Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO 20 výher, 20 KO v 1. kole. Arabský dědek jménem Ali lepší Tysona, lepší všech!

  • Napsal Antonín Vavrda

Ali Raymi a jeho další triumf / zdroj foto: Repro Youtube.comAli Raymi a jeho další triumf / zdroj foto: Repro Youtube.comPRAHA – Jmenuje se Ali Raymi. Pochází z Jemenu. Je mu 39 let, boxuje v nejnižších váhových kategoriích od minimumweight po bantamovou v neděli překonal a vyšperkoval neoficiální světový rekord, který půjde asi jen stěží vylepšit.

Jeho bilance je následující: 20 výher. 20 knockoutů. Všechny v prvním kole! A kromě debutujících soupeřů v úvodu zdolal vždy soupeře, kteří byli před soubojem s ním neporažení! Jeho dalším soupeřem bude bývalý dlouholetý mistr světa WBF v muší váze – Thajec Samson Dutch Boy Gym (vlastním jménem Saengmuangnoi Lukchapormasak), jehož bilance je 43-0.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Skvělé a úžasné, řeknete si a začnete hledat o tomto „fenomenálním" bijci podrobnosti a informace. A najednou se zarazíte. O Alim Raymim toho ani v arabštině totiž příliš nenajdete. Proč se o tak skvělém boxerovi nepíše v těch největších světových boxerských periodikách?

Odpověď je nasnadě. Ačkoliv je Raymi na světovém žebříčku BoxRec.com už na slušném jedenáctém místě a dokázal se své váze dostat i do TOP 15 ratingů WBC a WBO, vypadá jeho cesta profesionálním ringem tak trochu jako cirkusové představení.

Z videí některých jeho zápasů je zřejmé, že jeho soupeři jsou tak trochu všelijací, stejně tak o velké boxerské kvalitě v podání Raymiho se dá pochybovat, i když určitě se najdou v profiringu větší polena.

Je jistě otázkou, jestli by podobné tempo byl schopen Jemenec udržet i po delší čas než jen jedno kolo, na které se mohou dle všeho jeho zápasy vypisovat, protože se dá jen těžko věřit, že by alespoň některé souboje nebyly domluvené předem. O tom, že většinu duelů odboxoval zjevně ve školní tělocvičně kousek od svého bydliště, se zmiňujeme jen tak okrajově.

Přesto Raymi, který má na svém twitterovém účtu na pozadí legendárního neporaženého bojovníka těžké váhy Rockyho Marciana, smýšlí trochu jinak. „Box je ovládán zastaralými doktrínami. Jsem tank, jsem jako kavalerie, jako železný meč," píše mimo jiné na svém účtu, který zatím sleduje ale zhruba 40 lidí.

„WBA, WBC, WBO a IBF. Souhlasím, že je to divné, chci postupně všechny šampióny. Polyteismus (mnohobožství) nebude tolerován," vyhrožuje dále hrdý vyznavač jak jinak, než Islámu. Zda-li se mu to povede, toť otázka. Raymi každopádně překonal a vyšperkoval rekord jistého Američana Tyrona Brunsona, který vyhrál knockoutem v prvním kolech svých 19 úvodních profesionálních duelů.

Ptáte se, jak dopadl? Ve dvacátém duelu kariéry remizoval, po dalších dvou výhrách pak už se seriózními soupeři padl a v sedmadvaceti letech ukončil loni raději kariéru. Bude ho Raymi následovat? V příštím duelu asi ještě nejspíše nikoliv, jeho výše zmíněný příští soupeř totiž nestál v ringu 11 let!

VIDEO ZÁPASU ALI RAYMI VS. JASER BALBANT

VIDEO ZÁPASU ALI RAYMI VS. LUKE HASAN

GIFY S DALŠÍMI ZÁPASY ALIHO RAYMIHO NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze