Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Do historie nevstoupil Lomačenko, ale Salido! Chavez dominoval

  • Napsal Antonín Vavrda

Salido vs. Lomačenko / zdroj foto: Top RankSalido vs. Lomačenko / zdroj foto: Top RankSAN ANTONIO – Zajímavé souboje a výsledky viděli fanoušci boxu v Alamodome v San Antoniu. Nejprve dokázal Orlando Salido (41-2-12) ukončit sen o rekordní noci pro Vasila Lomačenka (1-1), poté tentokrát beze vší pochybnosti vybouchal ve dvanácti kolech Julio Cesar Chavez (48-1-1) nebezpečného Briana Veru (23-8).

Byla to hodně poučná noc pro fanoušky, ale i samotné boxery. Ukrajinský přízrak Vasil Lomačenko měl umetenou cestu k titulu mistra světa WBO v pérové váze už ve svém druhém zápase, navíc i díky tomu, že jeho soupeř Orlando Salido neudělal ani nadvakrát váhu. Jenže...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V hodně takticky vedené bitvě – hlavně ze strany Ukrajince – padl první úder až po 100 vteřinách a zatímco Lomačenko zůstal i nadále pasivní směrem vpřed, Salido od třetího, čtvrtého kola začal plnit slova o neustálém tlaku na svého protivníka.

A tomu to skutečně „nevonělo". Ano, technicky, rychlostně, dynamicky i pohybově Salida převyšoval o dvě třídy, jenže to všechno bylo k ničemu, když zapomněl na to, že box je také o úderech. A když si na to rozpomněl – v posledních třech kolech – už bylo pozdě!

Lomačenko vs. SalidoLomačenko vs. SalidoPřesto stačilo málo – v poslední rundě Lomačenko zabral, Salida dostal pod obrovský tlak, ten se ale dokázal „prodržet" k vítěznému konci. A to doslova – při verdiktech 116-112, 115-113 (Salido) a 113-115 (Lomačenko) je zřejmé, že pokud by došlo v posledním kole na down, mohl být verdikt opačný.

„Je to velmi chytrý boxer. Věděl jsem, že ho musím držet od sebe háky a pokusit se trefit každý úder," řekl po zápase šťastný mexický vítěz, který trefil 116 z 541 úderů, jeho protivník pak „jen" 106 ze 326. Přesto cítil šestadvacetiletý „Hi-Tech" zklamání a lehkou křivdu.

„Udělal jsem to nejlepší a myslel jsem, že jsem vyhrál. I když to nešlo úplně dle představ, hlava chtěla více než tělo. Půjdu nyní domů, na ten zápas se znovu podívám a pak vám povím, jestli se cítím být stále vítězem," pronesl bijec, který prohrál teprve podruhé ve 405. duelu celé své kariéry.

Zatímco o své porážce pochyboval, na sociálních sítích se rozjely gratulace směrem k Salidovi a hodně ostré reakce právě k Lomačenkovi. Brian Viloria, či Vanes Martirosjan mu dali na srozuměnou, že se ukázalo, jaký je rozdíl mezi amatérským a profesionálním boxem, někteří fanoušci pak připomínali aroganci Ukrajince a fakt, že si prostě takovou příležitost nezasloužil.

Hodně zajímavé ale bylo i to, co napsal Mikey García, poslední to přemožitel Salida. „Lidé stále tvrdí, že on nechtěl zhubnout, ale já jsem si jist, že kdyby tak udělal, byl by příliš vyčerpaný," rozeslal do světa svojí zprávu neporažený Američan s mexickými kořeny.

Chavez jr. vs. VeraChavez jr. vs. VeraNa jeho slova navázali někteří experti a hlavně fanoušci. Dle nich totiž Salido raději obětoval 15 tisíc dolarů a případnou ztrátu titulu WBO (o který ale ještě přijít nemusí), než aby vyshazoval na limit pérové divize a ztratil jedinou zbraň na svého rivala – sílu.

Podle zpráv ze zákulisí totiž Mexičan váží mimo zápasy téměř 67 kilogramů, tedy o deset více, než je limit pérové váhy. Zdá se tak, že sice sám pochválil chytrost protivníka, ovšem tu svojí prokázal dávno před samotným děním v ringu.

Jaký je rozdíl mezi extrémně talentovaným bijcem bez profesionálních zkušeností proti bijci plného talentu (na který mnohdy hřeší) s obří porcí naboxovaných kol mezi profíky vlastně předvedl fanouškům a také Lomačenkovi hned vzápětí Julio Cesar Chavez jr.

Ten potvrdil očekávané – že přípravu a vše okolo před prvním zápasem s Verou jednoduše odflákl (podcenil) – a že tentokrát se ukáže úplně v jiném světle. Vera se sice celý zápas snažil, rval, bojoval, druhou polovinu souboje o Severoamerický titul WBC v super střední váze jel „na krev", přesto vlastně nebyl během 36 minut souboje ani jeden okamžik, kdy by mohl reálně pomýšlet na vítězství.

Chavez v ringu dominoval, občas si neodpustil blbinky a zbytečné zesměšňováni svého rivala, a nakonec mohl slavit jasný triumf 3-0 na body. A jestliže po prvním zápase cítil křivdu Vera, tentokrát se mohl po verdiktu bodových divit právě Mexičan – David Sutherland, který napsal celkové skóre 114-113 byl totiž dle všeho na jiném zápase v jiné hale. Další dva ale hodnocením 117-111 dodali souboji punc důstojnosti.

A uvidíme, co nás bude čekat dále, sedmadvacetiletý Mexičan, který měl v první řadě u svého rohu i slavného otce a maminku, totiž byl ve svých přáních po zápase hodně stručný. „Chci Gennadije Golovkina," pronesl do mikrofonu HBO. Pokud dokáže shodit do střední divize a manažeři obou bojovníků najdou společnost řeč, mohli bychom vidět další hodně interesantní souboj.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZE SAN ANTONIA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze