Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

BOXER ROKU 2018 dle čtenářů Pb.cz: Prvně vládne Usyk, východní blok rozrazil Joshua

  • Napsal Profiboxing.cz

Alexander UsykAlexander UsykPRAHA – Je zde výsledek první naší ankety ohlížející se za rokem 2018. V ní jsme hledali nejlepšího boxera uplynulých dvanácti měsíců. Výsledek byl jednoznačný, ostatně tak, jak se dalo předpokládat.

Přes polovinu všech hlasů dostal od čtenářů našeho webu Ukrajinec Alexander Usyk (16-0, 12 KO), který v roce 2018 dokázal sjednotit křížovou váhu, na své cestě zdolat dva neporažené šampiony – Lotyše Mairise Briedise a Rusa Murata Gassijeva –, aby na závěr zdolal britskou hvězdu Tonyho Bellewa.

PŘEDCHOZÍ VÍTĚZOVÉ ANKETY:

Na druhém místě se těsně umístil Brit Anthony Joshua (22-0, 21 KO), který dostal osmnáct procent všech hlasů, o tři procenta více než další Ukrajinec a Usykův velký kamarád Vasil Lomačenko (12-1, 9 KO).

Dlužno dodat, že jsme v našem výběru zapomněli na dalšího ostrovního ranaře Dilliana Whyte (25-1, 18 KO), který má za sebou také výtečný rok 2018, když zdemoloval Lucase Browna i Derecka Chisora, aby dokázal jako první poslat k zemi a také porazit Josepha Parkera.

Usyk zároveň potvrdil východní nadvládu v této anketě na našem webu. Loni dominoval Lomačenko, v roce 2016 Gennadij Golovkin, který vyhrál také v roce 2014. Pouze v roce 2015 dokázal zvítězit Tyson Fury, který tehdy slavně v Německu zdolal (opět) Ukrajince Vladimira Klička.

NA VÝBĚR ANKETY BOXER ROKU 2018 SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze