Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Usyk zbil také Ventera a zatoužil po ...Vladimiru Kličkovi!

  • Napsal Antonín Vavrda

Nástup Usyka na zápas s VenteremNástup Usyka na zápas s VenteremKYJEV – Jihoafričan Danie Venter (19-7) se stal šestou obětí ukrajinského bijce Alexandra Usyka (6-0), který se již posunul do elitní patnácti křížové váhy. V příštím roce pak už chce konečně bojovat o titul mistra světa. A možná ne jen v této divizi...

Pětatřicetiletý a 194 centimetrů vysoký Venter zlobil, kousal, jenže vyrovnaná bitva se skvěle kondičně připraveným Usykem jej stála hodně sil. Tolik, že postupně uvadal, až dal Ukrajinci šanci jej v devátém kole poslat k zemi a poslední olympijský šampion těžké váhy této nabídky ochotně využil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Ten zápas mě stál ale také hodně sil. Potřebuji si nyní odpočinout, hlavně psychicky. Co bude dále? To se uvidí, ale pokud by zavolal Denis Lebeděv a chtěl bojovat, já s tím nemám problém, naopak," řekl Mezinárodní šampion organizace WBO, které vládne Němec Marco Huck, na adresu ruského tvrďáka a v současnosti mistra světa federace WBA.

A vzápětí přidal: „A pak by si rád zaboxoval s Kličkem."

Vážná tvář mu ale nevydržela dlouho, pochopitelně to myslel coby vtip. Nejenže je vládce těžké váhy trochu jiný level (a nejen váhově), ale hlavně je jeho zaměstnavatel, Usyk totiž patří do ukrajinské odnože stáje K2 Promotions bratří Kličků. Ostatně vítězství nad Venterem sledoval jako již tradičně přímo u ringu starosta Kyjev – starší z bratří – Vitalij.

„Alexandra čeká příští rok určitě zápas za hranicemi. Doufám, že po dalších dvou, třech duelech už by mohl boxovat o titul mistra světa. Takže je klidně možné, že už příští rok," pronesl vzápětí bývalý šampion WBC v těžké váze.

Že je na tak velký zápas ještě nezkušený? S tím na tým kolem Usyka nechoďte. Ostatně jeho velkým kamarádem je jistý Vasil Lomačenko, který na světový titul dosáhl již ve třetím profesionálním souboji.

„Co bude, to se uvidí. V roce 2014 jsem splnil svůj cíl, postupně se posouvat co do obtížnosti soupeřů výše a výše. Další rok bude hodně těžký a stresující, ale já jsem připravený," dodal Usyk. Jeho rivalové v divizi se mají nač těšit...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALEXANDER USYK VS. DANIE VENTER

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze