Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Mayweather znovu zdolal Maidanu. Ale pořádně nudil...

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd Mayweather vs. Marcos René MaidanaFloyd Mayweather vs. Marcos René MaidanaLAS VEGAS – Už sedmačtyřicáté vítězství v profesionálním ringu si připsal v noci na neděli Američan Floyd Mayweather (47-0), když podruhé během půl roku porazil nebezpečného Argentince Marcose Reného Maidanu (35-5). Ale...

...Jestliže první měření sil obou soků fanoušky i experty nadchlo, to druhé hodně zklamalo. Opět jako kdyby se potvrdilo, že reprízy jsou ve většině případů horší, než první dějství. Také proto, že Mayweather zvolil ještě více defenzivní taktiku, než v květnu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Nezůstával jsem tolik v provazech, lépe jsem se pohyboval," nechal se mimo jiné slyšet hvězdný Američan po zápase na tiskové konferenci. „Utíkal přede mnou, přesto vyhrál, asi rozhodčí chtějí, aby vyhrávali takoví boxeři," kontroval zklamaný Maidana, který si dvěma souboji s Mayweatherem vydělal přes 10 milionů dolarů, což je zhruba stejně, jako dosud za celou dosavadní kariéru.

Přesto nebyl spokojený. Dle něj totiž vyhrál i odvetu, přestože tentokrát měl s tímto názorem daleko méně přívrženců, než prve. „V květnu jsem boxoval lépe, lépe se cítil, dneska bych si dal tak trojku, přesto si myslím, že jsem jasně vyhrál. To je prostě box," nepochyboval ani nyní o svém triumfu Mayweather.

Ten nabídl soupeři odvetu teprve podruhé v kariéře (prvním byl duel s Josem Luisem Castillem) a pamětníci a statistici také v tomto ohledu našli spojitost. Mayweather v sobotu v noci vyslal na Maidanu jen 326 úderů (166 našlo cíl), což je nejméně v jeho kariéře v případě doboxovaných dvanáctikolových duelů (17). Předchozí „rekord"? Právě z odvety s Castillem (399).

Co to ukazuje? Že v obou případech byl Mayweather ještě opatrnější, než obvykle, přičemž aktivitou neoplýval ani v prvních vzájemných duelech s boxery, kteří dle většiny hvězdného Američana ohrozili (porazili?) nejvíce.

Ostatně, závěr třetího toho budiž důkazem. Fak, že „hulila", ostatně sportovně přiznala i samotná americká star. „Chytil mě jedním dobrým úderem, nebyl to nejsilnější úder, co jsem kdy pocítil, ale trefil se. Ale nedělal bych z toho vědu, neznám přesně jeho rekord, ale pokud máte kolem 30 knockoutů z 35 zápasů, musíte být dobrým puncherem a to on je," pronesl Mayweather.

Každopádně zpět k jeho opatrnosti. Těžko soudit, jestli si ji ze druhé zápasu s Castillem pamatovali také sázející, nebo jestli za tím hledat i jiné příčiny, každopádně Mayweather začal nudit také sázkaře. Příjem tiketů na jeho výhru nad Maidanou označil třeba obchodní ředitel William Hill za hrozný.

„Floyd není nejpopulárnější kluk na světě. Jeho souboje opravdu nejsou vzrušující. A lidi jsou z toho již unaveni," dodal kriticky slova, které v Evropě často slýchává multišampion těžké váhy Vladimir Kličko. Oprávněně?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU FLOYD MAYWEATHER VS. MARCOS RENÉ MAIDANA II.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MICKEY BEY VS. MIGUEL VAZQUEZ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LEO SANTA CRUZ VS. MANUEL ROMAN

 

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JAMES DE LA ROSA VS. ALFREDO ANGULO

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze