Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bouřlivák Shannon Briggs: Jo, dopoval jsem. Škoda, chtěl jsem knockoutovat Klička

  • Napsal Antonín Vavrda

Shannon BriggsShannon BriggsPRAHA – Američan Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) minulý čtvrtek v rozhovoru pro rozhlasový pořad „The Rita Cosby Show“ stanice 77 WABC přiznal, že v minulém roce užíval nedovolené látky na zvýšení výkonnosti, když využil svého astmatu.

Mohl se stát prvním boxerem těžké váhy, který by bojoval o titul mistra světa ve třech různých desetiletí. Jenže tuto šanci mu – alespoň prozatím – sebral pozitivní dopingový nález z letošního jara, kvůli kterému byl zrušený jeho duel o volný pás regulérního šampiona WBA proti Portoričanovi Fresi Oquendovi (37-8, 24 KO).

VÍCE O SHANNONU BRIGGSOVI:

Mimochodem ostře kritizovaný duel dvou čtyřicátníků, kteří za sebou nemají v posledních dvou letech žádnou ostřejší zápasovou prověrku. Duel, který napoprvé ani nechtěl nikdo pořádat, když v sídle WBA žádný zájemce nesložil minimální kauci za zápas o titul mistra světa v těžké váze, která činí milion dolarů.

Letos šestačtyřicetiletý Briggs, který se v případě výhry mohl přiblížit rekordu George Foremana (toho shodou okolností kontroverzně porazil v jeho posledním zápase kariéry) coby historicky nejstaršího šampiona této váhové divize, se k celému dopingovému nálezu nakonec postavil čelem.

„Přiznávám to. Ano, ano, přebírám plnou zodpovědnost za to, co se stalo. A udělám to kdykoliv, kdy k tomu bude opětovně vyzván. Omlouvám se všem těm, kteří mají pocit, že jsem jim ublížil. Cítím, že jsem zklamal své fanoušky, přátelé, ti, co za mnou stojí. Znovu jsem ale v přípravě, znovu stojím před výzvou získat titul mistra světa,“ řekl ve zmíněném rozhovoru.

„Víte, celý život bojuji s astmatem, kterým trpím od dětství a mám na to potvrzení. A jeden z mých trenérů mi navrhl, že by se toho dalo využít. Nechal jsem se zlákat, byl jsem hloupý, je to moje zodpovědnost, na nikoho nebudu ukazovat prstem, ani říkat jméno člověka, který mi toto nabídl,“ přidal muž, který dostal za zvýšenou hladinu testosteronu trest půl roku a který trénuje se stejným týmem jako například talent Jarrell Miller (19-0-1, 17 KO), který už má také dopingový škraloup.

Poté přidal, že zakázanou látku, kterou chtěli skrýt za jeho problémy s astmatem, bral zhruba půl roku předtím, než neprošel na jaře náhodnou dopingovou kontrolou v rámci plánovaného souboje s Oquendem. Není bez zajímavosti, že Briggsova postava byla zpochybňována už ale dříve v minulosti a že on sám několikrát sveřepě prohlašoval, že doping by nikdy nevzal. Zvláště v těžké váze, kde se mohou stokiloví kolosové klidně i zabít.

Výstřední Američan následně přidal i pár slov ke konci kariéry Ukrajince Vladimira Klička, který svůj odchod do důchodu oznámil ve stejný den, jako on mluvil pro zmíněný rádiový pořad. „Jsem hodně smutný. Vážně hodně. Protože já bych s ním vytřel podlahu. Škoda, že se to všechno sešlo takto,“ přidal pro bulvární deník TMZ, který v předchozích třech letech exkluzivně publikoval videa, na kterých Briggs právě mladšího z ukrajinských bratří stalkoval.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze