Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Nejbrutálnější muž planety: Kličko? Ne, aktuálně Velasquez!

  • Napsal Antonín Vavrda

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooHOUSTON – Dva týdny po šlágru boxerské těžké váhy mezi Vladimirem Kličkem (61-3) a Alexandrem Povětkinem (26-1) si to v Houstonu rozdali o pozici nejlepší těžké váhy MMA Cain Velasquez (13-1) a Junior dos Santos (16-3)...

Zatímco ukrajinský obr své čtyři tituly WBA (Super), WBO, IBF a IBO proti ruskému vyzývateli obhájil doslova tím, že jej uklinčoval, v noci na neděli viděli milovníci ultimátních soubojů v oktagonu v Houstonu strhující podívanou zkrvavených gladiátorů zakončenou knockoutovým triumfem Velasqueze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A fanoušci boxu i MMA (či ti, kteří sledují a provozují oba sporty) mají opět o téma postaráno. Je tím „Nejbrutálnějším a nejhrozivějším mužem světa" stále vládce boxerské supertíhy tak, jak to bylo za dob Rockyho Marciana, Muhammada Aliho, George Foremana, či Mika Tysona, nebo je jím vládce těžké váhy pod hlavičkou UFC?

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports Yahoo„Byl to hnus. Kličko měl být diskvalifikován, ve dvanáctém kole už pak ani neboxoval. Je ostudou boxu, nechápu blázna, který mu za tento zápas zaplatil 350 milionů korun," pustil se ještě před sobotou do Klička kontroverzní šéf UFC Dan White.

„Víte, viděl jsem oba Kličky, když Vitalij bojoval v Los Angeles (2009 proti Chrisi Arreolovi). Jsou obrovští, jsou to monstra. Ale nemají srdce bojovníka, nechtějí se prát, běhají kolem vás a jen se chytají, je to nechutné," dodal už přece jen fundovanější pohled na věc, který s ním sdílejí i někteří boxerští experti a fanoušci.

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooKlička za poslední výkon zkritizoval mimo jiné i rodinný přítel Lennox Lewis, který – jak už se stalo tradicí – pronesl, že by se Vladimirem klidně utkal v ringu. Cena? 100 milionů dolarů. Zatímco návrat britského „Lva" do ringu je hodně nepravděpodobný a jednalo se spíše jen o marketingový tah, šance na určení toho, kdo je „Nejhrůznějším chlapem na světě" žije.

I když ne mezi současnými vládci, jako mezi Dos Santosem a právě ukrajinskými sourozenci. „Už jsem o tom mluvil několikrát: jsem boxer. V poslední době na toto téma mluví hodně lidí, ale to není to směrodatné. Teď to ale říkám já a to už lze brát vážně. Myslím, že pokud budu mít alespoň čtyři měsíce na přípravu, jsem schopen Kličky porazit," pronesl 193 centimetrů vysoký Brazilec.

„Už jednou jsem na toto téma mluvit s Danem Whitem, ale to ještě nebyl úplně seriózní rozhovor, ale myslím, že nyní by to mohlo být jiné," dodal bijec ještě před sobotní knockoutovou porážkou od Velasqueze. „Myslím, že Dos Santos by je mohl porazit. Ale nevím, jestli bych tuto akci podpořil, proč bych podporoval Kličky, jsou trapní? Těžká váha v boxu už není to, co bývala," řekl na toto téma White.

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooDo souboje s ukrajinskými sourozenci se nehrne ani 185 centimetrů vysoký Velasquez. „Myslím, že pokud bychom řešili boxerské dovednosti, tak jsou nejlepší. Jenže v oktagonu je to i kickbox, džiu-džitsu, volný zápas, je to jiný sport," tvrdí jednatřicetiletý Američan pokorně.

„Lidé se mne pořád ptají, jestli bych se s nimi nechtěl konfrontovat, ale já tvrdím to, co jsem řekl vám. Pokud se jedná o box, je 'Nejhroznějším mužem planety' Vladimir, pokud se jedná o MMA, tak jsem jím momentálně já," zakončil s úsměvem toto téma Velasquez. A co na to Dos Santos?

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports Yahoo„Tohle označení si zaslouží mistr světa těžké váhy MMA, protože v oktagonu je všestrannější boj. Miluji box, respektuji boxery, ale MMA je jiný sport...," dodal brazilský bojovník, který v sobotu poprvé zažil, jaké je to být knockoutován.

„Co říct, byl lepší, porazil mne, není co dodat," pronesl zklamaně Dos Santos, který třetí duel s Velasquezem skončil v krvi na kolenou. „Měl jsem stejnou taktiku jako v předchozím souboji. Tlačit na něj a být co nejagresivnější. Má velké srdce bojovníka, že vydržel tak dlouho," dodal Velasquez, který tak upravil vzájemnou bilanci na 2-1 ve svůj prospěch a dokonale se tak Dos Santosovi pomstil za jedinou profesionální porážku kariéry.

A co myslíte vy, měl by jeden z dvojice Dos Santos-Velasquez šanci proti Vladimiru Kličkovi? Obrázek vám může pomoct utvořit video celého jejich třetího souboje. Hlasovat na toto téma můžete v naší anketě, diskutovat nejen pod článkem, ale i na našem facebooku.

ANKETA (Hlasujte v naší anketě níže, hlasovat můžete vícekrát z jedné IP adresy se 24hodinovým rozestupem až do 31. října)

{acepolls 51}

VIDEO CELÉHO ZÁPASU UFC 166: CAIN VELASQUEZ VS. JUNIOR DOS SANTOS


Кай.Душ.два (вринге.сом) by 20101017d

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports Yahoo

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports Yahoo

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports Yahoo

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports Yahoo

Velasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports YahooVelasquez vs. Dos Santos / zdroj foto: Sports Yahoo

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze