Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Překvápko pro Mexiko a Molinu: Bundrage je opět šampionem!

  • Napsal Antonín Vavrda

Cornelius Bundrage vs. Carlos Molina / zdroj foto: Boxingscene.comCANCÚN – Jednačtyřicetiletý americký veterán Cornelius Bundrage (34-5) opět dokázal, že nepatří do starého železa. V mexickém Cancúnu jasně 3-0 vybodoval o deset let mladšího šampiona Carlose Molinu (22-2-6) a vzal si zpět „svůj" titul IBF v lehké střední váze.

V posledních čtyřech letech drželi tento pás této váhy pouze tři muži – Ishie Smith a právě dnešní soupeři. Molina měl svůj titul obhajovat už na jaře proti Jermallu Charlovi, jenže dva dny před zápasem byl zatčený za sedm let staré problémy s americkými zákony a po více jak dvaceti letech deportován zpět do své vlasti.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V Mexiku se tak nyní poprvé v kariéře představil v boxerském zápase. Bohužel pro něj, v daleko horším světle, než by si sám představoval. Chuť mexického plátna poznal už v prvním kole hodně ostrého a tvrdého duelu, který předčil u mnohých očekávání, podruhé šel k zemi v dějství číslo deset.

Bundrage, který držel titul v letech 2010-12, než jej o něj připravil právě Smith, kterého loni v září zdolal Molina, sice přišel o bod za údery pod pás v kole osmém, to jej ale mrzet příliš nemuselo. Díky své agresivitě a přesnosti mohl po závěrečném gongu začít slavit.

Cornelius Bundrage vs. Carlos Molina / zdroj foto: Boxingscene.comBodoví rozhodčí měli jasno, když vynesli tento – hodně divoký – verdikt: 117-106, 116-109, 115-110. Dan Rafael – expert televize ESPN, která show vysílala pro americké publikum – nabodoval zápas 115-111 pro vítěze.

Bude zajímavé sledovat, jak se budou kariéry obou bojovníků vyvíjet dále. Molina zaznamenal první porážku, o které nemůže říct, že byla sporná. Na Bundrageho platí, že jej vyhodíte dveřmi i oknem a on se vám vrátí odpadem.

Aktuálně je v jednačtyřiceti letech totiž druhým nejstarším světovým šampionem jedné z top federací napříč celým profiringem. Pro znalce asi není třeba dodávat, kdo je v tomto ohledu jedničkou, pro ty méně znalé – jde o Bernarda Hopkinse, který v lednu 2015 oslaví padesáté narozeniny!

Na rozdíl od Bundrage, schopnosti B-Hopa nikdo nezpochybňuje, bijec přezdívaný „K9" bude muset nyní svojí pozici hájit proti mladým, talentovaným chrtům, nebo ostrým veteránům. Z ratingu IBF se mu nabízí bratři Charlové, Sergej Rabčenko, Jack Culcay, či James Kirkland.

Tak, či onak – ať se mu postaví někdo ze zmíněných, nebo někdo jiný, rozhodně jej nečeká snadná práce. Bundrage proti Molinovi opět potvrdil, jak nebezpečným a nevyzpytatelným bojovníkem je. Navíc u něj více, než u kohokoliv jiného, platí, že s věkem zraje jako víno...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze