Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO+FOTO Víkend překvapení: padli Crolla, Kownacki i Alfonso, trápil se Szpilka

  • Napsal Antonín Vavrda

Takto Negron zaskočil Alfonsa / zdroj foto: Boxingscene.comTakto Negron zaskočil Alfonsa / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Tohle byl teda víkend. Na několika místech se boxovaly parádní bitvy, které ale často končily trochu jinak, než se čekalo. Pojďme odstartovat týden malým shrnutím, než se všem podstatným okolnostem budeme věnovat v samostatných textech.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jono Carroll vs. Scott Quigg – TKO 11. kolo

Není to tak dávno, co byl Scott Quigg mistrem světa. Pořád je to špičkový boxer své váhy. Proto byl ostatně také proti irskému válečníkovi Jonu Carrollovi favoritem. Jenže stačil jeden povedený kontr v jedenáctém kole a karta se otočila. Následný tlak levorukého rodáka z Dublinu ukončil ručník z Quiggova rohu. A fanoušci mají opět nad čím přemýšlet. Bylo to správné rozhodnutí?

Artur Szpilka vs. Sergej Radčenko – výhra 2-0 na body

Přešel z těžké váhy do křížové, protože věřil, že v ní najde s ohledem na svoji figuru a přednosti lepší uplatnění než v té těžké. Ne, že by byl v ní špatný, ale přesto... Úsudek i úmysl dobrý, provedení horší. Tedy minimálně na úvod, Ukrajinec Sergej Radčenko jej dokázal dvakrát poslat do počítání, bohužel pro něj ho ale nedokázal ukončit. A dal bodovým šanci k tomu, aby rozhodčí v ringu zvedl ruku Szpilkovi.

Mimochodem, nenechte se zmást bilancí Radčenka. Sice ze třinácti duelů vyhrál jen sedm, ovšem prohry přišly vždy se špičkovými soupeři. A minimálně ve třech případech měl blízko senzaci. Tak trochu v tomto ohledu připomíná svého krajana žijícího v Praze Jevgenije Machtějenka.

Robert Helenius vs. Adam Kownacki – TKO 4. kolo

Už, už sledoval dění na špičce. Už, už se viděl v duelu o titul mistra světa. Jenže Adama Kownackiho probudila ze snění „Severská noční můra“. Helenius udělal v duelu s ním pár chybiček, zároveň ale přišel perfektně takticky připravený na styl polského rodáka žijícího v Brooklynu. A ten ve chvíli, kdy se pokusil v úvodu čtvrtého kola přitlačil, jelikož si myslel, že už je Helenius unaven, zle narazil.

První down mu sice ringový odpustil, ovšem paradoxně mu tím uškodil, vteřiny navíc, aby se z problémů, ve kterých byl, dostal, mu možná následně chyběly. Helenius totiž moc dobře věděl, že dostal rivala na koleno přesným kontrem. A za odměnu může naprosto nečekaně snít o tom, že by si mohl zaboxovat o světový titul. Po všech peripetiích a třech porážkách nečekaný to zvrat...

Carlos Negron vs. Robert Alfonso – KO 1. kolo

Ano, Negron reprezentoval Portoriko na olympijských hrách, ovšem to Robert Alfonso také. A co si budeme povídat, dostat se do národního týmu na Kubě, nebo Portoriku, to je přece jen v boxu obrovský rozdíl.

Navíc prvně jmenovaný dostal předloni nařezáno od Dominika Breazealeho, při návratu jej pak sestřelil za 66 vteřin průměrný veterán Brian Howard. Teď měl být on „kořistí“ pro stále sebevědomějšího Alfonsa. Výsledek? Triumf Negrona za 123 vteřin.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze