Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

HLASY Kličko-Povětkin. 'Si ho chtěl nechat Kličko vykou...?' rýpl si Fury

  • Napsal Antonín Vavrda

Kličko vs. Povětkin / zdroj foto: www.boxingscene.comKličko vs. Povětkin / zdroj foto: www.boxingscene.comPRAHA – Jak jsme vám již včera slibovali, přinášíme vám nyní ohlasy na zápas o pozici absolutního mistra světa těžké váhy mezi vítězným Vladimirem Kličkem (61-3) a Alexanderem Povětkinem (26-1).

Většina ohlasů je pochopitelně z ruských a ukrajinských zdrojů, nechybí ale ani slova dvou britských výrostků Derecka Chisory či Tysona Furymu (ten nakonec v Moskvě vůbec nebyl), naopak se překvapivě k duelu dosud nevyjádřil třetí do party ostrovních bijců – David Haye, který dal před moskevskou zimou přednost své oblíbené Dubaji.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Andrej Rjabinskij (promotér večera, manažer Povětkina): „Je třeba se zeptat Alexandra, jestli on chce odvetu s Kličkem. Pokud ano, můžeme o ní začít jednat. Už jsem se o tom krátce bavili, ale za tím je to příliš brzo, je pár hodin po jejich sobotním zápase. Máme čas o tom ještě dostatečně mluvit. Každopádně se Saša cítí fyzicky dobře, i když je naštvaný, že prohrál, což je pochopitelné. Ale on je velký bojovník, věřím, že se vrátí ještě silnější."

Mark Meltzer (ruský boxerský trenér): „Myslím, že rozhodčí zápasu hodně chyboval. Sice to není amatérský box, přesto měli být oba boxeři varování. Povětkin za to, že měl často hlavu dole, Kličko za věšení se na něj. Kolikrát je ale ringový napomínal? Ale bylo by špatně, kdybych tvrdil, že Povětkin zápas prohrál kvůli tomuto. Kličko byl rychlejší a přesnější, Povětkin to prohrál i díky horší technice. Povětkin ukázal ovšem velkou bojovnost. A odveta? Při současném rozložení sil by neměla podle mne příliš smysl a význam."

Oleg Maskajev (ruský boxer, ex-mistr světa těžké váhy): „Vladimir si dělal, co chtěl, bylo to pro něj relativně snadné a pohodlné vítězství. Saša byl sice skvěle fyzicky připraven, na taktiku Klička ale neměl protizbraň. Co se týče práce ringového, ta byla hodně špatná, Vladimir měl být napomínám, ale netroufám říct, že to zápas výrazněji ovlivnilo. A odveta? Sašo, ty ji nepotřebuješ, je zbytečná!"

Jevgenij Pilipenko (redaktor ukrajinského serveru vRinge.com): „Vladimir nedal Povětkinovi šanci. Tomu se ale nedá upřít bojovnost a fakt, že splnil to, co řekl – že bude na Vladimira útočit celý zápas. Že mu to nevyšlo je věc druhá, stejně jako to, že se fanouškům styl boje Vladimira nelíbil. Osobně bych rád viděl Sašu v zápase s Davidem Haye, Denisem Boytsovem a ještě radši bych viděl jeho odvetu s Marko Huckem. A Vladimir? Zbývá, aby porazil prospekty nebo ty, kteří jsou uměle taženi vzhůru, seriózního protivníka tu nevidím. Takže bude ještě pár let vyhrávat a potom by mohl zhubnout, Floyd Mayweather přibrat a dát si vzájemný duel třeba ve váze do 80 kilogramů a odejít oba do důchodu. (smích)

Viktor Janukovyč (ukrajinský prezident): „Rád bych pogratuloval Vladimiru Kličkovi k jeho velkému vítězství ve jménu Ukrajiny a přeji mu i nadále pevné zdraví a hodně štěstí."

Nikolaj Valujev (ruský politik, ex-mistr světa těžké váhy): „Jak jsem čekal, tak se i stalo. Vladimir se prověšel do osmého kola za pomoci metod a způsobu boje na hranici pravidel, aby soupeře utahal. Je škoda, že mu to rozhodčí dovolil. Neříkám, že nevyhrál zaslouženě, každopádně si myslím, že tento zápas s sebou přinesl více otázek než odpovědí."

Sultan Ibragimov (ruský boxer, ex-mistr světa): „Myslím, že největší chybou Saši je, že tak často mění trenéra a že nezůstal u Teddyho Atlase (vedl Povětkina v letech 2009 až 2012). On by ho dle mého dokázal připravit lépe, takto se Vladimir až příliš snadno dokázal přizpůsobit stylu Saši, který alespoň ukázal velký charakter. Je navíc škoda, že ringový více nenapomínal Vladimira za jeho věšení, bylo jasné, že Povětkina dříve či později utahá."

Jameel McCline (americký boxer, prohrál s Vladimirem Kličkem, nyní jeho sparingpartner): „Není pochyb o tom, že jsme dneska viděli velký zápas. Bohužel ho hodně ovlivnil styl boje Vladimira, kdy držel Povětkina často pod krkem či za hlavu. Myslím, že ringový by na toto měl reagovat a trestat to. Kdyby tak učinil, boj by byl spravedlivější a Povětkin by měl větší šance na úspěch. Bohužel tomu tak ale nebylo. A ani tato kritika nic nemění na to, že je Vladimir jedním z nejlepších boxerů všech dob."

Alexander Bakchtin (ruský boxer): „Nemyslím si, že by byl Povětkin špatně připravený fyzicky nebo horší než Vladimir, bohužel když na vás soupeř použije takovou taktiku, jakou Kličko použil, je velmi těžké s ním bojovat, i kdybyste byl sebesilnější. Momentálně nevidím nikoho, kdo by mohl Vladimira porazit, i když pokud by došlo na odvetu, myslím, že by měl Povětkin větší šance."

Dereck Chisora (britský boxer těžké váhy): „Od Klička to byl další nudný souboj, který jsem málem prospal. Nestalo se tak jen díky Povětkinovi, který se mi líbil, bojoval, dřel proti momentálně nejsilnějšímu boxerovi těžké váhy. Myslím, že Povětkin ukázal, jak by se s ním mělo bojovat."

George Foreman (americká boxerská legenda): „Byl to velmi vzrušující souboj, byl jsem ohromený výkonem obou boxerů. Povětkin ukázal skvělou kondici a snažil se bojovat na blízko, ale Vladimir byl nad jeho síly, byl na to o něco lépe. Ukázalo se, kdo je momentálně nejlepším boxerem těžké váhy."

Grigorij Drozd (ruský boxer křížové váhy): „Byl to velmi vzrušující souboj, Saša dostál svým slibům, že bude na Klička neustále útočit. Odboxoval s ním důstojný zápas. Souhlasím s tím, že ale ne všechno bylo ze strany Klička dle pravidel, ale to se nedá nic dělat. Každopádně si myslím, že Rusko může být hrdé, zažilo velkou boxerskou show."

Ruslan Čagajev (uzbecký boxer, ex-mistr světa těžké váhy): „Během zápasu bylo jasné, kdo v něm dominuje. Každopádně si Povětkin zaslouží za svůj výkon uznání a chválu. A co se týče faulů Vladimira – záleží jen na ringovém, co v zápase oběma boxerům povolí. Myslím, že Vladimir je momentálně nejlepší na světě, není nikdo, kdo by jej mohl ohrozit, maximálně mohou boxeři proti němu ukázat, jak jsou odolní."

Lennox Lewis (britský ex-mistr světa těžké váhy): „Tohle nebyl box, ale wrestling. Podle mne není Vladimir Kličko šampiónem. Ten by se snažil svého soupeře dorazit a knockoutovat."

Vitalij Kličko (ukrajinský boxer těžké váhy, bratr Vladimira): „Alexander ukázal, že je to obrovský bojovník s velkým charakterem. Mluvit o knockoutu je zbytečné. Pokud jej Vladimir nebyl schopen poslat definitivně k zemi, tak to prostě možné nebylo. Pokud by jej mohl knockoutovat, udělal by to."

Tyson Fury (britský boxer těžké váhy): „Právě jsme byli svědky neodpornějšího zápasu těžké váhy v historii. Dvojice idiotů, kteří se neustále navzájem objímali. Přemýšlím, zda-li chtěl Vladimir bojovat, nebo si ho chtěl nechat od Povětkina vykouřit. Chci s ním bojovat! Stojí za hovno!"

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze