Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO+FOTO Ponížený Solis to podělal. Bude kořistí talentů? Dong vítězně!

  • Napsal Antonín Vavrda

Solis čelíčko na čelíčko s ÖneremPRAHA – Kromě očekávaného pětihvězdičkového šlágru těžké váhy Tyson Fury (24-0) vs. Christian Hammer (17-4) si fanoušci této váhové divize mohli o víkendu vychutnat ještě dva zajímavé souboje obrů.

Už v pátek se v turecké Antalyi proti sobě postavili „domácí" Kubánec Odlanier Solis (20-3) a Američan Tony Thompson (40-5). Před jedenácti měsíci slavil senzační triumf prvně jmenovaný a nakonec mohl zvednout vítězně ruce nad hlavu i tentokrát.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Téměř 125kilový olympijský vítěz a velký talent těžké váhy Solis totiž od čtvrtého kola souboje o Severoamerický titul WBC postupně odcházel kondičně i psychicky a po demolici v sedmém a osmém dějství zápas zabalil. A to i přes tlak svého manažera a tentokrát i trenéra Ahmeta Önera.

Solis se vzteká na ÖneraOba muži se posléze ještě v ringu několikrát zle poštěkali, Solis s možná zraněnou levačkou nebyl daleko k tomu, aby si po porážce od Thompsona spravil náladu knockoutováním Önera, na inzultaci nakonec ale nedošlo.

Kontroverzní promotér, který stojí za celou nepovedenou profesionální kariérou čtyřiatřicetileté hvězdy amatérského ringu, se posléze vyzpovídal alespoň pro Fightnews.com. „Ztratil jsem s ním zbytečně mnoho peněz, času i nervů. Má tolik talentu, ale on to jednoduše podělal. Nedokážu pochopit, jak se mohl tak příšerně na tento zápas připravit. Je to škoda pro celý kubánský box," nechal se slyšet.

Následně dodal: „Ten chlap skončil. Na druhou stranu má se mnou stále platnou smlouvu a já jsem ochotný jej předhodit komukoliv, kdo mi pořádně zaplatí. Dneska totiž udělal definitivně krok od hvězdy k journeymanovi." Öner, který do kariéry Solise investoval několik milionů dolarů, si hned našel nového oblíbence.

„Tony Thompson vypadal velmi dobře a udělal skvěle svojí práci. Mám možnost mu zaručit nějaké další velké zápasy a rád to udělám. Je tam několik kluků, kteří hledají výzvy a on je výzvou pro kohokoliv v této divizi. Třeba takový Manuel Charr. Ale uvidíme, co bude," pronesl na adresu třiačtyřicetiletého „Tygra" ze Silver Springs.

Dong vs. McCrary„Věděl jsem, čeho jsem schopný a jak toho dosáhnout. A myslím, že jsem to všem dokázal. Děkuji Ahmetu za tuto možnost a děkuji všem, kteří ve mně stále věřili a věří. Jsem tu a jsem připraven na ty největší výzvy," doplnil svého nového ochránce veterán, který značně pošramotil kariéru už druhému talentu této divize. Před dvěma lety šokoval svět dvěma triumfy nad Britem Davidem Pricem.

Podobnou cestu jako tehdy 203 centimetrů vysoký rodák z Liverpoolu nastoupil už loni na podzim ještě o deset centimetrů vyšší Číňan Taišan Dong (3-0). Po rychlých demolicích dvou soupeřů mu tentokrát organizátoři z Golden Boy Promotions postavili do cesty amerického otloukánka Roye McCraryho (3-3).

Profesionální kariéry tohoto dvaačtyřicetiletého veterána sice není dvakrát působivá, na rozdíl od jiných „taxikářů" ale není zvyklý chodit si do ringu jen pro výplatní šek. A to potvrdil také proti čínské hoře svalů. Přestože s 128kilogramů vážícím drobečkem padl, dokázal „rozchodit" dvě počítání a doboxoval čtyřkolový souboj do konce. Sobě tím získal na respektu, soupeři dal jistě další náměty do tréninkového procesu.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TONY THOMPSON VS. ODLANIER SOLIS II.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TAIŠAN DONG VS. ROY MCCRARY

Taišan Dong vs. Roy McCrary / zdroj foto: Ring Magazine

Taišan Dong vs. Roy McCrary / zdroj foto: Ring Magazine

Taišan Dong vs. Roy McCrary / zdroj foto: Ring MagazineTaišan Dong vs. Roy McCrary / zdroj foto: Ring Magazine

Taišan Dong vs. Roy McCrary / zdroj foto: Ring Magazine

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze