Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Pacquiao coby krotitel tanečníků touží po Mayweatherovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao vs. AlgieriPacquiao vs. AlgieriPRAHA – V noci na neděli dokázal Filipínec Manny Pacquiao (57-2-5) doslova zdemolovat Američana Chrise Algieriho (20-1), přesto celý svět řeší daleko více než tento souboj budoucnost boxerské legendy. Dojde na duel s Floydem Mayweatherem?

Už před víkendovým kláním pronesl brzo šestatřicetiletý Pacquiao, že je ochotný přistoupit na všechny podmínky svého rivala – dělení zisku 40 ku 60, či namátkové dopingové kontroly před zápasem. V praxi by to znamenalo, že by si mezi sebe oba rivalové mohli rozporcovat společně s manažerem Filipínce Bobem Arumem a televizemi HBO a Showtime něco mezi 300 miliony dolarů až 1 miliardou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Proč takový rozptyl? Neporažený Američan má totiž údajně požadovat doložku o případné odvetě, pokud by první – květnový – duel prohrál. Výše zmíněný Arum už jednal s představiteli televize Showtime, jelikož ta má na Mayweatherovy zápasy výhradní práva.

Stats Pacquiao vs. AlgieriStats Pacquiao vs. AlgieriHBO v tomto případě nemá zatím problém hrát roli toho druhého, přesto je pravděpodobné, že v případě dohody viděli fanoušci v ringu stejně jako před více jak dvanácti lety při duelu Lennox Lewis vs. Mike Tyson dva nejlepší spíkry světa – Michaela Buffera (HBO) a Jimma Lennona jr. (Showtime).

„Ten zápas už není o penězích, ale o egu. Udělám maximum pro to, aby na něj došlo. Chci Floyda Mayweathera, stejně jako ten zápas chtějí fanoušci," prohlásil po nedělní noci „Pac-man". Stejně mluvil i Arum a také prezident federace WBC Mauricio Sulejman. Právě s touto organizací pojí Mayweathera nejvřelejší vztahy a Sulejman by skutečně mohl hrát zajímavou roli v jednáních obou stran.

I dle následné „facebookové pošťuchované" mezi oběma rivaly se dá tušit, že jednání tentokrát skutečně probíhají a že probíhají hodně intenzivně! Ostatně, ani volba posledních soupeřů nemusela být náhodná...

Argentinec Marcos René Maidana je typem nátlakového bojovníka stejně jako Pacquiao, Algieri pak tanečníka a kontra-punchera lehce připomínajícího Mayweathera. Navíc má jeho výšku. „Po posledním zápase jsem přesvědčený, že Manny Floyda knockoutuje. Ten totiž stárne rychleji, jeho nohy už nejsou takového, jako před dvěma lety, kdybych si toto nedovolil říct," nechal se slyšet po víkendu kouč Filipínce Freddie Roach.

Stats Lomachenko vs. PirijapinjoStats Lomachenko vs. PirijapinjoPravdou je, že pokud by se nakonec obě strany nedomluvily, mají v záloze zajímavé alternativy. V případě Mayweathera se stále mluví o Britovi Amiru Khanovi, u Pacquiaa novináři spekulují především o Dannym Garcíovi. A stejně jako Profiboxing.cz v osobě Vasila Lomačenka se zasnili také představitelé webu Boxingscene.com, kteří by se nebáli maličkého Filipínce postavit proti Mickeymu Garcíovi.

Ať to již dopadne jakkoliv, celý svět přece jen touží především po souboji Pacquiao vs. Mayweather. Mimochodem, pro „Pacmana" by to byl devátý duel s neporaženým bijcem. Dosud jich vyhrál šest, podle mnohých sedm, jelikož první setkání s Timothym Bradleym jednoduše neprohrál.

A když už jsme zmínili Lomačenka (3-1), tento výjimečný Ukrajinec ukázal svojí extratřídu na stejném galavečeru jako Pacquiao. Do té doby hvězdného lokálního thajského bojovníka Chonlatarna Pirijapinja (52-2) doslova zbil a to přesto, že téměř polovinu zápasu musel „bouchat" jen přední rukou. Ostatně důkazem budiž zápasové statistiky na obrázku v tomto článku.

Kdo by mohl být další na řadě? Už před zápasem si vyměnil ukrajinský fenomén několik „milostných psaní" s Jamajčanem Nicholasem Waltersem, toho času neporaženým králem pérové váhy federace WBA. Po souboji touží obě strany, což Lomačenko potvrdil i po zápase, takže jakmile doléčí zraněnou levačku, mohou začít obě strany začít vyjednávat. A dá se říct, že jejich váha momentálně nemůže nabídnout lepší duel!

Stats Š'-iming vs. OnesongčajGymStats Š'-iming vs. OnesongčajGymO titul mistra světa by si mohla už v příštím roce zaboxovat také další hvězda amatérského ringu – Cou Š'-iming (6-0). Ten v eliminačním duelu federace WBO v muší váze nedal šanci dalšímu Thajci – Kwanpichitu OnesongčajGymu (27-1-2), kterého vybouchal ve dvanácti kolech, přestože poslední dějství se musel potýkat s nepříjemným zraněním levého oka.

Jak si povede proti velezkušenému Mexičanu Juanu Francisku Estradovi (30-2), aktuálnímu vládci WBO v muší divizi? Že se o tomto souboji jedná, dokládá fakt, že Estrada nebude pás WBO (a ani svůj druhý titul – organizace WBA) hájit příští týden v udržovacím souboji proti levorukému Filipínci Joebertu Alvarezovi (14-1-0).

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MANNY PACQUIAO VS. CHRIS ALGIERI

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JESSIE VARGAS VS. ANTONIO DEMARCO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VASIL LOMAČENKO VS. CHONLATARN PIRIJAPINJO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU COU Š'-IMING VS. KWANPICHIT ONESONGČAJGYM

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze