Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Cotto psal historii, Martineze zdemoloval, Lee předvedl KO roku!

  • Napsal Antonín Vavrda

Cotto vs. Martinez / zdroj foto: Sports YahooCotto vs. Martinez / zdroj foto: Sports YahooNEW YORK – Parádní boxerské výkony viděli fanoušci ve slavné Madison Square Garden v noci na neděli. Nejprve se neuvěřitelný knockoutem uvedl Ir Andy Lee (33-2), po něm předvedl v hlavním šlágru večera snový výkon Miguel Cotto (39-4).

„Postupně ho rozeberu, zničím a v devátém kole knockoutuji!" - Ne, to nejsou předzápasová slova portorické legendy, ale jeho soupeře, devětatřicetiletého Sergia Martineze (51-2-3). Vyplnila se do puntíku. Jen v opačném scénáři.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O šest let mladšího protivník svého soupeře dokonale zničil. Už v prvním kole ho poslal do tří knockdownů, které ale byly vyústěním především prvního, drtivého levého háku přes přední pravou Martineze, která jej doslova omráčila ve stoje.

„Sergio se z toho prvního úderu po celý zápas prostě nesebral. Sám mi to přiznal, bylo to hodně, hodně těžké," pronesl po duelu smutný Martinezův kouč Pablo Sarmiento. Ten taky výprask svého svěřence po devátém kole ukončil. Zcela správně.

Ano, Martinez několikrát nebezpečně zaútočil a i Cotto chytil několik tvrdých ran, jenže to bylo kapkou v moři proti tomu, co schytala dosavadní jednička střední váhy. Portoričan si vystačil v devíti kolech 395 údery, z toho 212 našlo svůj cíl. Takhle dosud nikdo Martineze nerozebral.

Portoričan se díky triumfu a zisku titulu mistra světa WBC stal nejúspěšnějším boxerem své země v historii – Wilfred Benitez, Wilfredo Gomez a Felix Trinidad dokázali získat pás mistra světa ve třech váhových divizích. Cotto po neděli ve čtyřech! Jako jediný Portoričan historie!

„Je to největší den mého života. Největší úspěch mojí kariéry," rozplýval se po vítězství Cotto, který ukázal obrovskou pohodu i tím, že několik předzápasů shlédl v hledišti a až poté zamířil se převléct. Většinou bývá v zámoří pravidlem, že hlavní hvězdy večera přijíždí do haly dvě až tři hodiny před svým zápasem a věnují se pouze vlastní přípravě.

Kromě skvělého souboje ale oba budoucí členové Mezinárodní síně slávy před zraky těch současných Felixe Trinidada, či Mika Tysona, který oslavil galavečerem pětileté výročí se svojí ženou, potvrdili také to, jak velcí jsou to bojovníci.

Martinez, který do zápasu šel po více jak roční pauze, druhé operaci pravého kolene a ortézou na něm, se na koleno ani levé rameno po souboji nevymlouval. I když by klidně mohl, že především jeho pohyb není ideální, bylo zjevné.

„Dostal jsem tvrdou ránu a otřásla mnou. Snažil jsem se v ringu dělat to nejlepší, co umím. Chtěl bych se omluvit argentinským fanouškům a poděkovat za chování těm portorickým. Každý musí vědět, kdy vyhraje a kdy prohraje a já byl dneska v ringu tím horším, Miguel si zaslouží velké gratulace," pronesl sympaticky bijec přezdívaný „Maravilla".

Ten následně jedním dechem ale dodal, že rozhodně nehodlá končit a chce dodržet smlouvu s HBO, dle které by měl stanout v ringu ještě jednou. „Je to na něm. Sedneme si a promluvíme si, ale já ho do důchodu odhánět nebudu. Celou dobu se mi omlouval, ale já mu říkal, ať neblázní, nemá se zač omlouvat, ty roky vedle něj jsou úžasné a dnes v noci by málokdo vydržel tak dlouho, jako on," doplnil svého chráněnce promotér Lou DiBella.

Zatímco Martinez zamířil na preventivní prohlídku do nemocnice, Cotto slavil se svým týmem a rodinou. Co dál? On sám před zápasem mluvil o tom, že se chce vrátit zpět do lehké střední divize, kde se mu otevírá mnoho možností. Vlastně si nyní může vybírat. Mluví se o jeho megašlágru s Canelem Alvarezem, který by mohl zpečetit nové pořádky ve světě profesionálního boxu po odchodu Richarda Schäfera z Golden Boy Promotions a usmířování De la Hoyi s Bobem Arumem.

„Máme pro Cotta několik variant," pronesl Arum, který byl konkrétní jen v tom, že by se Portoričan měl vrátit do ringu 6., nebo 13. prosince v MSG nebo MGM Grand. V případě první varianty by to pro něj byl desátý duel na posvátné newyorské půdě. Úplně vyloučená není ani jeho odveta s Mannym Pacquiaem, případně souboj s Gennadijem Golovkinem.

Více jak 21 tisíc fanoušků ale v MSG nebavil jen hlavní tahák – zajímavé byly i předzápasy a prim pak hrál otevírací duel televizní karty – Andy Lee (33-2) vs. John Jackson (18-2). Prvně jmenovaný se stejně jako v předešlých duelech ocitl na podlaze ringu a v prvních čtyřech kolech měl obří problémy.

Stejně tak v první minutě rundy číslo pět, kdy s ním opět Jackson otřásl. Lee raději odtančil z provazů do jiného rohu. Jeho soupeř z Panenských ostrovů šel pochopitelně za ním a kde, kdo čekal, že jde Leeho dorazit. Jenže jej podcenil a po drtivém pravém háku se ocitl bradou k zemi on sám. Počítání bylo zbytečné, ruce devětadvacetiletého Ira mířily okamžitě po úderu k nebesům.

Co na tom, že v té době prohrával u všech tří rozhodčích 39-36 na body. Box opět ukázal, jak umí být v jednom okamžiku krásný a drsný zároveň...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY Z GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze