Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ultimátum Pacquiaa vypršelo! Mayweather se ale v klidu sluní u moře

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd Mayweather se fláká / zdroj foto: InstagramFloyd Mayweather se fláká / zdroj foto: InstagramPRAHA – Bude zápas Floyda Mayweathera s Mannym Pacquiaem, nebo nikoliv? Bulvární server TMZ.com v pátek tvrdil, že je ruka v rukávu. Jenže tým kolem Filipínce informace vyvrátil, se stejným tvrzením následně přispěchal také americký multi-milionář. A fanoušci tak mohou nadále pouze doufat...

Vypadalo to tak nadějně. Na začátku minulého týdne se obě boxerské hvězdy a nejbohatší sportovci světa posledních tří let sešli poprvé po téměř patnácti letech tváří v tvář. Sice ne v boxerské hale a během galavečera, nebo dokonce proti sobě v ringu, ale jen na basketbalu, přesto to bylo pro mnohé velký posun.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zvláště, když si dvě legendy tohoto sportu vyměnily i za pozornosti paparazzi v osobě Pacquiaovy manželky Jinkee telefonní čísla (přestože svorně oba tvrdili, že na sebe přímé kontakty mají). A zvláště, když se následně zavřeli na více jak hodinu na hotelovém pokoji, kde byl kromě boxerů přítomen mimo jiné i poradce Pacquiaa – Michael Koncz.

Na základě nejen jeho následných prohlášení vydal zmíněný server TMZ.com zprávu, že se Mayweather s Pacquiaem domluvili na podmínkách smlouvy a dlouho očekávaný duel směřovaný na 2. května do MGM Grand v Las Vegas oznámí během nedělní sportovní události roku na americkém kontinentu – Super Bowlu.

Jenže ten skončil před pár hodinami a žádné oznámení se nekonalo. Naopak – Mayweather ještě před startem souboje New England Patriots se Seattlem Seahawks umístil na sociální sítě svojí fotku z pláže a komentářem, že on si užívá relaxu a cestování po světě, zatímco všichni kolem něj jen lžou.

Měl tím na mysli především promotéra svého rivala Boba Aruma, kterému stále nemůže přijít na jméno. A to přesto, že se jak vidno sám osobně jednání nezúčastňuje a to samé platí také pro třiaosmdesátiletého šéfa stáje Top Rank, který se v průběhu řešení podmínek „Zápasu tisíciletí" stáhl do ústraní. Přesto stihl prozradit ale třeba i fakt, že lidé kolem Filipínce dali rivalovi ultimátum, které mělo platnost do konce ledna.

„Čtu výroky Aruma a nestačím se divit, jak může někdo tak lhát. Vždyť právníci jeho vlastní stáje mě informovali, že musíme doladit ještě několik důležitých bodů. A on tvrdí, že bude kontrakt podepsaný během několika dní? Nechápu. Jestli smlouvu podepíšu? Řeknu to jinak: během pár dalších dní určitě ne," nechal se o víkendu slyšet americký bijec přezdívaný „Money".

„Je šílené, co se nyní děje. Floyd rád nechává všechno na poslední chvíli tak, jak mu vyhovuje. Moji případnou přípravu na zápas by ale stejně neohrozil. Mohu do ní nastoupit kdykoliv, třeba hned zítra," vzkázal přes oceán americké hvězdě Brit Amir Khan, který stále také doufá v to, že nakonec Mayweather ukáže na něj.

Jak tedy nyní situace vypadá? Jisté je, že brzo osmatřicetiletý neporažený bijec se jednání osobně nezúčastní. O to více je třeba kromě kritiky také ocenit zmíněný krok ze začátku minulého týdne. Byl to Mayweather, který přišel za Pacquiaem v přestávce basketbalového souboje, byl to Mayweather, který za ním dorazil na hotel. S ohledem na fakt, že jednání osobně neřeší to lze brát jako velké gesto.

A pokud to není jen gesto pro média, které by mu mělo později sloužit jen coby alibi, dá se říct, že mu o souboj s filipínskou mlátičkou skutečně jde. Dle všeho to navíc vypadá, že hlavními „brzdami" už jsou momentálně jen televize Showtime (Floyd) a HBO (Manny a Golden Boy), které se kromě financí přou mimo jiné také o to, která stanice bude vysílat tradiční medailonky z příprav soupeřů.

Dle představitelů Showtime i HBO ale jde oběma stranám o stejný kompromis, jako v případě třináct let starého šlágru Lennox Lewis vs. Mike Tyson. A času přece jen není nazbyt. Profíci jakými oba nejlepší bojovníci světa jsou se sice připravují průběžně, jenže mají také spoustu dalších aktivit.

A pokud chtějí všechny strany dodržet termín v podobě prvního květnového víkendu, mají před sebou maximálně dva až tři týdny jednání. V opačném případě by bylo datum 2. května šibeniční nejen pro přípravu obou bojovníků, ale také pro zorganizování podobně obří akce.

Na druhou stranu – neustálý mediální tlak podporovaný boxerskými legendami i představiteli jednotlivých federací dávají tušit jedno: pokud se bitva Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao neuskuteční letos (a je jedno jestli v květnu, nebo září), pak už nikdy!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze