Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tvrdě vykoupená sláva, Mago po řeži s Perezem v kómatu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Abdusalamov vs. Perez / zdroj foto: www.hbo.comAbdusalamov vs. Perez / zdroj foto: www.hbo.comNEW YORK – Brutální bitvu dvou těžkých vah viděli fanoušci v noci na neděli v divadelním sále Madison Square Garden. Mike Perez (20-0) s Magomedem Abdusalamovem (18-1) se do sebe pustili jako dva novodobí gladiátoři. Druhý jmenovaný ale za svojí bojovnost tvrdě zaplatil...

Deset kol ostré bitvy. Deset kol, které rozdělily boxerský svět. Fanoušci bratří Kličků poukazují na obyčejnou netechnickou válku dvou průměrných bijců, kteří by od mladšího z ukrajinských bratří (sledoval duel osobně) dostali na frak. Druzí tvrdí, že lepší propagaci drsného sportu v posledních letech v těžké váze neviděli.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Statistiky zápasu Perez vs. Abdusalamov / zdroj foto: www.boxingscene.comStatistiky zápasu Perez vs. Abdusalamov / zdroj foto: www.boxingscene.comKde je pravda? To nechme na fanoušcích (zajímavý zahraniční komentář renomovaného novináře přineseme až příští týden, pohled šéfredaktora Profiboxing.cz zítra), každopádně faktem je, že tato bitva jednoduše zvedala fanoušky nejen v aréně ze sedadel.

Aby ne, téměř 1500 ran, 560 trefených, otevřené výměny po celých deset kol a také obrovská bojovnost především ruského medvěda. Ten si už v prvním kole zlomil levou – silnější – ruku, ve stejném dějství mu Perez zlomil lícní kost, následně i přerazil nos a roztrhl levé obočí. Přesto Abdusalamov v rámci možností odboxoval s rychlejším a techničtějším soupeřem relativně vyrovnaný zápas.

„Byl to nejtěžší soupeř mé kariéry," uznal i vítězný Perez poté, co rivalovi uzmul titul Severoamerického šampióna WBC. A to kubánský bijec přezdívaný „Rebel" neoplývá zrovna dvakrát velkým respektem ke svým soupeřem. „Mago" ale bojovnost vykoupil velkými zdravotními problémy.

Noc na neděli strávil v umělém kómatu, jelikož lékaři našli na jeho mozku krevní sraženiny. Ty sice úspěšně odoperovali, jenže ruský tvrďák si následně stěžoval na bolesti hlavy a nevolnost. Dle zpráv z jeho tábora je momentálně na JIPce newyorské Roosveltově nemocnici a specialisté mu odebrali kus lebeční kosti, aby snížili tlak na mozek a minimalizovali jeho následné poškození (v moderní medicíně již běžná praktika při podobných zranění).

AKTUÁLNĚ KE ZDRAVOTNÍMU STAVU "MAGA"
Boris Grinberg, poradce ruského boxera: "Mago měl velmi vážné zranění mozku, kde se mu objevily krevní sraženiny. Nebýt profesionality lékařů i jeho sportovního těla, mohl být už mrtvý. Přestože již nyní není v přímém ohrožení života, zůstane ještě celé úterý v umělém spánku. Zdravý by mohl být během měsíce. Ale to se bavíme o běžném životě, diskuze o jeho návratu do ringu nejsou momentálně vůbec na místě. Nyní je důležité, aby neměl žádné trvalé následky a mohl žít normálním životem bez omezení!"

Přesto je stále otázkou, v jakém zdravotním stavu se Abdusalamov vrátí zpět do běžného života. Navíc tyto nepříjemné zprávy přicházejí jen necelé dva týdny po smrti mladého Mexičana Franciska Leala, který zemřel přímo v ringu poté, co už jej jednou před tím z něj odnesli na nosítkách. Na druhou stranu, to není případ ruského bijce, jehož stav je navíc po celou dobu lékařsky kontrolovaný.

Na jednu z nejlepších bitev těžké váhy posledních let se můžete podívat níže, navrch přidáváme také video celého a neméně zajímavého zápasu o volný titul mistra světa IBO v křížové váze mezi Olou Afolabim (20-4-3) a Lukaszem Janikem (26-2), který skončil na body triumfem prvního ze jmenovaných.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ABDUSALAMOV VS. PEREZ - PRVNÍ ČÁST


ПерцоМаг 1.2 (вринге.сом)by 20101017d

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ABDUSALAMOV VS. PEREZ - DRUHÁ ČÁST


ПерцоМаг 2.2 (вринге.сом)by 20101017d

VIDEO CELÉHO ZÁPASU AFOLABI VS. JANIK


2013-11-02 Ola Afolabi vs Lukasz Janik by sweetboxing14

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze