Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Lomačenko nemá po titulu dost, Guerrero chce další války

  • Napsal Antonín Vavrda

Guerrero vs. Kamegai / zdroj foto: Boxingscene.comGuerrero vs. Kamegai / zdroj foto: Boxingscene.comCARSON – Parádní show nabídla televize, která k tomu předurčuje svým názvem Showtime, ve spolupráci s Golden Boy Promotions fanouškům v noci na neděli z kalifornského Carsonu. Každý, kdo večer sledoval, našel si na něm to své...

...Je libo zápis do historie? Pak tu máme Ukrajince Vasila Lomačenka (2-1) a jeho zisk titulu mistra světa WBO v pérové váze ve třetím profesionálním zápase poté, co zdemoloval Američana Garyho Russella (24-1), což se před ním povedlo pouze jedinému bojovníkovi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Respektuji výsledek, vyhrál ten lepší. Musím na sobě opět začít tvrdě pracovat," pronesl po souboji smutně poražený, u kterého se Alu Haymonovi ukázalo, že rekord budovaný na slabých soupeřích není vždy to pravé ořechové (pozná to letos i Deontay Wilder?).

„Přesto si myslím, že Russell má na to, aby dělal problémy všem dalším kvalitním bojovníkům divize. Lomačenko není obyčejný amatér s bilancí 1-1 mezi profíky. Ukázal, že jeho amatérský záznam má svoji sílu, svůj důvod. Přesto by nás nikdy nenapadlo, jak dominantní bude, prostě žijeme v jiné době," pronesl viceprezident Top Ranku – který zastupuje Ukrajince – Carl Moretti.

Stats Lomačenko vs. Russell jr.Stats Lomačenko vs. Russell jr.„A Lomačenko? Máme s ním velké plány. Jaké? Nonito Donaire, Nicholas Walters, Jevgenij Gradovič, Chris Avalos," dodal promotér. „A Guillermo Rigondeaux," doplňuje tuto sestavu vždy ochotně manažer a šéf celé formace Bob Arum.

A právě ruský bijec je ochoten přijmout tuto výzvu jako první. „Jsou u něj ještě vidět amatérské návyky, ale zároveň se stal hodně rychle profesionálem v tom pravém slova smyslu. Já jsem pro, Vasil je pro, ale ještě se před tím musí utkat s nějakým kvalitním protivníkem, aby získal potřebnou popularitu. Pak bude náš zápas pro tuto váhu velkou událostí," nechal se slyšet třicetiletý Rus a mistr světa IBF v pérové váze.

Další bijci zatím tak sdílní nebyli, hodně pikantní by byl tento duel především pro Donaireho, kterého loni vycvičil jiný špičkový amatér s ne příliš nabitým profesionálním rekordem – již zmíněný Rigondeaux. Ten je mimochodem stejně jako Lomačenko také levák.

Ale pojďme dál. Toužili jste po drsné bitvě dvou stylů? Pak vás musel uchvátit souboj Devona Alexandra (26-2) s Jesusem Sotem Karrasem (28-3-10). Prvně jmenovaný se vracel po prosincové (pro mnohé) nečekané porážce od Shawna Portera a předvedl proti nebezpečnému Mexičanovi povedený výkon.

„Soto Karass je těžký soupeř, který vám nedá vydechnout. Chtěl jsem fanouškům kromě svého tradičního stylu ukázat, že se nebojím ani přestřelek a bitvy," pronesl vítěz, který tímto krokem potěšil fanoušky a překvapil soupeře. „Nečekal jsem, že přistoupí na otevřené výměny, je to dobrý bojovník," poklonil se mu zkušený mexický rváč.

Měli jste v noci na neděli chuť jako upíří na krev? Pak vás musel potěšit hlavní duel Roberta Guerrera (32-1-2) s Jošihirem Kamegaiem (24-1-2), do kterého šel první jmenovaný s vahou kolem 70 kg, druhý pak téměř se 75 kilogramy. Na tom byl nebylo nic divného, kdyby se neboxoval ve velteru (66,7 kg).

Stats Guerrero vs. KamegaiStats Guerrero vs. KamegaiVítěz? Prvně jmenovaný, který se sice snažil první dvě kola kolem svého soupeře tančit, jenže nakonec to nevydržel, vyslyšel výzev svého srdce, fanoušků i soupeře a rozdal si to s ní dle svého zvyku v otevřené bitvě.

„Dal jsem fanouškům, co chtěli. Jsem bojovník. Snažil jsem se bojovat na distanc, ale prostě to nešlo. Byl to těžký soupeř, lepší než André Berto," pronesl vítěz, který se vracel po loňské porážce od Floyda Mayweathera. „Dal jsem do toho srdce, ale nestačilo to, jsem ale na sebe pyšný," dodal poražený, kterému pogratuloval i sám šéf pořádající stáje Oscar de la Hoya.

„Guerrero je fantastický bojovník, moc takových na světě není a já se postarám, aby jeho další duel stál za to, zaslouží si to on, i fanoušky, které jeho zápasy prostě baví," dodal následně navrátilec do vedení své společnosti poté, co se poněkolikáté vrátil z odvykačky, který Guerrerovi zaplatil za zápas rovný milion dolarů.

„Zápas s Amirem Khanem. My bychom proti nebyli, ale jemu moc nevěřím. On je chlap s koulema malého kluka. Ví, že by ho Robert knockoutoval," pronesl k tématu dalšího zápasu otec a trenér bijce přezdívaného „Duch" Ruben. „Radší bychom zápas například s Thurmanem," dodal horkokrevný muž.

Pořád nemáte dost? Pak máme pro vás videa obrovitého Dominika Breazeala, který vyhrál i svůj jedenáctý profesionální zápas (podesáté před limitem), nebo dalšího navrátilce Chada Dawsona (32-3). Ten měl s Georgem Bladesem (23-6) bojovat původně v polotěžké váze, jenže nesplnil limit, za což zaplatil svému soupeři 3 tisíce ze patnáctitisícové gáže (v dolarech).

Do samotného duelu pak šel s vahou, za kterou by se nemusel stydět ani boxer těžké váhy – konkrétně 92 kg! „Hned po zápase se vracím do tělocvičny. Al Haymon mi dal druhou šanci v době, kdy už mi nikdo nevěřil, chci mu jeho důvěru splatit. Můj sen? Odveta s Adonisem Stevensonem v roce 2015. Chci se pomstít," pronesl Dawson po výhře TKO v prvním kole. Že jej čeká hodně práce není třeba dodávat...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ROBERT GUERRERO VS. JOŠIHIRO KAMEGAI


Герыч-Японамать {вринге.с0м]by 20101017d

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VASIL LOMAČENKO VS. GARY RUSSELL JUNIOR


Лom1 {вринге.с0м] by 20101017d


Лom2 {вринге.с0м] by 20101017d


Лom3 {вринге.с0м] by 20101017d

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DEVON ALEXANDER VS. JESUS SOTO KARASS

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DOMINIC BREAZEALE VS. DEVIN VARGAS

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CHAD DAWSON VS. GEORGE BLADES


Chad Dawson vs George Blades 21.06.2014by LysAlexandrov

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze