Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tohle byla válka! A Sturm se Stieglitzem chtějí knockoutovou odvetu

  • Napsal Antonín Vavrda

Stieglitz vs. Sturm / zdroj foto: SES BoxingStieglitz vs. Sturm / zdroj foto: SES BoxingPRAHA – Celé Německo stále ještě dožívá bitvou Roberta Stieglitze (47-1-4) a Felixe Sturma (39-3-4), která skončila po dvanácti kolech remízou. A oba rivalové chtějí odvetu. Druhý jmenovaný pak slibuje Stieglitzovi knockout!

Po dvou dnech pětatřicetiletý „Válečník" promluvil. „V pondělí jsem viděl záznam a verdikt bodových nechápu. Měl jsem vyhrát, byl jsem lepší. Chci odvetu a v ní ho pošlu k zemi, aby bylo jasno o tom, kdo je lepší," pronesl pro německá média. Za pravdu mu dávají někteří experti u našich západních sousedů včetně Axela Schulze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mají pravdu? O tom se můžete přesvědčit ve videu zápasu níže. I s odstupem času se dá ale říct, že remíza je skutečně zaslouženým verdiktem. Stieglitz, ač sám mluvil jinak, měl lepší úvod zápasu, Sturm prostřední pasáž, přičemž závěr zase patřil spíše bývalému parťákovi Lukáše Konečného z formace SES Boxing.

V oboustranně otevřené bitvě (i když o něco ofenzivnější byl Stieglitz) oba boxeři několikrát „hulili" a byli v problémech, na podlaze ringu se ale neocitl ani jeden. A to se ukázalo jako rozhodující pro verdikt bodových, ostatně stejně jako při posledním setkání třiatřicetiletého „Lva" původem z Ruska s Abrahamem.

Ten byl – stejně jako Kazach Gennadij Golovkin – mezi více jak 6500 fanoušky v Porsche Areně ve Stuttgartu, kde vyhlížel svého dalšího protivníka, který měl vzejít právě z tohoto souboje. Nyní to vypadá na to, že se „Král Artuš" utká v odvetě s Britem Paulem Smithem a remacht si střihnou také Stieglitz se Sturmem, tentokrát již regulérně v super střední váze.

„Ale až poté, co moje manželka porodí. Nyní se chci věnovat jí, je v sedmém měsíci těhotenství. Už se moc těšíme na potomka," řekl Sturm na adresu své krásné ženy Jasminy, která sledovala duel svého chotě stejně jako tři miliony dalších „jen" u televizní obrazovky...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ROBERT STIEGLITZ VS. FELIX STURM

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze