Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO V Německu to bez emocí nejde aneb bitva Gutknecht vs. Brähmer

  • Napsal Antonín Vavrda

Slavící Brähmer / zdroj foto: www.ard.deBERLÍN – Slavná aréna Maxe Schmelinga viděla v sobotu večer další zajímavá boxerská klání. Sice v nich nefigurovala jména světového významu, fanoušci si ale i tak přišli na své. Ve vrcholu galavečera se pak o pás EBU v polotěžké váze střetli obhájce Eduard Gutknecht (24-2) a ex-mistr světa Jürgen Brähmer (39-2).

DALŠÍ NOVINKY:

A jejich souboj rozhodně nenudil. Ani jeden z boxerů nehodlal soupeři nechat střed ringu, o něco tvrdší i přesnější pak byl v kombinacích na krátko starší z dvojice – čtyřiatřicetiletý Brähmer. Toho navíc o čtyři roky mladší Gutknecht často stahoval k zemi, stejně jako se uchyloval k nečistým úderům.

To ale zkušený ringový Terry O´Connor bohorovně přehlížel a k napomínání Gutknechta se odhodlal až v závěru souboje, kdy už ale naopak mělo přijít varování pro Brähmera za až přílišné sklánění hlavy. Na výsledek zápasu to ale nakonec vliv nemělo, u všech tří rozhodčích totiž zaslouženě zvítězil Brähmer, přestože si kouč soupeře Ulli Wegner myslel něco trochu jiného.

„Odečet bodu za strhávání v devátém kole bylo něco šíleného. Rozhodčí se asi zbláznil, stejně jako bodoví, nechápu...,“ zuřil zkušený trenér. To vítěz zažíval pochopitelně naprosto opačné pocity. „Jsem nesmírně šťastný, že jsem vyhrál, ani nemohu slovy vyjádřit, co nyní cítím. Musel jsem v ringu nechat všechny své schopnosti,“ pronesl s úsměvem na tváři Brähmer.

Výdej energie se mu ale podle všeho vyplatí. Podle předběžných dohod a spekulací by měl být dalším soupeřem vítěze souboje Nathan Cleverly – Robin Krasniqi, ve kterém půjde o pás mistra světa WBO. Ten, který Cleverlymu před třemi lety uvolnil právě Brähmer...

PRVNÍ ČÁST ZÁPASU:

DRUHÁ ČÁST ZÁPASU:

TŘETÍ ČÁST ZÁPASU:

ČTVRTÁ ČÁST ZÁPASU:

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze