Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ARLETA KRAUSOVÁ: česká boxerská průkopnice v profiringu

  • Napsal Profiboxing.cz

Arleta Krausová / zdroj foto: www.boxing.czArleta Krausová / zdroj foto: www.boxing.czRodačka z jihočeských Prachatic má na svém kontě sice „jen“ osm profesionálních zápasů, přesto se může bez přehánění říct, že píše historii českého boxu mezi profíky.

První oficiální ženský boxerský zápas se totiž uskutečnil teprve v roce 1976, v Česku pak až o dalších 23 let později. Krausová, která se narodila 2. června 1980, se vrcholově boxu věnuje sice teprve šest let, přesto se jí povedl po amatérské kariéře úspěšný přechod i profiringu.

V něm debutovala v roce 2009 a v Praze členka Médea Boxing Teamu jasně na body porazila Evu Tóthovou. Krausová, vyznačující se agresivním stylem založený především na vynikající fyzické kondici, poté vyhrála i další tři souboje, než se jí v roce 2011 naskytla životní šance.

9. dubna se postavila do ringu proti jedné z nejlepších boxerek současnosti Ramoně Kühneové o tři světové tituly. Přestože na body v desetikolovém souboji svěřenkyně kouče Jurije Krivoručka na zkušenou soupeřku nestačila, udělala si u našich západních sousedů výborné jméno.

Ještě téhož roku na podzim překvapila boxerskou veřejnost, když 5. listopadu jako první český boxer/ka vybojovala titul mistryně světa. V souboji bantamové váhy těsně na body na německé půdě zdolala domácí Piu Mazelanikovou a získala do držení pás WBF.

Letos v dubnu se pak neúspěšně postavila do ringu proti další německé bojovnici Godě Dailydaiteové o dva tituly v pérové váze. Po statečné výkonu padla na body.

Kariéru Krausové, která se v Praze věnuje profesi fitness trenérky, bohužel velmi často brzdí četná zranění. Koruna nejlepší české profesionální boxerky ji přesto zatím patří plným právem.

Tituly, které Arleta Krausová získala ve své profesionální kariéře:

- mistryně světa WBF v bantamové váze (2011-12)

Debut Arlety Krausové v profesionálním ringu: 27. března 2009 proti Evě Tóthové – vítězství na body po čtyřech kolech

Bilance Arlety Krausové v profesionálním ringu (k 23.10. 2013): 8 zápasů – 6 vítězství (2 k.o.) – 2 porážky (všechny na body) – více na www.boxrec.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze