Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bojovný promotér František Bradáč: Box by si zasloužil větší podporu

  • Napsal Antonín Vavrda

Frantisek Bradac se synem / zdroj foto: FacebookFrantisek Bradac se synem / zdroj foto: FacebookJIČÍN – Oba jeho synové boxují a patří mezi mladé naděje tohoto sportu u nás. On sám se před lety pustil do organizace galavečerů klasického boxu. Nyní má před sebou jičínský František Bradáč další výzvu – na 28. března připravuje show, jejíž vrcholem bitva o krále tuzemské supertíhy mezi Pavlem Šourem a Danielem Táborským.

My vám s Bradáčem starším deset dní před touto akcí, na které se Profiboxing.cz podílí mediální propagací, nabízíme rozhovor. Na další týden chystáme dvojrozhovor s oběma hlavními protagonisty, navrch přidáme i video z jejich tréninků v pozdní fázi přípravy!

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak moc je náročné stíhat všechny aktivity a do toho zajišťovat takto prestižní galavečer?

Popravdě toho mám až nad hlavu a nevím, kam dříve. Kdo mě zná, ví, kolik dalších aktivit mám. Nejde ani tak o to, že by to bylo náročné, ale že je na mně velká zodpovědnost, aby všechno klaplo tak, jak má.

Jaké jsi zaznamenal ohlasy na fakt, že se ti povedlo zajistit zápas o pozici jedničky supertíhy mezi Pavlem Šourem a Danielem Táborským?

Na tento duel jsem patřičně hrdý, ohlasy jsou jen pozitivní, každý říká, že to bude válka a jak se těší.

Zajímáš se průběžně o to, v jaké fázi přípravy jsou, nebojíš se třeba toho, že by se zranili?

Ano, samozřejmě se zajímám, opatrně kolem kluků našlapávám, aby nebyli nervózní. Strach pochopitelně mít budu, největší ale až v tom příštím týdnu.

Plakát ke gala v JičíněPlakát ke gala v JičíněPodařili se již vyřešit také rozhodčí na tento duel?

Všechno už je dané, od začátku bylo jasné, že bude rozhodovat tuzemská elita.

A co další zápasy, na které bojovníky, či dvojice se mohou fanoušci těšit?

Bude celkem deset dvojic, myslím, že už jsem v tomto směru známý tím, že vybírám dvojice, aby byly vyrovnané. Stejně tak činím i v případě svých synů, které dávám kvalitní, nebo i silnější soupeře, tak jako u Franty, který loni dostal do ringu dvojnásobného mistra republiky o váhu výše. Myslím, že hodně zajímavá bude odveta mezi Arturem Dautim a Milošem Bartlem, kterou nedávno v Trutnově vyhrál těsně Artur.

Za kolik, kde se dostanou fanoušci k lístkům?

Vstupenky jsou již v předprodeji k dostání v Informačním centru Jičín za 150 kč, na místě pak v den konání budou stát 200 kč.

Box v Česku - stejně jako další bojové sporty - nemá na růžích ustláno. Jak jsi spokojený s tím, jaký je v Jičíně a okolí o box zájem?

Nejsem spokojený. Box, stejně jako další bojové sporty, by si zasloužil větší podporu.

Zvýšil se třeba i počet nováčků v místních klubech za ty tři roky, co se snažíš box v Jičíně výrazně propagovat a pořádat večery?

Ano, myslím, že ano. Podle mne šla nahoru kvalita boxerů.

Na závěr: Nelituješ toho, že ses do propagace tohoto sportu pustil? Co tě ostatně na tom nejvíce baví a naplňuje?

V žádném případě nelituji, i když starostí je s tím spoustu. Co mě baví? Ani sám nevím, ale naplňuje mě to, že dělám něco pro dobrou věc. Každý ví, že peníze z večerů si nenechávám, věnuji je zpět do boxu. Předloni jsme peníze z galavečera investovali do mistrovství republiky mužů a žen, letos to bude podobné. Vydělané peníze půjdou do příprav na šampionát školní mládeže a kadetů, který budeme pořádat v příštím roce.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze