Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Zápasy, které musíte vidět aneb Klasika od 'USS', Mansoura a spol.

  • Napsal Antonín Vavrda

Cunningham vs. Mansour / zdroj foto: Main EventsCunningham vs. Mansour / zdroj foto: Main EventsPHILADELPHIA – Už tři dny uběhly od parádních bitev v Liacouras Center ve Philadelphii, kde fanoušci viděli dva možná nejlepší televizní souboje letošního roku – mezi Curtisem Stevensem (27-4) proti Tureanu Johnsonovi (14-1) a Steva Cunninghama (27-6) proti Amiru Mansourovi (20-1).

Oba duely měly svůj osobitý příběh. Stevens byl v souboji s Johnsonem jasným papírovým favoritem, třicetiletý bahamský válečník ale na předpoklady nehleděl, od prvního kola na „Showtima" vlétl a jak se ten sám vyjádřil doslova jej „dusil".

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Stats Cunningham vs. MansourStats Cunningham vs. MansourDo posledního kola tak byly karty rozdány jasně – pokud se duel doboxuje na body, vyhraje Johnson. Jenže se tak nestalo. V závěru desáté rundy udělal chybu, když jej o rok mladší Stevens nachytal levým hákem, následně zasypal sprškou úderů a ringový Gary Rosato duel ukončil.

Předčasně? Johnson i jeho manažer Gary Shaw zuřili, nadávali pořadatelům i rozhodčím, mezi fanoušky i experty ale stále převládá názor, že musí především sami na sebe. Bahamský bijec totiž udělal chybu, když se místo pokleknutí a počítání (které by mu navíc bodově neublížilo), posadil do provazů a navíc zjevně otřesený se nechal mlátit. Ringový tentokrát jednal správně a dle pravidel.

Hlavní duel večera mezi sedmatřicetiletý Cunninghamem a ještě o čtyři roky starším Mansourem by se naopak dal rozdělit na dvě poloviny – tu první, vyrovnanější a mírně pro Mansoura zakončil tenhle napravený hříšník dvěma downy v závěru páté rundy.

Jenže sám již vyčerpán mnoha nepřesnými údery nedokázal svého soka v šestém kole dostat pod tlak a sestřelit a de facto tak jen prodlužoval vlastní „smrt". Tu ale nakonec mohl odvrátit – pokud by se v posledním kole nedostal do downu a udržel v něm nastolené tempo, mohl dotáhnout souboj na remízu.

Stats Stevens vs. JohnsonStats Stevens vs. JohnsonJeden z bodových sice koukal nejspíše na jiný duel, protože jinak si jeho verdikt 97-90 pro Cunninghama lze jen stěží vysvětlit, další dva jej ale viděli těsněji 95-92, přičemž do posledního kola šli boxeři při skóre 85-84 a Mansour v jeho první polovině byl agresivnější i přesnější.

Tak, či onak, v obou případech se hodně nahlas mluví o odvetě a především Cunningham – ale i Mansour – uchvátili fanoušky i experty svojí bojovností a obrvským morálem, kterými zastínili menší úderovou sílu (v případě Cunninghama) a velkou úderovou nepřesnost, kterou se především Mansour sám vyčerpal.

„S Bohem na své straně dokážu velké věci," tvrdil po zápase vítěz, nový americký šampión těžké váhy a dvojka ratingu IBF. „Právě mí fanoušci stojí za tím, že jsem bojoval až do konce, ani nevíte, jak moc jste mi dodávaly chybějící síly," doplnil jej Mansour. O pravdivosti těchto slov se můžete přesvědčit níže v našich videích.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU STEVE CUNNINGHAM VS. AMIR MANSOUR

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CURTIS STEVENS VS. TUREANO JOHNSON

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze