Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tyson u Rogana I.: Zasraných 30 vteřin mě zničilo... Zápas tě může dovést k orgasmu

  • Napsal Martin Kopunec

Mike Tyson trénujeMike Tyson trénujePRAHA – Je to pár dní, kdy do podcastu legendy tohoto žánru přišel nejmladší šampion těžké váhy historie Mike Tyson (50-6, 44 KO). Ten plánuje 28. listopadu návrat do světového ringu, kdy si to rozdá v osmikolové exhibici s neméně slavným krajanem Royem Jonesem Jr. (66-9, 47 KO).

Níže si můžete přečíst první část povídání Rogana s Tysonem...

Když jsem viděl to první video, kde trénuješ na lapech, řekl jsem si: „Tohle není obyčejný trénink, ten chlap se na něco připravuje, na nějaký zápas.“

Myslíš to první video? Tak po tom jsem byl odrovnaný týden. Bylo to zasraných 30 vteřin a já se týden nemohl hnout. Nebylo to vůbec vtipné, protože jsem si uvědomil, že tohle není žádná prdel.

VÍCE K NÁVRATU MIKA TYSONA:

Joe Rogan pustí malou ukázku z tréninku Tysona...

Tohle je teď, ne to první video. Teď vydržím 5 nebo 6 kol. Ale vůbec poprvé mě to dostalo. Všechny ty bolesti a zranění, kvůli kterým jsem ukončil kariéru, se v ten okamžik vrátili.

Takže, když si začal znovu trénovat, začal si pomalu?

Extrémně pomalu. Začal jsem dělat všechny ty různé věci na regeneraci mého těla, o kterých jsem nikdy předtím ani neslyšel.

Vypadáš skvěle chlape, máš velké svaly, jsi ve formě, prostě vypadáš sakra dobře.

Hlavně jsem se začal cítit dobře. To je na tom to nejzajímavější.

Kdy přesně jsi začal znovu cvičit?

Začal jsem cvičit někdy v dubnu, nebo na konci března.

Takže teď jsou to zhruba čtyři měsíce, co jsi začal. Jak daleko myslíš že budeš, v den zápasu?

Uvidíme, jak na tom budu v listopadu.

Proč jste posunuli termín vašeho zápasu s Royem ze září na listopad?

Myslím, že kvůli většímu zájmu, oslovit tak víc lidí, mít víc času na přípravu. Začali jsme s Royem něco jako Ligu Legend. Velké jména se vracení, všichni, pro které tento sport něco znamená, hlásí návrat. Tohle bude úžasné.

Takže zpátky k prvnímu videu, na kterém trénuješ se skvělým trenérem Rafaelem Cordeirem, to bylo v jaké fázi návratu do ringu?

Bylo to první den. Úplně mě to ale zničilo, doplazil jsem se domů za ženou, skoro jsem brečel, bylo to něco. (smích) Řekl jsem si, tohle ne, to nemám zapotřebí, ale byl tam ten hlásek vzadu v hlavě, který to rozhodl jinak.

Cítíš se tak, že tě to vrátilo do starých dobrých časů, hlavně po psychické stránce?

Dá se říct že ano, cítím se dobře. Nevím, proč to dělám, ale cítím, že jsem se pro tohle narodil.

Proč ne, box je přeci jen neodmyslitelnou součástí tvého života. Samozřejmě si se dávno posunul, založil jsi Tyson Ranch, začal kouřit hodně marihuany. Kouříš ji i teď?

Téměř jsem přestal.

Viděl jsem Roye, jak trénuje a vypadá taky fantasticky. Je to strašně vzrušující, když si představím vás dva v jednom ringu, jste jedni z nejlepších boxerů všech dob. Plus vaše rozdílné styly boxu. Roy má naprosto jiný styl než kdokoliv na světě. Na takového člověka se nedokážeš v gymu nijak připravit.

Roy vypadá vždy fantasticky. Máš pravdu, má jiný, ale extrémně efektivní styl.

Slyšel jsem, že ti někdo nabídl velké peníze za zápas holými pěstmi proti Shannonu Briggsovi.

Ano, měl jsem nabídku od něj, od Tysona Furyho, Boba Sappa, byl ve hře také Evander Holyfield a nějací další kluci z MMA, ale nakonec to padlo na Roye.

Takže, po zápase s Royem bude konec, nebo si myslíš, že je tohle nová kapitola tvého života?

Myslím, že je to začátek něčeho nového. Co se má stát, to se stane, ale teď jsem z toho všeho pořádně natěšený, a je to prostě... wooow.

Bude to na osm kol. Přemýšlel jsi, že by si v budoucnu boxoval třeba na 10 nebo 12 kol? Lidi totiž zcela vážně spekulují o tom, že by si měl boxovat o titul.

Uvidíme, co bude v budoucnu, ale teď si to jdu prostě jen užít. O titul ale určitě nemám zájem. Dělám to pro sebe, pro charitu, protože mě to v tento okamžik naplňuje.

Přemýšlíš už dopředu a máš v hlavě nějaké další jména, s kterými by si chtěl boxovat, nebo je v tvé hlavě pouze Roy?

Teď je tam jen Roy, ale samozřejmě mám na stole pár dalších zajímavých jmen, se kterými bych se chtěl ještě utkat.

Nejvíce se těším asi na ten střet vašich stylů. Ty jsi vždycky tlačil dopředu jako tank, Roy naopak spoléhal na svoje reflexy a rychlost.

Na tréninku se připravuji na hodně běhu a nahánění Roye po ringu. (smích)

Takže jak často teď trénuješ a jaký je typický den Mika Tysona?

Trénuju každý den. V neděli mám volno. Den začínám v 5:30, kdy si jdu zaběhat, pak si dám sprchu a nakrmím ptáky. Poté jdu na stroj, který posiluje mé boční břišní svaly, dám si na každou stranu okolo 200 opakování. Dám si nějaké jídlo, hodně vajec.

Ty jsi byl nějakou dobu veganem, že?

Ano, skoro pět let. Maso jsem začal jíst před nedávnem, nějakou dobu před tím, než jsem začal trénovat. Jím ale jen zvěřinu. Zjistil jsem, že všechna ta jídla, která dělají ostatním lidem zdravotně dobře, mě ničí, všechna ta zelenina nebo třeba borůvky.

Počkej a co si jedl jako vegan?

Skoro nic chlape. (smích)

Když běháš, když udeříš do pytle, když trénuješ, cítíš se opět jako za starých časů? Myslím tím hlavně mentálně. Sakra vždyť ty jsi Mike Tyson.

Ne pokaždé, ale občas mám opět ten pocit, opět bojuju s možností, že bych někomu mohl opravdu ublížit. Ten pocit tě může dovést až k orgasmu.

Chceš tedy říct, že třeba souboj s Tyrellem Biggsem nebo jiné tě dokázaly dostat do takového stavu?

No, vysvětli mi, jak je možné, že můžeš mít během zápasu erekci?

Jaké to je být zase ve formě? Nemůžu si pomoct, ale prostě vypadáš skvěle.

Je to úžasný pocit, ale není to vůbec jednoduché.

Po jaké době jsi opět měl sparing?

Po patnácti letech. Poprvé po patnácti letech jsem s někým vstoupil do ringu a po pár ranách jsem si řekl: „Přesně sem patřím“. Od chvíle, co zabzučel zvonek na začátek kola, jsem si uvědomil, že přesně sem patřím. Vůbec jsem to nečekal. Myslel jsem, že si prostě řeknu: „Seru na to, co to tady děláš negře, tohle už není pro tebe“. (smích) Teď spáruji každý den.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze