Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI I.: kdo vládne největším prckům světa?

  • Napsal Antonín Vavrda

Hekkie Budler v akci / zdroj foto: internetHekkie Budler v akci / zdroj foto: internetPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

První díl našeho mini-seriálu startujeme právě dnes a pochopitelně tou nejmenší váhovou divizí.

MINIMUMWEIGHT alias MINI-MUŠÍ VÁHA (do 47,6 kg – do 105 liber)

ŠAMPION WBC: Vládcem aktuálně nejsilnější federace ve váze, která existuje od roku 1987, je dosud neporažený Thajec Wanheng Menajothin (36-0). Ten se dostal na trůn až v listopadu, když v devíti kolech rozbil Mexičana Oswalda Novoaa (14-1-5). Obecně platí, že v této váze se mistři světa mění relativně často, ty největší talenty totiž postupně odcházejí výše.

ŠAMPION WBA: Králem nejstarší organizace je mladý a extravagantní Jihoafričan Hekkie Budler (27-1). Ten si naposledy poradil s Číňanem Xiong Zhao Zhongem, který byl mimo jiné dříve šampionem WBC. Budler se v únoru již potřetí v řadě představí v Monte Carlu, kde se pomalu stává hvězdou a oblíbencem knížecí rodiny.

ŠAMPION IBF: Tato divize je stejně jako WBO momentálně bez šampiona, ale...

ŠAMPION WBO: ...Již za tři dny se všechno změní. Na 31. prosince si totiž promotéři a šéfové těchto organizací naplánovali duel mezi Japonci Katsurarim Takajamou (27-7) a Goem Odairem (11-3-3). Prvně jmenovaný je bývalým vládcem této divize, o titul ale přišel právě ve sjednocovacím souboji těchto dvou federací proti Mexičanovi Francisku Rodriguezovi Jr. (16-1-2).

Poté, co ten vyskočil o tři divize do super muší váhy, dostává jednatřicetiletý Takajama druhou šanci, aby se stal dvojnásobným mistrem světa. Do souboje dvou nejvýše postavených bojovníků federace IBF a trojky (Takajama) s šestkou (Odaira) organizace WBO jde coby mírný favorit prvně jmenovaný.

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ – HEKKIE BUDLER: Šestadvacetiletý Jihoafričan je ze všech zmíněných nejvíce na očích i evropským fanouškům a má našlápnuto i za velkou louži do Mexika, nebo na druhou stranu do Japonska. Je extravagantní, je rychlý, bojovný, v posledních dvou letech se navíc „rozstřílel" a své soupeře drtí před limitem (3 ze 4 posledních duelů). Menajothin do střetu s ním nejspíše nepůjde, případný souboj s vítězem bitvy Takajama vs. Odaira už tak nereálný není.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze