Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Vítej v profi Lomačenko! Arum zuří, Chavez chce Golovkina!

  • Napsal Antonín Vavrda

Chavez vs. Vera / zdroj foto: Top RankChavez vs. Vera / zdroj foto: Top RankSAN ANTONIO – Zatímco Julio Cesar Chavez jr. (48-1-1) si v noci na neděli napravil hodně pošramocenou reputaci, ta Boba Aruma a Vasila Lomačenka dostala pořádně na frak. Zásluhou podceňovaného a přehlíženého Mexičana Orlanda Salida (41-2-12).

Ztratil titul, body do ratingu BoxRec.com, přesto slavil jako šílený největší triumf kariéry. Třiatřicetiletý Mexičan Orlando Salido triumfu nad ukrajinským démonem Vasilem Lomačenkem obětoval skutečně hodně. Jen svojí sílu a váhu nikoliv.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Raději v pátek nesplnil limit pérové divize, zaplatil soupeři pokutu 15 tisíc dolarů, přišel o titul světového šampiona, než by riskoval výprask. A mohl se smát. „Vítej v profiringu. Myslím, že Lomačenko nyní poznal, že amatérský a profesionální ring není totéž," pronesl šťastný bijec přezdívaný „Siri" po zápase a jen tak zopakoval slova mnohých expertů i boxerů ze sociálních sítí.

Stats Chavez vs. Vera II.Stats Chavez vs. Vera II.Slavný Ukrajinec je sice po boxerské stránce jiný level, jenže i když to při zmínce o jeho 405 zápasech (z toho 403 amatérských) zní zvláštně, chyběli mu zkušenosti jeho protivníka. Právě proto nejspíše Lomačenko nezvládl druhou a třetí čtvrtinu duelu a v té poslední už jednoduše bodovou ztrátu nedohnal.

I když promotér Bob Arum, který jej už ve druhém profesionálním duelu kariéry protlačil k titulovému souboji, byl jiného názoru. „Podle mne vyhrál Vasil 115-113, tak strašného ringového, který dovolí tolik úderů pod pás jsem ještě neviděl," prohlásil dvaaosmdesátiletý manažer a šéf stáje Top Rank.

Při svém emocionálním výbuchu ale zapomněl na dva důležité aspekty: rozhodčího coby organizátor večera vybíral a navrhoval on sám, skutečných úderů pod pás v zápase zase tolik nebylo, i když bylo chybou ringového, že na ně ani jednou nepoukázal.

Stejně tak chyboval v tom, že zatímco v průběhu souboje několikrát upozorňoval Lomačenka na držení, v posledním kole tak u Salida neučinil, přitom Mexičan se k závěrečném gongu doslova prodržel. V opačném případě by nejspíše došlo minimálně na jeden down a zápas mohl dopadnout jinak.

Zlomená ruka Briana VeryZlomená ruka Briana VeryJenže v tom, že Lomačenko si s tímto nedokázal poradit, stejně jako to, že pořádně směrem vpřed zabral až v posledních dvou (třech) kolech potvrzují slova Salida, expertů a konečně i samotného Aruma o jeho nezkušenosti.

„Projevily se Salidovy zkušenosti. Přesto si myslím, že je možné, že Lomačenka nominujeme do dalšího zápasu o volný pás WBO, když dokázal předvést takový výkon proti zjevně těžšímu protivníkovi," dodal Arum. Odvetu pak vyvrátil sám Salido. „Jsem připraven bojovat opět o světový titul. Mrzí mne, že jsem o něj přišel. Pokud se k němu dostanu, tak už ale v lehké váze," dodal hrdina sobotní noci.

Svůj díl slávy si následně uzmul také jeho krajan – osmadvacetiletý Julio Cesar Chavez junior, který se tentokrát připravil na souboj s Brianem Verou daleko poctivěji a v drsné, dvanáctikolové bitvě dominoval. I když...

„Zase na nás ušili boudu. Mělo se boxovat na deset kol, na která jsem trénoval, v úterý jsem ale zjistil, že to bude na dvanáct. Navíc jsem si ve čtvrtém kole zlomil ruku," prohlásil zklamaně dvaatřicetiletý Vera, jehož slova následně potvrdily nejen fotografie, ale také zdravotní zpráva. Určitě není bez zajímavosti, že kadence úderů Chaveze skutečně od pátého kola vzrostla.

Stats Salido vs. LomačenkoStats Salido vs. LomačenkoNa to se ale historie neptá. Syn slavného otce si značně napravil reputaci, i když cesta zpět na vrchol bude ještě trnitá a dlouhá. To ostatně potvrzuje i návštěva zápasu – zatímco před dvěma lety jeho souboj s Markem Antoniem Rubiem sledovalo na stejném místě na 14 tisíc fanoušků boxu, tentokrát zaplatilo vstupné zhruba 7 300 lidí lačnících po špičkovém boxu.

Chavez si přesto věří na další velké souboje. „Mnozí tvrdili, že se bojím Martineze, myslím, že nyní ale má strach on ze mě. Rád bych odvetu, pokud vyhraje nad Cottem. Pokud nebude chtít bojovat on, rád se utkám s Golovkinem. I když chápu, že nyní na to není vhodná doba. Je mi moc líto jeho ztráty v podobě úmrtí otce. Až bude mít myšlenky na box a bude chtít se mnou jednat, jsem připraven," prohlásil Chavez.

A co na to jeho promotér Arum? „Tentokrát se ukázal ve skvělém světle, byl to parádní souboj. Golovkin nyní musel odložit svůj duel naplánovaný na 26. dubna, až to bude možné, tak si ale sedneme a budeme jednat. Rád bych Chaveze viděl v hlavní placené události proti němu, Carlu Frochovi, nebo Jeanu Pascalovi," dodal prostřelý boxerský bard.

Všechny tři varianty zní fanouškům jistě zajímavě. Zdá se, že parádně rozjetý rok 2014 bude mít slušný náboj i ve své druhé polovině...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JULIO CESAR CHAVEZ VS. BRIAN VERA

Video dodáme jakmile bude k dispozici

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ORLANDO SALIDO VS. VASIL LOMAČENKO


Васыль (вринге.сом) by 20101017d

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze