Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tysonův večer: opět nečisté, leč nyní nesporné vítězství Barthelemyho

  • Napsal Profiboxing.cz

Barthelemy vs. Mendez / zdroj foto: Sports YahooBarthelemy vs. Mendez / zdroj foto: Sports YahooMIAMI – Hodně zlé krve nadělal první souboj Rancese Barthelemyho (20-0) a Argenise Mendeze (21-1-3) v lednu letošního roku. Druhý jmenovaný prohrál TKO ve druhém kole, později byl ale výsledek anulován, jelikož rozhodující úder Barthelemyho přišel až gongu končící druhou rundu.

Mike Tyson – manažer Mendeze, který držel titul mistra světa IBF v super pérové váze – tehdy zuřil jako za svým slavných let, ovšem nakonec mu vše bylo k ničemu. Sice vyhrál dražbu na druhý vzájemný souboj, Mendez jej tentokrát dokázal dovést až do závěrečného gongu, přesto byl opět tím horším boxerem v ringu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Byl to těžký duel. Mendez je nepříjemný soupeř, který navíc riskoval všechno v podobě svého titulu, já ale věděl jak na něj a v ringu jsem to potvrdil," pronesl po vítězství nový šampion a stále neporažený Kubánec. Ten vyhrál třikrát 115-111, když mu byly odečteny dva body za údery pod pás. Dá se tak říct, že měl velkou kliku, třetí veřejné napomínání by totiž znamenalo jeho diskvalifikaci.

Tyson, který většinu zápasů show strávil po boku své manželky, aby vrchol večera spolukomentoval pro stanici FOX 1 Sports, se tentokrát pro agentury oficiálně nevyjádřil. Faktem ale je, že mu porážka Mendeze příliš radost neudělala také proto, že se do Barthelemyho v průběhu týdne pustil hodně zostra.

Potěšil ho ale naopak Umberto Savigne (13-1), který ve dvou kolech zničil veterána Jeffa Lacyho (26-5) a který je dle slov svého šéfa schopen porazit Hopkinse, Kovaljova i Stevensona. Na pořadí údajně nezáleží.

Poražený si ale po zápase postěžoval na protěžování svého soupeře a údajné nesrovnalosti ve váze. Dle něj totiž není možné, aby někdo během 24 hodin přibral tolik, co Savigne. „Na vážení byl neskutečně vysušený, ale když se podíváte na muže, který proti mně stál v ringu, tak to byl úplně jiný boxer. Nechápu to, s něčím takovým jsem se za dvacet let své boxerské kariéry nesetkal," postěžoval si sedmatřicetiletý Lacy.

Dle všeho ale zůstane jen u jeho facebookových nářků. Vážení obou je oficiálně zaznamenáno, kontrolní vážení v den zápasu určeno nebylo a pokud projde Savigne dopingovou kontrolu, nemá si Lacy nač stěžovat...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU RANCES BARTHELEMY VS. ARGENIS MENDEZ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU UMBERTO SAVIGNE VS. JEFF LACY

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze