Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tragédie a ostuda. V ringu zemřel bulharský boxer vydávající se za bratrance

  • Napsal Antonín Vavrda

Lékaři už Stančovovi pomoct nedovedliLékaři už Stančovovi pomoct nedovedliSKADAR – V pořádný skandál se proměnila smrt jednadvacetiletého bulharského boxera Isuse Veličkova (0-5), ke které došlo v pátek v albánském Skadaru. Dle médií totiž nešlo o Veličkova, ale o jeho bratrance Borise Stančova, který pod jeho jménem odboxoval celou profesionální kariéru...

VÍCE K TÉMATU:

Duel mezi domácím Arditem Murjou (5-1, 3 KO) a „Isusem Veličkovem“ trval necelých pět kol. Když se „Veličkov“ pod tlakem soupeře začal potácet do rohu, náhle padl k zemi a ani rychlá pomoct lékařů už mu nedokázala zachránit život. Dle oficiální zprávy utrpěl srdeční zástavu.

S prohlášením okamžitě přispěchala největší boxerské federace WBC, která ústy prezidenta Mauricia Sulejmána vyjádřila rodině zemřelého bojovníka upřímnou soustrast. K té se přidávali další a další. I kvůli tomu ale vyšla najevo šokující informace.

V ringu proti albánskému soupeři nestál Veličkov, ale jeho bratranec Boris Stančov. Ten na jeho licenci boxoval od debutu Veličkova v profesionálním ringu v loňském roce. „Nikdo s tím neměl problém, trenér o tom věděl,“ řekl domácí médiím oplakávaný Veličkov poté, co se na sociálních sítích jeho rodina ohradila proti tomu, že zemřel.

Problém to ale je. A velký. Veličkov podle bulharských médií neboxoval, jelikož měl zdravotní problémy. A ty se dle všeho nevyhýbaly ani Stančovovi. Je tedy otázka, zda ten boxoval za svého bratrance kvůli tomu, aby udržoval jeho kariéru, než se uzdraví, nebo kvůli tomu, že by sám licenci nedostal. Dle jeho rodičů ho vedla k podvodu láska k boxu, bývalý prezident bulharského svazu Georgi Ezekijev médiím řekl, že Stančov měl zákaz boxovat, důvody ale neuvedl.

Celý případ je nyní již v šetření Bulharského profesionálního boxerského svazu, který si chce pozvat na kobereček Veličkova i jeho agenta. Ten totiž o celém případu věděl také. Zajímavostí budiž, že Veličkov a Stančov si příliš podobní nebyli, byť oba boxovali v pérové, případně lehké váze.

„Pro mě je to čistý zločin. Krádež něčí identity a vzhledu, který toho člověka stál život. Je zde spousta otázek, které musí být zodpovězeny,“ řekl k celému případu dokonce i bulharský ministr sportu Krasen Kralev.

Případ je o to závažnější, že profesionální box má za sebou dvě čerstvé tragédie. Během července totiž zemřeli po zápasech Rus Maxim Dadašev (28 let) a Argentinec Hugo Alfredo Santillan (23 let).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze