Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Top 5: kdo je nyní nejlepším Rusem v profi-ringu? A kdo talentem?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Sergej Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comSergej Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – V jednom nedávném rozhovoru ruský oligarcha a nepsaný vůdce boxerského světa na východ od našich hranic Andrej Rjabinskij přiznal, že by se rád dočkal chvíle, kdy ruští bojovníci ovládnou svět tohoto sportu. Komu se to prozatím podařilo a o kom v budoucnu uslyšíme? O to více v našem článku.

Ten je druhým dílem oblíbeného čtvrtečního video-okénka, které na další týdny získává podtitul TOP 5 (pokud se nebudou konat významná výročí či jiné události). Pokud byste měli sami nápad na výběr TOP 5 z boxu, zašlete nám tip na mail .

5. RUSLAN PROVODNIKOV (31 let, 24-3, 17 KO)

„Sibiřský Rocky" se prezentuje rvavým a útočným stylem, který jednoduše musí diváky bavit. Na druhou stranu je otázkou (podobně jako u filmového Rockyho), jak dlouho se podobným způsobem může ještě prezentovat. Nejen, že ve svých duelech hodně ran rozdá, ale taky jich hodně inkasuje. Na konci března budeme moct být svědky velmi očekávaného duelu s podobně laděným Argentincem Lucasem Martinem Matthyssem (36-3). A to bude teprve válka!

4. DENIS LEBEDĚV (35 let, 26-2, 20 KO)

Pokud nad nějakou divizí drží ruští bojovníci „monopol", pak je to nad tou křížovou, v níž se pohybuje mimo jiné také Lebeděv. Po jatkách v souboji s Guillermem Jonesem kde kdo tohoto Rusa odepsal.

On se však dokázal vrátit a po odvolání odvetného duelu dokázal obhájit svůj titul, o který fakticky porážkou s dopujícím Jonesem nepřišel, proti v té době neporaženému polskému vyzyvateli Pavlu Kolodzieji. Dalším vyzývatelem svěřencem Freddieho Roache bude další bojovník ze země na sever od našich hranic – Lukasz Janik.

3. ALEXANDER POVĚTKIN (35 let, 28-1, 20 KO)

Amatérská legenda se v našem žebříčku ruských bojovníků umísťuje na třetí pozici. Po porážce od Vladimira Klička absolvoval Povětkin dva souboje a prezentoval se v nich nejen krásnými knockouty, ale i precizními výkony, na které když naváže, mohou ho opět posunout titulovému souboji.

Na druhou stranu současní šampioni – jak Kličko, tak Wilder – jsou pro Povětkina díky své kvalitě přední ruky, na kterou je Saša velmi náchylný, a fyzickým parametrům, velkým soustem. Pokud ale Povětkin porazí Kubánce Mika Pereze, což je duel, který mu Rjabinskij chystá, tak si vybojuje pozici povinného vyzývatele právě amerického knockoutéra Wildera.

2. GRIGORIJ DROZD (35 let, 39-1, 27 KO)

Tréninkový partner Odlaniera Solise dokázal to, co jeho parťák ne: získat světový titul. Povedlo se mu to loni, když zaskočil dlouholetého šampiona WBC Krzysztofa Wlodarczyka z Polska. Ač je Drozdovi již 35 let, rozhodně má kvality na to, aby křížové váze ještě nějakou dobu vládl.

1. SERGEJ KOVALJOV (31 let, 26-1-0, 23 KO)

Tady není co řešit: ruskou jedničkou je multi-šampion polotěžké váhy Sergej Kovalev. Jeho ofenzivní styl a škála útoku nemá konkurenci, možná i napříč všemi vahami. Jediný, kdo se může v tomto atributu „Krusherovi" rovnat je Gennadij Golovkin. Podobně jako Provodnikova, i Kovaljova čeká příští měsíc souboj, kdy vycestuje do Kanady za domácím miláčkem a velmi kvalitním protivníkem Jeanem Pascalem. Obstojí v této těžké zkoušce a podtrhne pověst nejlepšího muže své váhy, nebo budeme svědky senzace?

Rusové, o kterých ještě uslyšíme:

ARTUR BETERBJEV (30 let, 7-0, 7 KO)

Mnoho lidí tvrdí, že Kovaljova časem nahradí na pozici nejlepší polotěžké váhy světa jeho krajan Beterbjev. Třicetiletý amatérský mistr světa prozatím vyhrál všech svých sedm duelů v profi-ringu před limitem a už si připsal mimo jiné skalp bývalého světového šampiona Tavorise Clouda, kterého doslova zničil ve dvou kolech.

DMITRIJ KUDRJAŠOV (29 let, 16-0, 16 KO)

Muž, který by měl podtrhnout ruskou nadvládu ve druhé nejtěžší váhové kategorii, toť Dmitrij Kudrjašov. Prozatím se podobně jako krajan Beterbjev může pochlubit perfektní bilancí a skalpy borců jako Juan Carlos Goméz nebo Luboše Šudy. Prvně jmenovaného vystřelil z ringu čtyřmi údery během 19 vteřin, „Pitbula" z Kralup pak ve dvou kolech.

Potenciál ruské školy je obrovský a borců, o kterých v budoucnu rozhodně uslyšíme je ale mnohem, mnohem větší...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze