Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Česká princezna Bytyqi má za sebou vážení: V Magdeburgu vše připraveno!

  • Napsal Antonín Vavrda

Bytyqi (vlevo) a Lakatošová / zdroj foto: SES BoxingBytyqi (vlevo) a Lakatošová / zdroj foto: SES BoxingMAGDEBURG – Velký večer pro český box může začít. Česká bojovnice Fabiana Bytyqi prošla stejně jako její soupeřka z Maďarka Andrea Lakatošová (1-4) v pátek odpoledne vážení a dnes večer se představí obě v ringu magdeburského hotelu Maritim.

V tom hotelu obvykle hvězdy stáje SES Boxing přespávají a scházejí se před zápasy na domácí půdě. Tentokrát si to zde hvězdičky formace, která stála za profesionální kariérou Lukáše Konečného, rozdají rovnou v ringu. A chybět nebude ani nejúspěšnější český profesionální boxer.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na galavečer, který je oslavou patnácti let fungování této regionální stáje postupně se probivší mezi německou elitu, byl pozván coby čestný host. A také zde bude fungovat jako trenér. Do ringu si totiž přivede svojí novou naději a tvář rodící se české profesionální formace Fabianu Bytyqi.

„Už se moc těším," tvrdila mladá ústecká kráska, kterou na páteční vážení do Německa dovezl její otec. „Je pro mě ctí, že si Lukáš vybral právě mě," řekla už před tím teprve devatenáctiletá bojovnice ve velkém rozhovoru pro Profiboxing.cz (ČTĚTE ZDE!).

Bytyqi (vlevo) a LakatošováBytyqi (vlevo) a LakatošováJejí soupeřkou bude ve čtyřkolovém souboji v muší váze o dvanáct let starší Maďarka Andrea Lakatošová. Její nebezpečí se skrývá ve zkušenostech z profiringu a faktu, že poslední dva souboje strávila o váhovou divizi výše. Přesto by měla být favoritkou česká bojovnice, za kterou bude dle všeho stát i německé publikum.

„Nejsem trémistka, umím vypnout a soustředit se na zápas. Jsem moc ráda, že můj debut bude v Německu a zrovna na takového akci," dodal Bytyqi ke své momentálně ostře sledované premiéře mezi profíky.

Stane se tak na show, kterou si chtějí v Magdeburgu ještě dlouho pamatovat. Bude oslavou patnácti let od založení stáje Ulfem Steinforthem. Ten během těchto roků udělal krok od malého, rodinného podniku k číslu dvě mezi německými formacemi a po konci giganta Universum Promotions se stala SES Boxing respektovaným rivalem bohatšího Sauerlandu.

Bösel (vlevo) a ShalaBösel (vlevo) a Shala„Je těžké všechny ty roky shrnout do pár vět, ale jednoduše jsme chtěli ukázat, že budoucnost můžete tvořit na pevných základech a kvalitně. A v tom chceme pokračovat i nadále. Proto na galavečeru vystoupí jen naši boxeři mladší pětadvaceti let. Chceme tím dát signál německému boxu," pronesl hrdý promotér a majitel Steinforth v týdnu na tiskové konferenci.

Hlavním duelem bude desetikolová bitva Dominika Bösela (17-0) s Timym Shalou (19-1-0), který před dvěma lety těsně vybodoval českého bijce Tomáše Adámka. Tehdy byl ve hře volný Mezinárodní titul WBF v polotěžké váze. Tentokrát půjdě o Interkontinentální pás WBO, který bude hájit domácí mladík.

Ten je nejen kamarádem Konečného, ale v kempu mu dva týdny pomáhal právě Adámek. „Je to výzva ukázat, že se mohu letos přiblížit těm nejlepším v naší váze. Má dlouhé ruce, ale není tak technický. Je jasné, že jeden z nás přijde o auru neporazitelnosti," usmíval se na novináře pětadvacetiletý domácí sympaťák. „V posledním duelu na mě udělal velký dojem, čekám pořádně těžkou bitvu," pronesl o čtyři roky starší Shala, který se hrdě hlásí ke svému kosovskému původu.

Ronert vs. KurzawaRonert vs. KurzawaMožná ještě daleko sledovanější (a určitě vyhecovanější) ale bude souboj Dennise Ronerta (23-0) a Kaie Kurzawy (35-4) o Mezinárodní titul IBF v křížové váze. Proč? Oba kolem sebe tak nějak krouží už dva roky, především veterán Kurzawa po svém o šestnáct let mladším soupeři jde jako medvěd po medu.

Důvodů je nejspíše hned několik, pravdou je, že se oba ale velmi dobře znají. Vždyť Kurzawu zná i nejeden český fanoušek ze zápasových fotek Konečného. Tenhle potetovaný a většinou skvěle naložený chlapík totiž působil několik let v trenérském týmu SES.

Jak tento duel dopadne? A co další souboje? To zjistíme dnes večer. Ti, kteří se nedostanou přímo do velkého sálu Maritim Hotel v Magdeburgu nemusí smutnit. Od 21:30 hodin vysílá show v přímém přenosu stanice Nova Sport, otevírací duel by českým fanouškům měla obstarat právě Bytyqi.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze