Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tony Bellew: Joshua musí odvetu s Ruizem vyhrát. Jinak je jeho kariéra v troskách

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz bije Joshuu / zdroj foto: Boxingscene.comRuiz bije Joshuu / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Stále ještě není znám termín druhého setkání Andyho Ruize Jr. (33-1, 22 KO) a Anthonyho Joshuy (22-1, 21 KO). Přesto jejich odveta rezonuje boxerským světem dnes a denně. Před pár dny se k ní vyjádřil také bývalý šampion WBC v křížové váze Tony Bellew.

Dnes již boxerský důchodce, který zakončil kariéru trojbojem s Davidem Hayem (dvakrát ho porazil) a Alexandrem Usykem, je dlouholetým Joshuovým kamarádem a parťákem ze stáje Matchroom Boxing. Zná ho tak velmi dobře.

VÍCE K TÉMATU:

„Nemyslím si, že by AJ podcenil Ruize, že by měl problém s vlastní formou, nebo tak něco. Měl za sebou skvělý kemp, připravoval se hodně tvrdě,“ začal své povídání pro agenturu PA šestatřicetiletý „Bomber“.

„To, co mu podle mého chybělo, byl faktor strachu. AJ vstoupil do duelu s tím, že se mu nemůže nic stát. Že je Ruiz dobrým bojovníkem, ale není to někdo, kdo by ho mohl ohrozit. Porazit. A v tom se šeredně spletl,“ našel svůj pohled na věc muž, který sám zažil vzestupy a pády. Ten největší po prohře s Kanaďanem Adonisem Stevensonem v roce 2013 ještě v polotěžké váze.

„Víte, když jdete do zápasu s tím, že se vám nemůže nic stát, pak jste v problémech, pokud se situace vyvine jinak. Najednou jste na zemi a nevíte, co s tím, jste jinde, nemáte správně nastavenou hlavu. To zažil AJ, který navíc poslal Ruize do počítání jako první a pak byl příliš dychtivý po tom, aby duel ukončil. A to ho stálo zápas,“ pokračoval liverpoolský rodák a velký fanoušek Evertonu.

„Myslím, že do odvety vstoupí koncentrovanějším, opatrnějším přístupem. Tak, jako proti Parkerovi. Bude opatrný, bude dbát na dokonalé a přesné údery, držet vzdálenost. Nebude tam žádná línost, dá Ruizovi veškerý respekt, který si zaslouží. Protože Andy možná vypadá jako Johny Vegas, ale bojuje jako Evander Holyfield, je rychlý, uvolněný a neustále nebezpečný,“ nabídl svůj tip pro plánovanou odvetu.

U té ještě stále není jasno, kdy se stane skutečností. Naposledy Eddie Hearn tvrdil, že by mělo být jasno do konce uplynulého týdne. Zároveň Ruiz vzkázal, že do Anglie nepojede. „Je to snadné, začínají taktické šachy. Ruiz spadá pod stejného promotéra jako Deontay Wilder. Al Haymon určitě bude chtít ty dva vidět proti sobě, aby si to rozdali o všechny pásy. Uvidíme, co z toho nakonec bude, ale čeká nás hodně zajímavé období,“ přidal Bellew.

Ten si zároveň ale myslí, že spíše než odvetu Joshua vs. Ruiz může tato skutečnost ovlivnit případnou odvetu Wildera s Furym. Pokud Ruiz zvítězí nad Joshuou také podruhé, bude pro Haymona přednější bitva dvou šampionů než střet dvou obrů, kteří se loni v prosinci rozešli smírně.

„Věřím ale, že na to nedojde. Joshua dá Ruizovi respekt i pro to, že moc dobře ví, že případná porážka může celou jeho kariéru zničit. A to si nemůže dovolit,“ dodal muž, který si mimo jiné zahrál šampiona také v prvním díle Creeda, volného pokračování boxerské ságy Rocky.

Čeho se ještě v těžké váze do konce roku dočkáme?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze