Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Sestřelený 'Superman' slaví, svět se ale klaní Fonfarovi!

  • Napsal Antonín Vavrda

Adonis Stevenson na zadkuMONTREAL – Zatímco místní Canadians se potili na ledě Madison Square Garden (marně, v sérii prohrávají již 1-3 na zápasy), v Bell Center se rozhořela parádní boxerská bitva. Jejím vítězem byl sice Kanaďan Adonis Stevenson (24-1), obrovského uznání se dostalo i jeho soupeři Andrzeji Fonfarovi (25-3).

Americká novinářská hvězda Dan Rafael i jeho kolega Michael Woods tradičně začali k vyzývateli šampiona hodně kriticky. Fonfara to v prvních tweetech schytal, jenže s tím, jak se přehoupl zápas do druhé poloviny, jejich komentáře nabrali opačný směr. A závěr?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Byl to skvělý zápas, respekt před oběma. Nebyla to sice klasika, nebyl to duel roku, ale stálo to za to," okomentoval souboj o titul mistra světa WBC respektovaný boxerský žurnalista. „Fonfara byl větší překážkou pro Stevensona, než se čekalo," doplnil jej parťák z ESPN Woods.

„Fonfara má sice nový rekord 25-3, přesto odešel z ringu jako vítěz. Ten kluk si řekl o další velké zápasy," poklonil se polskému bojovníkovi Jack Donovan, pro změnu dopisovatel Boxingscene.com. Pořád málo chvalozpěvů?

Statistiky Lemieux vs. Guerrero„Dostal jsi své jméno na boxerskou mapu," nechal se slyšet přímo v šatně Fonfary expert pořádající televize Showtime Al Bernstein. „Ten kluk se během dvou tří let stane mistrem světa," shodli se následně Stevenson, jeho kouč Javan Hill, i promotér šestadvacetiletého polského bojovníka žijícího v Chicagu Leon Margules.

A ještě jeden na závěr, tentokrát od Michaela Rosenthala z The Ring Magazine: „Ten kluk byl skutečným vyzývatelem, chtěl totiž vyhrát. Nešel do ringu jen tak. A byl vítězství blíže, než by se mohlo zdát. On ukázal velké srdce, odolnost a také vlastní sílu. Myslím, že o tom klukovi ještě uslyšíme!"

Jeho slova jsou asi nejpřesnější. Ano, Fonfara byl už v prvním kole na zemi po čistém crossu na bradu, v pátém jej pro změnu Stevenson chytil na spodek. Jenže ve druhé polovině zápasu došlo na slova některých kritiků, kteří dlouhodobě nevěřili kondici kanadského „Supermana". Ten postupně vadl a v devátém kole Bell Center ztichlo, když se obhájce objevil na podlaze ringu.

Ano, usmíval se už na zemi a bez problémů vstal, jenže následné vteřiny doslova trpěl a dá se říct, že v tu chvíli jej měl Fonfara na lopatě. Ostatně o promarněné šanci mluvil také po zápase ještě v ringu a na mysli měl právě tuto situaci. Stevensonovi musel následně jeho roh rázně promluvit do duše a připomenout mu, o co jde, aby ten se probral a následně přece jen dokráčel k triumfu.

„Poranil jsem si ve druhém kole ruku, prostě to nešlo. Ale každý velký šampion byl někdy na zemi. To se stane, je důležité se z toho poučit, dostat a to se mi myslím povedlo," zaháněl po výhře chmury vládce polotěžké divize. Ovšem dle reakcí fanoušků i expertů se mu to příliš nepovedlo.

Stats Stevenson vs. FonfaraStevenson, kterého Boxingscene.com jmenovalo boxerem roku 2013, už si vyslechl kritiku za to, že odešel kvůli penězům od HBO k Showtimu, mnohým navíc zápas s Fonfarou ukázal, že šlo i čistou prozíravost, když se jednoduše chce vyhnout Rusovi Sergeji Kovaljovovi. Sám ruský „Krusher" ale tentokrát zůstal k zápasu svého rivala němý a věnoval se zábavě ve společnosti svých přátel a rodiny.

Za něj i Hopkinse, po kterém touží Stevenson, ale mluvili jiní. „Adonis je přesně ten typ boxera, se kterými si B-Hop pohrává posledních dvacet let kariéry. Jemu dělají problémy bojovníci jako je Dawson, Stevensona si dá k večeři," nešetřil Kanaďana již výše zmíněný Rafael. A ten vzápětí dodal: „Tenhle zápas nám dal ohledně Stevensona více otázek, než odpovědí!"

Zajímavé otázky pak nabídly také dva televizní předzápasy. Kanaďan David Lemiuex (32-2) se po mizerném roku 2011 konečně postavil proti serióznímu soupeři a Američana s dominikánskými kořeny Fernanda Guerrera (26-3) poslal z ringu během tří kol. Tedy o čtyři rychleji, než se to loni povedlo jistému Peteru Quillinovi (31-0), po kterém nyní celkem pochopitelně Lemieux zatoužil.

„Jsem připravený stát se mistrem světa. A je mi jedno, komu ze šampionů střední váhy se postavím," pronesl odhodlaně pětadvacetiletý mladík, kterého pochválil za výkon mimo jiné Michale Woods. Ten pronesl, že Lemieux je přesně ten typ bojovníka, kterého chtějí fanoušci v ringu vidět.

Naopak ne úplně povedené, leč vítězné, představení má za sebou další mladík Jermell Charlo (24-0). Ten se dvanáct kol trápil s japonským Američanem Charliem Otou (24-1-2) a k triumfu se musel probít stejně jako Stevenson přes jeden down.

Na obranu Charla je ale třeba dodat, že ten se čtyři měsíce připravoval na souboj o titul mistra světa s Carlosem Molinou, ke kterému ale kvůli zatčení Mexičana na poslední chvíli nedošlo a po dvou týdnech odpočinku pak dostal Charlo tři týdny na přípravu na Otu. Že se s touto výzvou popasoval nakonec velmi dobře se můžete přesvědčit níže...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ADONIS STEVENSON VS. ANDRZEJ FONFARA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DAVID LEMIEUX VS. FERNANDO GUERRERO


Лёма-Герыч (вринге,ком)by 20101017d

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JERMELL CHARLO VS. CHARLIE OTA

video dodáme později

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze