Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Floyd si nevidí do pusy. Ale faktem je, že by byl pro #MayPac2 v nevýhodě

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd a Manny po zápase / zdroj foto: Boxingscene.comFloyd a Manny po zápase / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Možná až nečekaná slova v posledních dnech pustil na sociálních sítích směrem k Mannymu Pacquiaovi jeho přemožitel z nejbohatšího zápasu historie, Floyd Mayweather. A znovu jen dokázal, jak krátká umí být jeho paměť.

VÍCE K TÉMATU:

Možná to bude směrem k Floydovi hodně přísné, ale jde o sloupek, tak proč ne. Pojďme si udělat menší analýzu jeho posledních slov:

1. „Je ironií, že pokaždé, když se v médiích objeví jméno Manny Pacquiao, přidá se k němu i moje. Celé jeho dědictví a kariéra je budována skrze moje jméno. Možná je na čase, abyste přestali zneužívat moji cenu a nechali toho muže budovat vlastní odkaz.“

2. „Pořád jsem slyšel, že se ho bojím. Ale je zábavné, že když jsme konečně bojovali, tak jsem ho snadno porazil. Až tak snadno, že ti, co mne kritizovali, tak museli zalézt do kanálů, jak jsem je zahanbil. Řekněte mi jediný důvod, proč bych mu měl dát druhý zápas?“

3. „Kašlu na všechny tyto kecy. Jste nasraní, že jsem zlomil rekord Rockyho Marciana a štve vás skutečnost, že kluk ze střední školy, kterou ani nedokončil, odešel do důchodu s takovým rekordem, neporažený, a tak bohatý díky chytrému výběru oponentů, a ještě chytřejším investicím. Vždycky se podobným budu moct smát.“

1. Má pravdu, média oba neustále spojují, Pacquiao o něm často v rozhovorech mluví. Jenže Mayweather tak trochu zapomíná. Na co, o tom v odpovědi na citaci číslo dvě...

2. Protože a jednoduše o tom sám mluvil a psal na sociálních sítích loni na podzim po setkání obou v Japonsku. To je opět jasný fakt. Nezpochybnitelný. Oba se poté potkali i během ledna, kdy Pacquiao boxoval s Adrienem Bronerem. Poté oba postovali ve stejnou dobu tréninková videa.

3. Je až smutné, když se tak špičkový boxer, jakým Mayweather opravdu je, o tom žádná, ohání tím, že překonal rekord legendární těžké váhy soubojem s Conorem McGregorem. Soubojem, který nikdo při smyslech a trochu rozumným pohledem nemůže brát coby seriózní duel.

Oběma šlo v této bitvě čisto o zisk, výdělek, o nic jiného. A i jindy hodně odměření američtí novináři se nebáli přidat, že průběh i výsledek byl předem domluvený. Pokud si opravdu někdo myslí, že jde o ode mne o zaujatý pohled, poradím vám: podívejte se na styl boxu Floyda proti McGregorovi a v jeho předchozích zápasech, klidně i s Bertem, není třeba chodit více do minulosti. A pochopíte, že Američan moc dobře věděl, že mu od soupeře absolutně nic nehrozí.

Zároveň tak nějak vyvrátil i svá slova ve druhé citaci, že se Pacquiaa nebál. Čím? Slovy o chytrém výběru soupeřů, a ještě chytřejších investicích – což je také na pováženou, protože není tajemstvím, že ne všechny mu vyšly a že úplně šetřivým člověkem není.

Do zápasu s Pacquiaem sice šel a porazil ho, jenže jeho oponent byl zraněn, což je podložené lékařskými zprávami i následnou operací. A lze si toho všimnout i při sledování duelu. A navíc k tomuto střetu došlo tak o pět let později, než mělo. Ve chvíli, kdy Mayweather moc dobře věděl, že už pro něj není velký rival tak nebezpečný.

Na druhou stranu, pro zachování objektivity je třeba dodat – bez dávky ironie:

„Odveta by pro něj chytrým výběrem soupeře nebyla. Mayweather měl poslední opravdu seriózní duel vlastně s Pacquiaem (s Bertem to bylo příliš jasné dopředu, navíc šlo o dlouholeté kamarády, Berto dostal zápas za odměnu) a tehdy se psal datum 2. května 2015.

Od té doby sice trénuje, ale spíše už jen tak pro zábavu a udržení kondice. Hlad a vůle tam dle mého momentálně už není. Naopak Filipínec od té doby stihl už šest zápasů, prohrál jediný, a to ještě kontroverzně. Mayweather to moc dobře ví.

Pro to do odvety s Pacquiaem nikdy nepůjde. Ani za ty peníze, které si řekl a které by dostal. Na rozdíl od Thurmana jemu na té nule v kolonce porážek extrémně záleží. Více než komukoliv jinému. A to zase vědí všichni, kteří se pohybují kolem boxu.

Vše ostatní jsou jen kecy.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze