Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Salido zesměšňuje Garcíu kvůli zlomenému nosu: Jsi slaboch!

  • Napsal Antonín Vavrda

Mickey Garcia kontrast / zdroj foto: Koláž Profiboxing.czNEW YORK – Hlavní zápas sobotního galavečera ve slavné Madison Square Garden skončil „neslavně“. Po tvrdém úderu hlavou od šampióna WBO v pérové váze Orlanda Salida (39-2-12) byl jeho zápas s Miguelem Angelem Garciou (31-0) ukončen po osmém kole a výhru na body tak slavil vyzývatel. Salido ale zuřil…

Těsně po zápase sice dvaatřicetiletý Mexičan uznal Garciu coby vítěze a že měl problémy se vzpamatovat ze čtyř knockdownů v prvních čtyřech kolech souboje, jenže hodně rychle otočil.

„Nemyslím si, že ta srážka hlavami byla tak silná, aby měla za následek něco podobného jako konec zápasu. Cítil jsem, že jsem se mu dostal na kobylku a viděl jsem, jak jeho roh chce ten zápas zabalit. Chtěli zápas zastavit a to se jim povedlo. Přitom jsem byl v sedmém kole blízko svého cíle, poslat ho k zemi a měl jsem dalších pět kol na to tak učinit,“ pronesl zkušený Mexičan několik hodin po zápase.

Má pravdu či nikoliv? Těžko soudit. Fanoušci v aréně Garciu a jeho roh nejprve vybučeli, jenže poté, co se objevily záběry klíčového momentu, snesl se hukot na hlavu Salida. Že ke zranění došlo po tvrdém úderu hlavou, kdy šel svým čelem před úderem, je totiž nezpochybnitelný fakt. Že tím dal možnost rohu Garcíi si zajistit vítězství „hereckou“ etudou před doktorem, je věc druhá.

Tým pětadvacetiletého Američana si totiž moc dobře uvědomoval, že díky čtyřem počítáním soupeře v prvních čtyřech kolech měl u bodových jasně navrch. A také to, že Salido skutečně od šestého kola začal mít zjevnou převahu a Garcíovi jako by docházely síly. Nový šampión totiž strávil dosud pouze dvakrát v kariéře v ringu více kol než v sobotu.

„Já jsem měl reálnou zlomeninu nosu v tomto zápase. Když jsem se dnes ráno probudil, bylo mi zle, protože mi ukradli můj titul. Jestli je García skutečný šampión, tak mi dá odvetu. Byl unavený, jeho údery ztrácely sílu, cítil jsem, že ho dostanu, že ho knockoutuji. Teď si možná říká šampiónem, ale dokud mne porazí lékař a ne on, cítím se šampiónem já. Skuteční Mexičané se nikdy nevzdávají,“ dodal den po zápase v plamenném tónu Salido.

Zda má pravdu a zda si za porážku zbytečným faulem tak nějak nemůže sám, se můžete podívat v našem videu níže.

PRVNÍ ČÁST ZÁPASU MICKEY GARCIA - ORLANDO SALIDO


vRINGe.com - Весь мир бокса (майка.сири1) by 20101017d

DRUHÁ ČÁST ZÁPASU MICKEY GARCIA - ORLANDO SALIDO


vRINGe.com - Весь мир бокса (майка.сири2) by 20101017d

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze