Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Proč? Další blamáž riskujícího ničitele Tysona, Charitonov cílí na Hayeho

Charitonov vs. Williams / zdroj foto: Championat.comCharitonov vs. Williams / zdroj foto: Championat.comCHIMKI – V ruském městě Chimki se v pátek večer uskutečnil galavečer, který tak nějak nevybočil z kontroverzí hlavního promotéra, Vladimira Chrjunova. Hlavní role? Fjodor Čudinov (23-2, 16 KO), Umar Sadiq (10-2, 6 KO), Sergej Charitonov (1-0, 1 KO) a Danny Williams (54-29, 41 KO).

250tisícové město v Moskevské oblasti bylo svědky akce známého, leč hodně kontroverzního promotéra Vladimira Chrjunova. Na první pohled bylo vše ideální.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Sportovní hvězdy Ruska v hale, za komentátorským pultíkem obrovitý Nikolaj Valujev – což je s ohledem na nedávné zvěsti o jeho chatrném zdraví skvělá zpráva –, ovšem v ringu to bohužel už taková sláva nebyla.

Ano, v hlavním předzápase se představil bývalý mistr světa v super střední váze, Fjodor Čudinov, ovšem... v duelu s nepříjemným Britem narozeným v Nigérii – Umarem Sadiqim nebyl dlouho tím lepším boxerem. Nakonec ale jeho energie a kondice zvítězili a v úvodu dvanáctého kola ringový Jurij Kopcev duel po kratším tlaku Čudinova ukončil.

Oprávněně, Sadiq toho měl plné kecky, musel dostat kyslík, následně i infuzi a noc strávil v nemocnici. Nakonec i dle vlastních slov bez vážnějších následků.

Čudinov a Valujev / zdroj foto: Championat.comČudinov a Valujev / zdroj foto: Championat.com

Oficiální video zápasu (zajímavostí budiž, že úvodní kola, kdy byl Sadiq jasně lepším, jsou jaksi vynechána)

Mimochodem, Kopcev byl v ringu také při zápase Václava Pejsara s Dmitrijem Kudrjašovem a je jednou polovinou z rozhodčích tohoto souboje, který vyvázl bez oficiálního trestu od Ruské boxerské federace. Zajímavostí ale budiž, že Irakli Malazonia už nějaký ten pátek opět rozhoduje, ale zpět do Chimki...

Tam hlavní zápas obstarali dva už hodně ošlehaní a „unavení“ čtyřicátníci. A bohužel, dle toho souboj také vypadal. Pokud se dá vůbec nazývat soubojem.

Bývalá ruská kickboxerská a MMA hvězda Sergej Charitonov si střihla ve čtyřiceti letech boxerský profesionální debut. A to proti o sedm let staršímu Britu Dannymu Williamsovi. Muž, který před lety porazil v eliminaci WBC Mika Tysona a překazil tak plány na jeho střet s Ukrajincem Vitalijem Kličkem, každým dalším vstupem do ringu riskuje své zdraví.

Občas do něj i pro jistotu nenastoupí, jako ještě před koronavirovou krizí v Německu, pokud ale už mezi šestnáct provazů vstoupí, je z toho fraška nehodna jeho jména. Ano, loni v únoru v Rakousku překvapil Bobana Filipoviče (před duelem 24-0, 24 KO, ovšem s mizernými protivníky), ovšem Charitonov je přece jen jiná liga.

A proti Williamsovi to také dokázal, když ho poslal už v prvním kole levým hákem poprvé k zemi. V úvodu druhého jej po chvilkovém tlaku Brita trefil opět přesně nad spánek a „Brixton Bomber“ se zastavil ve stoje. Nespadl. Možná i chtěl pokračovat. Ringový ale byl jiného názoru a zase o kousek oddálit nevyhnutelné.

Tedy pokud si přece jen bývalý britský šampion těžké váhy neuvědomí, že zdraví má jen jedno a že jeho potomci mohou chodit i do méně prestižních škol...

Aby té podivné show nebylo málo, dle ruských médií by měl Charitinov v příštím souboji nastoupit proti dalšímu ostrovnímu chasníkovi, jistému Davidu Hayemu (28-4, 26 KO). A byť je „Hayemaker“ už také pár let za zenitem, přece jen je na trochu jiném levelu než Williams...

Charitonov vs. Williams / zdroj foto: Championat.comCharitonov vs. Williams / zdroj foto: Championat.com

Charitonov vs. Williams / zdroj foto: Championat.comCharitonov vs. Williams / zdroj foto: Championat.com

Charitonov vs. Williams / zdroj foto: Championat.comCharitonov vs. Williams / zdroj foto: Championat.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze