Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Mundine může na Floyda zapomenout, spráskal ho Clottey

  • Napsal Profiboxing.cz

Mundine vs. Clottey / zdroj foto: Fightnews.comMundine vs. Clottey / zdroj foto: Fightnews.comNEWCASTLE – V australském Newcastlu a v Kyjevě se pokusili o návraty na výslunní dva bývalí šampión v lehké střední váze – osmatřicetiletý veterán Anthony Mundine (46-6) a o deset let mladší Rus Zaurbek Bajsangurov (28-1). Jak si vedli?

Australan Mundine před soubojem s ghanským válečníkem Joshuou Clotteym (38-4), ex-mistrem světa ve velterové váze, odvážně vykřikoval, že po vítězství nad ním bude připraven se utkat ve skvělém souboji s neporaženým Floydem Mayweatherem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bajsangurov vs. Pitto / zdroj foto: Fightnews.comBajsangurov vs. Pitto / zdroj foto: Fightnews.comOvšem po středečním výsledku a také výkonu na tento šlágr, ve který ale i tak většina fanoušků a odborníků nevěřila, může nadobro zapomenout. Clottey jej dostal celkem pětkrát na podlahu ringu a Mundine dobojoval zápas do posledního gongu s vypětím všech sil zcela rozbitý. Verdikt byl jasný – 3:0 pro Clotteyho, který je novým Mezinárodním šampiónem WBA v lehké střední váze.

„Poslal mne k zemi hodně brzo a já se z toho již nevzpamatoval. Klobouk dolů před ním, když mě dostal pětkrát na podlahu ringu. Ale už na to nechci myslet, dám si chvíli volno," pronesl nyní již hodně krotký Mundine po zápase. „Ale rozhodně nekončím," dodal následně australský veterán.

Co s ním bude je ale ve hvězdách, o své pozice v ratingu top organizací přijde, na velký restart kariéry se naopak může těšit právě Clottey. Ten by mohl být klidně i dalším protivníkem Saula Alvareze, nebo Austina Trouta.

Uzelkov vs. Ajetovič / zdroj foto: Fightnews.comUzelkov vs. Ajetovič / zdroj foto: Fightnews.comTo čečenský rodák boxující pod ruskou vlajkou Zaurbek Bajsangurov (29-1) zvládl svůj návrat po více jak 18 měsících nečinnosti a ztrátě titulu mistra světa WBO, který naposledy hájil proti Lukáši Konečnému, daleko lépe.

Nepříjemného Argentince Guida Nicolase Pitta (18-3), který má za opaskem skalp například německého talentu Jacka Culcaye, porazil TKO ve dvanáctém kole a získal zpět titul IBO. Zda-li bude usilovat i o ten významnější – WBO – ukáží až následné dny a týdny.

Stáj K2 Promotions, který večer v Kyjevě pořádala, ale s čistým štítem z této akce nevyšla. Druhá domácí hvězda – Vjačeslav Uzelkov (30-4) totiž nečekaně v osmikolovém souboji polotěžkých vah nestačil na Srba Gearda Ajetoviče (25-1-9), kterému podlehl 0-3 na body.

Mundine vs. Clottey / zdroj foto: Fightnews.comMundine vs. Clottey / zdroj foto: Fightnews.com

Mundine vs. Clottey / zdroj foto: Fightnews.comMundine vs. Clottey / zdroj foto: Fightnews.com

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANTHONY MUNDINE VS. JOSHUA CLOTTEY

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ZAURBEK BAJSANGUROV VS. GUIDO NICOLAS PITTO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VJAČESLAV UZELKOV VS. GEARD AJETOVIČ

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze