Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Rebel a potížista v problémech. Szpilka se s Mollem trápil...

  • Napsal Antonín Vavrda

Zápas Szpilka vs Mollo / zdroj foto: fightnews.com/ringpolska.plZápas Szpilka vs Mollo / zdroj foto: fightnews.com/ringpolska.plCHICAGO – Měla to být jen rozcvička před extrémně sledovaným polským galavečerem, který je naplánován na 23. února do Gdaňsku. Jenže favorizovaný Artur Szpilka (13-0) se na knockoutování průměrného Američana Mika Molla (20-1-4) řádně nadřel, když jej Mollo dokonce dvakrát posadil na prdel...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Molla nepodceňuji, ale neexistuje žádný způsob, jak mne může Mollo porazit,“ prohlašoval třiadvacetiletý Szpilka před zápasem. Už po necelých třech minutách zápasu nejen jemu bylo jasné, jak šeredně se spletl poté, co se poprvé ocitl na zemi.

Ve druhém a třetím kole sice polský bijec, který měl většinovou podporu v hledišti, ačkoliv se Mollo narodil nedaleko Chicaga, přitvrdil a především zpřesnil obranu, jenže v následujícím dějství jej zkrvavený „Gigi“ opět zle vytrestal za podcenění.

Parádní levým hákem poslal Szpilku na zem podruhé a být kolo o dvacet vteřin delší, měl by polský  bijec velké problémy jej vůbec dokončit. Jenže na kdyby se nehraje, pauza „The Pinovi“ pomohla, a v šestém kole už zjevně začal odcházel Mollo fyzicky. Drtivá kombinace Szpilky v závěru této rundy tak pro amerického boxera byla možná i vysvobozením.

„Viděli jste, že jsem šanci měl,“ pousmál se po zápase Mollo, který rozhodně svým výkonem a bojovností příjemně překvapil. To Szpilka má o čem přemýšlet. Do souboje se Zimnochem zbývají necelé tři týdny, zápas s Mollem mu jistě sebral více sil, než sám čekal a navíc odkryl jeho slabiny.

„Byla to parádní podívaná, to se musí nechat, oba ukázali bojovnost. Jestli mi ale Mollo ukázal, jak na Artura, to si nechám pro sebe. Jsem v plné přípravě a soustředím se hlavně na sebe,“ vzkázal svému krajanovi i fanouškům s potutelným úsměvem Krzysztof Zimnoch. Souboj Szpilka-Zimnoch tak získal další náboj, co říkáte?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze