Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

BOMBA! Joshua-Pulev, Fury-Wilder3, Whyte-Povětkin dáno. Parker-Hunter ve hře

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. Fury? Zatím časJoshua vs. Fury? Zatím časPRAHA – Taky tak rádi sledujete boje v těžké váze, která prostě od nepaměti bavila fanoušky nejvíce? Tak si zakroužkujte do svých kalendářů 2. května, 20. června a 18. července. A možná i jednu z prosincových sobot – 5., 12., nebo 19.

Tohle byl parádní týden, který ještě nekončí, vždyť v sobotu večer se představí na britské půdě Pavel Šour, který snad tentokrát už konečně vyzve Hughieho Furyho, v noci na neděli bude v akci hned osm obrů na galavečeru v Brooklynu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Celý boxerský svět vlastně už od posledního údery Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO) spekuluje o tom, zda si to rozdá s Anthonym Joshuou (23-1, 21 KO), aby se nakonec situace vyvinula tak trochu jinak. Ale rozhodně ne nezajímavě.

„Jednáme. Pořád. Chceme tento duel uspořádat do konce roku 2020 ve Velké Británii. A chceme mít ve smlouvě vzájemnou doložku o odvetě. Není otázkou, zda se střetnou, ale kdy a kolikrát. Klidně z toho může být další trilogie v těžké váze,“ svěřil se pro Sky Sport Eddie Hearn, který má v těchto hodinách skutečně napilno.

Ať už jsou jeho slova pravdivá do puntíku, nebo jen částečně. Všem by bohatě stačilo, kdyby na tento britský střet došlo. A oba chasníci navíc mají o motivaci postaráno. Zařídili jim to federace, a především jejich promotéři.

Bob Arum, který stojí za Furym, už ESPN potvrdil, že 18. července se MGM Grand uskuteční třetí setkání jeho chráněnce s Američanem Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), který aktivoval klauzuli o odvetě. Prostě a jednoduše potřebuje toto setkání pro své ego. „Museli jsme se domluvit a pak splnit všechny náležitosti, abychom měli jistotu, že zápas bude. A on bude, vše, co jsme měli udělat, jsme udělali,“ přidal ESPN také Shelly Finkel, jeden z manažerů „Bronzového Bombarďáka“.

Wilder a Fury na poslední tiskovceWilder a Fury na poslední tiskovce

A Joshua? Ten, aby uhájil své titulové impérium, musí boxovat 20. května na fotbalovém stadionu londýnského Tottenhamu proti Bulharu Kubratu Pulevovi (28-1, 14 KO). Na druhou stranu, paradoxně situace kolem Furyho s Wilderem tomuto jednání pomohla. Také bulharskou „Kobru“ momentálně kormidluje Arum. Pro něj i pro Hearna to byla do jisté míry jen vsuvka pro jednání o britském střetu, který se klidně může stát jedním z nejlukrativnějších zápasů sportovní historie.

„Nemusíme si nic nalhávat, pro AJ je to motivace navíc. Věřím, že proti Kubratovi předvede naprosto soustředěný a dokonalý výkon,“ pronesl k tomuto tématu Hearn. „Ten zápas skončí knockoutem. Rozhodnou obrany a ta moje je pevnější,“ přidal sebevědomě Joshua. „Je to střet dvou podobných stylů, jen já jsem větší, tvrdší a silnější,“ přidal odhodlaně šampion WBA, IBF, IBO a stále i WBO.

Už osmatřicetiletý veterán a zkušený to bijec z amatérského ringu je ale jiného názoru: „Mám obrovskou šanci porazit Joshuu a hodlám ji využít.“ Pulev zároveň přiznal, že opravdu čekali s podpisem smlouvy na to, jak dopadne druhé setkání mezi Furym a Wilderem. A experti zdvihají varovně prst – „Kobra“ ze Sofie má kvalitu na to, aby zhatila britský boxerský svátek.

Ve hře jsou ale ještě další zajímavá jména. Svůj comeback stále sleduje i Andy Ruiz (33-2, 22 KO), který je dle mnohých v ideální kondici se svými rychlými pažemi – a nejspíše Teddym Atlasem v zádech – nebezpečný pro kohokoliv z elity těžké váhy.

A už 2. května se proti sobě postaví další veterán – čtyřicetiletý Rus Alexander Povětkin (35-2-1, 24 KO), který vyzve prozatímního šampiona WBC, o devět let mladšího Dilliana Whyta (27-1, 18 KO). Ten má přednostní právo na velkou titulovou bitvu, momentálně proti Furymu, který vedle pásu WBC drží také ten Ring Magazine.

Whyte se musí o plnohodnotný pás WBC utkat do konce února 2021. Je téměř jisté, že pokud dopadne vše dle přání fanoušků a manažerů, tento termín se nestihne, ovšem opět – také jeho promotérem je Eddie Hearn.

A sám „Body Snatcher“ poté, co se vyřešili nesrovnalosti kolem jeho pozitivního testu z loňského léta a po prohře s Wildera, vypadá klidněji než kdy dříve. Anebo že by v tom hrála role „Ruského Vítěze“, kterého prostě nemůžete nemít rádi a proti kterému prostě jen těžko hledáte agresivní argumenty?

Whyte vs Povetkin faceoffWhyte vs Povetkin faceoff

Mimo jiné pro to, že Povětkin přes svou skvělou kariéru nevládne angličtinou (nebo alespoň oficiálně), takže ho jen stěží urazíte. A také jednoduše pro to, že snad žádný jiný boxer těžké váhy na sebe tak často nenavlékne na setkání se soupeřem sako...

„Dilliana nečeká nic snadného. Taktika? Řekl bych mu totéž, co mému synovi, Hughiemu – nechat ho unavit, což se u něj kolem prostředních kol děje pravidelně a poté zvýšit aktivitu. Jedním tvrdým úderem a pohybem ho ale porazit nemůžete. Nelze jen vyčkávat, protože on je moc zkušený na to, abyste ho tak porazili. Prostě ve chvíli, kdy uvidíte, že mu dochází plyn, musíte sešlápnout pedál,“ řekl Sky Sports zkušený trenér Peter Fury.

Právě on naplno rozvinul talent synovce Tysona. U syna Hughieho se mu to zatím úplně nepovedlo (a snad to bude platit i po víkendu).

A Whyte si toto moc dobře uvědomuje, ostatně také on mívá s kondicí ve druhé polovině svých zápasů problémy. Ovšem i tak bývá v této fázi zápasů extrémně nebezpečný. Ostatně už i televize Sky Sports, která tento zápas propaguje, na tento aspekt upozornila. Stejně jako na ten, že oba rivalové mají stejnou největší zbraň – levý (přední) hák.

Whyte vs. Povetkin faceoffWhyte vs. Povetkin faceoff

„Pamatuji si, že jsem ho viděl boxovat už s Boswellem a Rahmanem, ten chlap je opravdu něco. Prošel si vším, není styl, který by nezažil. Pro mě je to obrovská příležitost. Neustále se učíme, tohle bude pro mě velká škola, může mě vzít tam, kam ještě nikdo. Vím, o čem tento zápas je, takže dle toho k němu budu přistupovat,“ ukázal obrovskou pokoru a sebereflexi na tiskovce Whyte.

A pořád to není všechno, dámy a pánové.

Včera jsme psali o tom, že byť Novozélanďan Joseph Parker (27-1, 21 KO) po víkendovém triumfu hledá Whyta, Alexandra Usyka či Derecka Chisoru, dle nás by byl nesmírně zajímavý jeho střet s Američanem Michaelem Hunterem (18-1-1, 12 KO), který loni v prosinci kontroverzně remizoval právě s Povětkinem. A hle...

„Jsem připraven se s ním utkat. Na rovinu, ten kluk je snadným soupeřem. Nemá žádné kardio a je jako robot, je hodně čitelný, na nohou pomalý. Rád mu ukážu, kam patří,“ nechal se slyšet talentovaný Američan přezdívaný „Bounty“, který zatím v těžké váze ze sedmi duelů vyhrál šest, čtyřikrát před limitem. Až s ruským veteránem „zaváhal“.

Přiřadí se pánové Parker – Hunter na některý ze zmíněných galavečerů? Nebo budou dělat garde dvojici Usyk – Chisora, u kterých se stále čeká na potvrzení souboje o volný pás WBO. To ale stále oddaluje natahující se rekonvalescence ukrajinské hvězdy.

Joseph ParkerJoseph Parker

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze