Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ruská demoliční četa úřadovala! Provodnikov lepší Mayweathera?

  • Napsal Profiboxing.cz

Ruslan Provodnikov vs. Jose Luis Castillo / zdroj foto: Championat.comRuslan Provodnikov vs. Jose Luis Castillo / zdroj foto: Championat.comPRAHA – Ruský miliardář Andrej Rjabinskij se v letošním roce rozjel takříkajíc ve velkém. Na minulý pátek si naplánoval do Moskvy další velký boxerský galavečer a poprvé přitáhl do role hlavního taháku krajana ze zámoří – Ruslana Provodnikova (23-3). A ten jej rozhodně nezklamal!

Ex-mistr světa v lehkém velteru dokázal v pěti kolech doslova přebít mexickou legendu Josého Luise Castilla (66-1-13), kterému tak notně zkazil radost z jeho osmdesátého profesionálního zápasu kariéry.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jestliže je vám jméno čtyřicetiletého boxera nějak povědomé, pak ano, je to ten samý Castillo, který dle mnohých před dvanácti lety dvakrát porazil amerického boxerského milionáře Floyda Mayweathera juniora, přestože bodoví sudí měli v obou případech jiný názor než fanouškovská i odborná většina.

Zatímco pro Castilla to byl nejspíše rozlučkový duel, Provodnikov se po krátkém intermezzu na domácí půdě vrátí zpět za velkou louži a měl by se představit na galavečeru pod hlavičkou televize HBO 28. března. Případní soupeři? Marcos René Maidana, Danny García, Lucas Martin Matthysse. Zdá se, že se fanoušci za velkou louží mají nač těšit.

A stejně tak ti ruští. V hledišti sportovního komplexu Lužniky byl totiž kromě jiných také vládce polotěžké váhy Sergej Kovaljov. Tedy další hvězdný ruský bojovník, který si udělal jméno ve státech, ale který by se v příštím roce ověnčen tituly mohl představit domácím příznivcům.

Nyní ale sledoval kromě Provodnikova a amerického herce Mickeyho Rourka další krajany, kteří deklasovali své soupeře. Eduard Trojanovskij (20-0) knockoutoval v zápase lehkého velteru o Inter-kontinentální titul WBA Kolumbijce Joseho Agustina Feriu (16-1-2) po 172 vteřinách.

Ještě rychlejší – za 19 sekund – rozložil pouhými pěti (!) údery Dmitrij Kudrjašov (16-0) bývalého mistra světa křížové váhy a neúspěšného vyzývatele Vitalije Klička – jednačtyřicetiletého Kubánce Juana Carlose Gomeze (55-4) a sebral mu Mezinárodní titul WBA v „kříži".

A také notně zamotal hlavu nejen Rjabinskému, ale také svému manažerovi Vjačeslavu Karakaši. Proč? Je to možná až neuvěřitelné, ale i když je „Ruské kladivo" světovou jedenáctkou této divize, mezi ruskými boxery je až na čtvrtém místě. Před ním jsou Rachim Čachkijev (21-1), který na stejném galavečeru ve čtvrtém kole sundal Brazilce Jacksona Juniora (15-2), a dva mistři světa – Grigorij Drozd (federace WBC) a Denis Lebeděv (WBA).

Všichni tito muži spolupracují právě s Rjabinskim, který už prohlásil, že proti sobě nepostaví Drozda s Lebeděvem. Není tajemstvím, že přátelství pojí druhého jmenovaného také s Čachkijevem. Je tak nyní otázkou, zda bude německá stáj Sauerland a s ní i zbylé dvě top federace WBO a IBF ochotny riskovat absolutní ruskou nadvládu a pustí své koně Marka Hucka, potažmo Yoana Pabla Hernandeze do soubojů právě s Kudrjašovem a Čachkijevem.

Podobnou ruskou invazi pomalu zažívá také polotěžké divize. Po Kovaljovovi v ní totiž řádí také Dmitrij Šuchotskij, Artur Beterbjev, Vasilij Lepichin, Maxim Vlasov a ...Jegor Mechoncev (7-0). Olympijský vítěz z Londýna, mistr světa z Milána a dvojnásobný evropský šampion v Moskvě sice poprvé mezi profíky svého protivníka neknockoutoval, přesto o jeho osmikolovém vítězství 3-0 na body nad ugandským bojovníkem Joeym Vegasem (17-1-10) nebylo žádných pochyb.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU RUSLAN PROVODNIKOV VS. JOSE LUIS CASTILLO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU EDUARD TROJANOVSKIJ VS. JOSE AGUSTIN FERIA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DMITRIJ KUDRJAŠOV VS. JUAN CARLOS GOMEZ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU RACHIM ČACHKIJEV VS. JACKSON JUNIOR

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JEGOR MECHONCEV VS. JOEY VEGAS

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze