan totiž často chodí do ofenzivy otevřený, s oběma rukama od těla, jenže většina soupeřů se v té chvíli strachovala více o svůj vlastní zadek, než aby mu zkusila do úderů sáhnout. Brook se nebál, navíc často i atakům Portera předcházel, a mohl slavit.

Také díky překvapivě čestným rozhodčím. Ten ostrovní dal remízu, kalifornský DeLuca viděl coby vítěze Brooka v poměru 117-111, aby následně verdiktem 116-112 pro ostrovního bijce překvapila i jedna z nevadských „miss remíz" Adalaide Byrdová. S ohledem na fakt, že většina expertů se shodla na tom, že Brook vyhrál 7-5 na kola jde o rozhodnutí, před kterým se musí smeknout. Ostatně v podobném tónu se vyjádřili nejedni žurnalisté i boxeři z celého světa.

Také díky sudím si tak může nyní užít Brook velkého přijetí ve vlasti, konkrétně rodném Sheffieldu. Sem už nyní naplánoval jeho šťastný manažer Eddie Hearn první obhajobu titulu – na 6. prosince. Přesné místo i soupeř ještě nejsou známi.

Mluví se o Amiru Khanovi, údajně již začala jednání, je otázkou, zda-li se pro ostrovy skutečně obří šlágr dá naplánovat tak rychle a navíc do relativně neboxerského města. Navíc o dva týdny dříve si to mají v Londýně rozdat Tyson Fury a Dereck Chisora. Pravděpodobnějším scénářem budiž, že se Khan a Brook na galavečeru potkají, ovšem proti jiným soupeřům, aby si to rozdali v první třetině roku 2015.

„Zajímá nás Amir, zajímá nás Floyd Mayweather a také Manny Pacquiao," vyjmenoval Hearn své priority, se kterými plně souhlasí i Brook. Jen s tím rozdílem, že osmadvacetiletý novopečený šampion touží předně po Filipínci. Také v tomto případě lze ale mluvit až o roku 2015, Pacmana nyní čeká Američan Chris Algieri.

„Těším se na další výzvy. Pamatuji si, jak byl Manny pronásledován fanoušky, když boxoval s Hattonem. Je to legenda. Po zápase s Khanem prahne celá Británie. Uvidíme, nyní se těším domů do Sheffieldu, těším se na páteční přijetí, v mém rodném městě mě vždy podporovali a já jsem rád, že jim za to mohu nyní přivést ukázat titul mistra světa," pronesl spokojený Brook.

Toho mimochodem podcenili zjevně i američtí fanoušci. Zápas Porter-Brook totiž sledovalo v průměru jen 661 tisíc diváků, zatímco jeho poslední bitvu s Malignaggim 897 tisíc fanoušků. Otázkou je, nakolik to bylo „neatraktivním" soupeřem a nakolik tím, že tento duel se uskutečnil coby poslední před šlágrem Hopkins-Šumenov.

To nyní nezjistíme, podívat se nejen na duel Brook-Porter se ale již nyní můžete níže...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU KELL BROOK VS. SHAWN PORTER

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANTHONY DIRRELL VS. SAKIO BIKA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU OMAR FIGUEROA VS. DANIEL ESTRADA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze