Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Rozloučí se Kličko s kariérou v Las Vegas? Dohoda o odvetě s Joshuou se blíží

  • Napsal Antonín Vavrda

První souboj Joshuy s KličkemPrvní souboj Joshuy s KličkemPRAHA – Britská média to mají za hotovou věc. Odveta jejich miláčka Anthonyho Joshuy (19-0, 19 KO) a Ukrajince Vladimira Klička (64-5, 53 KO) se uskuteční 11. listopadu v Las Vegas, buďto v MGM Grand, nebo T-Mobile Arena. Jasno by mělo být v následujících dvou týdnech.

Do zámoří v uplynulých dnech odcestoval britský promotér Eddie Hearn s Freddiem Cunninghamem, manažerem Anthonyho Joshuy, a Frankem Smithem, který je vedoucí boxerské sekce stáje Matchroom Boxing.

VÍCE K ZÁPASU ANTHONY JOSHUA VS. VLADIMIR KLIČKO:

Společně s nimi odcestoval do Las Vegas také sám Joshua, toho ale muži v oblecích v nadsázce vysadili u gymu Floyda Mayweathera, ať se trochu vyblbne, sami pak zasedli k jednacímu stolu s čelními představiteli MGM Resorts, které spravuje mimo jiné MGM Grand a T-Mobile Arenu.

Výstup z jejich jednání?

Právě ve druhé jmenované hale by se měla 11. listopadu 2017 uskutečnit dlouho očekávaná odveta mezi současným králem těžké váhy a mužem, který této divizi vládl dlouhých deset let.

„Setkal jsem se s představili MGM Resort a domluvili jsme se na tomto termínu, který vyhovuje všem zúčastněným. Pravděpodobně bude vše trvat ještě několik týdnů, než se na všem domluvíme, ale věřím, že Kličko na tento termín a místo konání kývne. Věřím, že ho myšlenka zakončení kariéry v Mekce boxu nadchne a přesvědčí,“ řekl Hearn k jednáním pro Sky Sports News.

Nastínil tak zatím hlavní bod, proč nelze tento duel označit za dojednaný. Byť se již měl rozhodnout před šesti týdny, jednačtyřicetiletý Ukrajinec stále neoznámil, zda využije klauzuli o odvetě ve smlouvě na první duel s o čtrnáct let mladším Britem a bude se mu chtít pomstít za knockoutovou porážku v jedenáctém kole epického boje, který se konal 29. dubna na fotbalovém stadionu ve Wembley.

„Anthony je ve Vegas celkem asi deset dní, poznává toto město, místní lidi. Myslím, že by mohl s sebou přivést hodně britských fanoušků a že by to mohla být parádní šance, jak ho představit příznivcům v zámoří,“ přidal Hearn na adresu své největší hvězdy, která má podepsanou exkluzivní desetiletou smlouvu s americkou televizí Showtime.

Zástupci MGM Resorts dodali: „Las Vegas je městem bojových sportů a my se můžeme pochlubit těmi největšími jmény, které u nás boxují. Boj Joshuy s Kličkem by se do této velké rodiny skvěle hodil. Budeme hostit duel Mayweather vs. McGregor, poté Alvarez vs. Golovkin, takže duel Joshuy s Kličkem by byl krásným závěrem roku.

Dle slov Hearna by mělo být definitivně jasno v následujících dvou týdnech. Pokud nevyjde duel s Kličkem naplánovaný na 11. listopadu (den před ním hrají v T-Mobile Arena své domácí utkání hokejisté místních Golden Knights), postavil by se šampion IBF, WBA (Super), IBO a Ring Magazine 28. října v Cardiffu povinnému vyzývateli prvně jmenované federace, Bulharu Kubratu Pulevovi (25-1, 13 KO).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze