Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Hlídal pornohvězdy, rval se na ulici. Nyní chce Kimbo Slice Kličky!

  • Napsal Antonín Vavrda

Kimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auKimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auPRAHA – Přesně před týdnem jistý Kevin Ferguson (7-0) coby předskokan duelu Daniel Geale – Anthony Mundine porazil Australana Shana Tilyarda (6-7) a vyšvihl se už na 156. místo světového ratingu Boxrec.com. Proč je tento bijec tak zajímavý? Protože po celém světě je znám coby Kimbo Slice, nejhrozivější pouliční rváč Ameriky...

Jsou to skoro dva roky, kdy se na jednom boxerském webu rozjela anketa o to, zda by mohl tehdy šestatřicetiletý Kimbo Slice porazit Vladimira Klička. Od respondentů dostal celkem solidních 25 procent hlasů, z toho 22 procent na vítězství před limitem. V té době neměl na kontě jediný boxerský duel.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auKimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auTenhle bahamský pořez, který se už coby malý odstěhoval s matkou a sourozenci do států, konkrétně na Floridu, ale už v té době byl za velkou louží bez nadsázky známější než ukrajinský vládce supertíhy. Američané, kteří milují příběhy, jej prostě zbožňovali.

Kimbo Slice se podle vlastních slov poprvé porval ve třinácti. Svou agresivitu krotil při hraní amerického fotbalu, kde byl talentovaným linebackerem. Málokdo by do nejslavnějšího pouličního rváče, který za celou kariéru prohrál pouze jednou, řekl, že zvládl tři semestry trestního práva na floridské univerzitě.

Kimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auKimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auŽe se poté stal vyhazovačem ve striptýzovém baru a následně začal dělat řidiče limuzíny a bodyguarda pro členy producentské společnosti filmů pro dospělé RK Netmedia, už asi překvapí méně.

Stejně jako fakt, že prostě jednou musel z ulice proniknout do rostoucí sítě ultimátních bojů (MMA). I když měl s bilancí 4-0 nakročeno dokonce do série UFC, následné dvě porážky mu tyto dveře v roce 2010 důrazně přibouchly. A tak Slice obrátil pozornost na box.

„Stanu se postrachem a černou můrou supertíhy. Budu se chovat zle, strašně, chci drtit kosti a rozbíjet čelisti jediným úderem. Miluji boj, chci prostě kurva srážet soupeře k zemi,“ vyslal jasný vzkaz Kličkovi a spol. na jaře roku 2011. Od té doby stihl do minulého týdne šest duelů, pět vyhrál před limitem, jeho počítání komentovali legendy v čele s Jamesem Toneym, do ringu jej chtěl Roy Jones jr.

Kimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auKimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auSlice je totiž všechno, jen ne nudný patron. Přesně před týdnem se pak poprvé objevil na undercard velkého souboje (Geale-Mundine) v Sydney. A jeho bitva s Tilyardem účel splnila dokonale. Nabudila, nenudila. Oba rváči se do sebe pustili bez jakékoliv taktiky a Slice se dokonce v závěru prvního kola ocitl blízko počítání.

„Původně jsem plánoval ho unavit a poté se do něj pustit ve třetím kole, ale když mne začal nahánět po ringu, řekl jsem si: hovno, ok, jdeme na to hned teď,“ usmíval se australský sympaťák Tilyard, který na předzápasové vážení přišel s monoklem z tréninku a jehož neživí box, ale práce horníka.

Kimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auKimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auMožná i kvůli změně taktiky nakonec Slice dosáhl svého a soupeře doslova ubil. Kromě rvačky, kterou by odborníci příliš neocenili, ale předvedl parádní závěrečný úder, kdy otevřenému Tilyardovi zasadil drtivý levý hák na játra. Ten poklekl, kyslík do těla ale rozproudit během počítání nedokázal.

„Věděl jsem hned, že to na deset nestihnu. Za normálních okolností bych z toho asi vstal, ale on mi nejspíše zlomil žebro nebo,“ usmíval se věčně dobře naladěný Tilyard, který si získal sympatie fanoušků. Ti ho milují i proto, že jeho zápasy jsou hop nebo trop. Absolvoval totiž celkem 13 zápasů v profiringu a až na jednu výjimku skončily všechny před limitem.

Kimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.auKimbo Slice a Shane Tilyard / zdroj foto: www.perthnow.com.au„Shane je drsňák, Bůh mu žehnej. Byla to tvrdá zkouška. Ale líbila se mi a také publikum, doufám, že se sem ještě vrátím k dalším zápasům,“ prohlásil po duelu vítěz, který se musí řádně ohánět i proto, že coby svobodný otec živí s přítelkyní šest dětí (tři syny a tři dcery).

„Užil jsem si to, bojoval jsem s ním zadarmo. Strach jsem neměl, nebyl to pouliční boj, byl to box, podle pravidel, nejhorší co se mi mohlo stát bylo, že mne sundá,“ přidal ještě pár slov pro australské novináře smíšek Tyliard. „A co budu dělat dál? Teď si týden odpočinu a pak zpět do práce do dolů,“ dodal.

Zatímco se Tilyard bude spouštět do hlubin země, Slice touží stoupat opačným směrem. Ke hvězdám. Podaří se mu to? Kdo ví, každopádně zatím své předsevzetí plní do puntíku. Své soupeře (ač „béčkové“ či „céčkové“) sráží k zemi, fanoušky jeho otevřené bitky bez přehnané taktiky baví. A koneckonců, jak by pravil klasik: Vo tom to je...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze