Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Streamingový gigant míří (snad) i do Česka! DAZN roste skrze Canela a chystá i trilogii

  • Napsal Antonín Vavrda

DAZN - ilustrační fotoDAZN - ilustrační fotoPRAHA – Skvělou zprávou, byť ne přímo z ringu, zajistil streamingový gigant DAZN, který spolupracuje se dvěma velkými boxerskými promotérskými skupinami – Matchroom Boxing a Golden Boy Boxing. Od května by si jej mohli platit fanoušci ve více než 200 zemích světa.

Na přímý dotaz Profiboxing.cz zatím v centrále DAZN nereagovali, ovšem je téměř jisté, že tuto platformu budou moct konečně naladit také fanoušci bojových sportů v Česku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Poté, co se rozhodl streamingový gigant expandovat do světa bojových sportů, stal se zajímavým pro velkou část fanoušků boxu a také MMA. Jenže ti měli povětšinou smůlu, pokud tedy nežili v těchto devíti lokalitách: Rakousku, Brazílii, Kanadě, Německu, Itálii, Japonsku, Španělsku, Švýcarsku a USA.

To by se nyní mělo změnit.

„Drtivá většina našich boxerských smluv má globální dosah, globální práva, což pro nás představuje obrovskou globální příležitost. Chceme ji využít, chceme dál růst a expandovat,“ řekl výkonný vice-prezident společnost Joe Markowski.

„Chceme mít první globální značnou OTT (internetové vysílání), která bude skutečně globální. A box nám v tom může pomoct. Jsme momentálně na devíti trzích, ale zájem o nás je všude po světě,“ vzbuduje Markowski velkou naději pro fanoušky rohovnického sportu.

DAZN sice momentálně nesepsalo všechny regiony, kde bude vysílat, bylo by ale velmi překvapivé, kdyby Česko, nebo Slovensko v obřím výčtu 200 zemí světa vynechalo. Zvláště, když se tuzemští boxeři na galavečerech DAZN (potažmo Sky Sports a Matchroom Boxing) objevují.

„V první fázi tak vezmeme náš boxerský obsah a rozšíříme ho na více než dvě stě světových trhů. Mimo jiné také pro to, že v dalších osmnácti měsících čekáme v tomto sportu obrovské věci. A začneme hned 2. května dalším zápasem Canela Alvareze (nejspíše v super střední váze proti Billu Joemu Saundersovi),“ pokračoval Markowski.

Ten zároveň dodal, že už od konce března spustí testovací období (v angličtině). Tedy ono rozšíření do celého světa. Kolik bude stát, je zatím otázkou, aktuálně platí, že pro ty, kteří jsou s touto službou od začátku je cena na měsíc 9,99 dolarů, pro nové uživatele (od loňského jara) 19,99 dolarů, roční pak 99,99 dolarů.

Současní uživatelé v tomto poplatku mají vedle boxu také další sporty, fotbal, hokej, nebo baseball. DAZN pak také vysílá například Bellator.

Za rok 2020 pak stihlo DAZN celkem 70 galavečerů.

A když už jsme zmínili ty dobré zprávy spojené s touto společností a také mexickou hvězdou. Všichni zainteresovaní dělají maximum pro to, aby se fanoušci boxu dočkali trilogie Canelo Alvarez – Gennadij Golovkin. Dle některých zámořských zdrojů je údajně předběžná dohoda připravena a posvěcena, k zápasu by mělo dojít stejně jako v prvním a druhém případě v září.

Připomeňme, že úvodní zápas skončil kontroverzní remízou, druhý neméně kritizovaným triumfem Alvareze, který následně podepsal obří kontrakt s DAZN na 365 milionů dolarů (za 11 zápasů), což je největší jednorázová sportovní smlouva historie. O pár měsíců později jej k této společnosti následoval za zhruba 100 milionů dolarů na šest zápasů také Golovkin. Ten zároveň zmínil, že je to jeho poslední boxerský kontrakt. Zatím z něj odkrojil dva dílky.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze