Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Sturm padá a padá. Zastaví ho nečekaná nabidka Golovkina?

  • Napsal Antonín Vavrda

Soliman bije Sturma / zdroj foto: www.boxingscene.comDÜSSELDORF – Byla to bitva jako řemen. Německý hrdina Felix Sturm (37-2-4) si toužil před domácími fanoušky spravit reputaci i náladu za podzimní porážku od Australana Daniela Gealeho (29-1). Nepovedlo se. I přes slibný začátek padl Sturm s Gealeho krajanem Samem Solimanem (43-11). Zavřela se mu cesta na odvetu s Gealem, otevřela se mu ale možná jiná dvířka...

„Sturm může hned teď bojovat o moje tituly WBA a IBO. Můžeme si rozdělit zisky na polovinu, boxovat u něj doma i pod hlavičkou jeho televizní společnosti,“ citoval slova neporažené kazašské mlátičky německý deník Bild. Výzva bijci, který právě zvládl vítězně svůj poslední zápas.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nikoliv, dnes již legendární německý sympaťák se tato slova dozvěděl pár desítek hodin poté,co se oklepával z druhé těžké (především psychicky) porážky v řadě od australského soupeře. Téměř čtyřicetiletý tvrďák Sam Soliman měl být pro něj jen zahřívací zkouškou před odvetou s Danielem Gealem.

Minimálně prvních pět kol tomu i vše nasvědčovalo. Soliman předváděl žalostný kryt, pomalé a čitelné údery a ač není Sturm knockoutér, dokázal jej poslat ve druhém kole do počítání a v dalších dvou do velkých problémů.

Jenže německý bijec svého soupeře nebyl schopen porazit. Bojoval na jistotu, nepředvedl instinkt zabijáka. A dojel na to. Ve druhé polovině zápasu jej Soliman přeboxoval a zaslouženě se mohl radovat z vítězství a pozice oficiálního vyzývatele mistra světa IBF ve střední váze. Ač až na druhý pokus poté, co si Michael Buffer spletl jména na scorecard.

„Jsem šťastný, že se mi podařilo vyhrát. A už se těším na souboj s Gealem. Předběžná dohoda je na stole, jde jen o to určit termín zápasu,“ pronesl Soliman hned po vítězství v Německu. Jenže druhá strana takto optimistická není.

„Nic jsme nepodepsali. Nejprve se já, Gareth (Shaw) a Daniel (Geale) musíme společně sednout a vše probrat,“ pronesl Gealeho manažer Bill Treacy pro Boxingscene.com. Pravdou ale je, že se Soliman s největší pravděpodobností duelu dočká.

Geale totiž loni ztratil pás WBA poté, co se rozhodl bojovat v únorovém termínu s dalším Australanem Anthonym Mundinem místo střetu s Gennadijem Golovkinem coby povinným vyzývatelem. Je jísté, že v případě titulu IBF stejnou chybu se svým manažerským týmem neudělá.


Felix Sturm vs Sam Soliman 2013-02-01 by tiguidou421

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze