Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ONDŘEJ PÁLA: od plavání k postu nejlepší české těžké váhy

  • Napsal Profiboxing.cz

Ondřej Pála s pásem mistra Evropy WBO / zdroj foto: www.boxing.czOndřej Pála s pásem mistra Evropy WBO / zdroj foto: www.boxing.czPražský rodák se pohybuje v profesionálním ringu od roku 2005, kdy porazil při svém debutu v Minsku domácího borce Vladimíra Tolkačeva.

Od té doby odboxoval mezi profíky dalších 37 soubojů, z nichž 32 vyhrál a pouze pětkrát odešel poražen. Pála, který se narodil 20. září 1984, má přitom za sebou především plaveckou juniorskou kariéru a téměř žádnou mezi amatéry.

Ani to mu ale nebránilo dostat velmi rychle na pozici nejlepšího českého boxera v těžké váze. Od roku 2008 se usídlil natrvalo v elitní padesátce žebříčku boxrec.com, poté co porazil v Praze nizozemského kecala Harryho Duivena juniora a získal do držení titul PABA.

Přestože se do svého rodného města stále rád na galavečery vrací, má na kontě zápas i v dalekých Spojených arabských emirátech a v posledních letech nejčastěji boxuje na západ od českých hranic.

Také díky spolupráci jeho mateřské stáje Médea Boxing Team s německou Arena Box-Promotion, jejíž jedničkou není nikdo jiný než Kubánec Odlanier Solís. S tím se měl Pála, který má za sebou i tréninkový kemp Vladimira Klička a podle zahraničních webů patří mezi deset největších talentů supertíhy, boxovat letos v květnu.

Bohužel v březnu ukončil jeho šestiletou neporazitelnost ve druhém vzájemném souboji Němec Konstantin Airich, který tak získal do držení pás mistra Evropy WBO a Interkontinentálního šampióna IBF.

I přesto zůstává s ohledem na svůj věk Pála stále největším talentem českého profiboxu. Vždyť na kontě má skalpy například Henryho Akiwandeho, Sergeje Babiče, Alexeje Mazikina, Darnella Wilsona či zpomínaného Konstantina Airicha.

Pála má za sebou i úspěch v soukromém životě, s přítelkyní Alenkou se mu 13. října 2013 narodila dcerka Alenka. Od té doby stál v ringu už pouze třikrát, dvakrát z toho proti velkým britským jménům Derecku Chisorovi a Davidu Priceovi, se kterými padl shodně ve třetím kole. Momentálně se věnuje své kariéře v televizi a mezi šestnáct provazů se již vrátit nehodlá.

Tituly, které Ondřej Pála získal ve své profesionální kariéře:

- Mistra Evropy WBO (2011-12)
- PABA (2008)
- Mezinárodní mistr ČR (2006)

Debut Ondřeje Pály v profesionálním ringu: 3. března 2005 proti Vladimiru Tolkačevovi – vítězství k.o. ve druhém kole

Bilance Ondřeje Pály v profesionálním ringu (k 23.10. 2013): 35 zápasů - 32 vítězství (22 k.o.) – 3 porážky (dvě k.o.) – více na www.boxrec.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze