Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Povětkin zlomil Charrovi čelist a chce Klička. Kličko ale nechce Povětkina

  • Napsal Antonín Vavrda

Povětkin vs. Charr / zdroj foto: Championat.comPovětkin vs. Charr / zdroj foto: Championat.comMOSKVA – Velkolepý návrat po drtivé porážce od Vladimira Klička se povedl ruskému bohatýrovi Alexanderovi Povětkinovi (27-1). Ten v pátek v Moskvě doslova spláchl německého „Sandokana" Manuela Charra (26-2) v sedmi kolech, kterému navíc knockoutovým úderem přerazil čelist.

Díky tomuto vítězství nejenže získal Mezinárodní titul WBC v těžké váze a vyhoupl se zpět do elitní desítky světového žebříčku, ale dostal opět velké chutě. „Rád bych se pomstil Vladimiru Kličkovi. Neříkám hned, protože nyní je lepší, než já, ale rád bych se mu opět postavil. Hodně jsem toho změnil, přestal jsem jíst své oblíbené smažené brambory a cítím se fyzicky skvěle," pronesl po zápas ruský bijec.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A reakce od ukrajinského multišampiona Vladimira Klička, který dráždí Bulhara Kubrata Puleva i dvojici Bermane Stiverne – Deontay Wilder, že chce sjednotit všechny pásy v těžké váze a tím připravit nejen zmíněné borce o finance, ale fanoušky o dva parádní zápasy, na sebe nenechala dlouho čekat.

Povětkin vs. CharrPovětkin vs. Charr„Gratuluji Alexanderovi k vítězství, ovšem co se týče jeho chuti na pomstu... nemohu s něčím takovým souhlasit. Ale pokud by k němu přece jen došlo, pak jedině v Kyjevě. Minule se boxovalo v Moskvě, nyní je na řadě moje vlast," pronesl sedmatřicetiletý obr. Povětkin by tak paradoxně měl nyní fandit Kličkově snaze o dobytí pásu WBC.

Pak by totiž mohl být jejich duel více než reálný. Vládce těžké váhy aktuálně neskrývá silné touhy utkat se buďto rovnou s Bermanem Stivernem, kde ale jednání brzdí Don King a jeho hádky s kanadským bijcem, anebo vítězem souboje Stiverneho s Deontayem Wilderem, který je jeho oficiálním vyzývatelem.

V záloze si nechává Kubrata Puleva, oficiální jedničku IBF, kterému se má postavit, jenže jako již několikrát v minulosti – Kličko po zápase s nebezpečným, ale neatraktivním Bulharem příliš netouží, velkou roli hrají také finance. Existuje tak několik možností, kam se supertíha nyní vydá.

Povětkin vs. CharrPovětkin vs. CharrPovětkin, respektive jeho promotér Andrej Rjabinskij, totiž může mít na seznamu podobná jména jako Kličko, včetně vítěze červencového šlágru Tyson Fury vs. Dereck Chisora. Navíc jsou tu i další Američané v čele s Bryantem Jenningsem a ... Ano, vracející se David Haye. Ten se možná v říjnu „rozboxuje" na slabším protivníkovi, ovšem hned další duel by už mohl být proti hodně zajímavému soupeři...

Mimochodem, podobný postup doporučují „Ruskému Vítězi" i fanoušci. Většina sice souhlasí s tím, že se Povětkin předvedl po delší době ve skvělé fyzické kondici, neopomínají ale dodat, že naopak Charr byl buďto totálně z formy, anebo se potvrdila slova německých řady expertů, že Charr je jen šikovně nafouknutá bublina.

Zároveň si i někteří boxerští příznivci dokázali všimnout toho, že pohyb na nohou „obrozeného" Povětkina měl do ideálu stále daleko, stejně jako jeho opětovné zastavování soupeřovy přední ruky vlastní hlavou. Ostatně, přesvědčit se můžete sami na našem videu zápasu Povětkin vs. Charr níže...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALEXANDER POVĚTKIN VS. MANUEL CHARR


Alexander Povetkin vs Manuel Charr 30 05 2014 by LysAlexandrov

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze