Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bitva zuřivých 'Protinožců'. Cameron utrpěl těžkou prohru od Greena

  • Napsal Profiboxing.cz

Danny Green a Shane Cameron / zdroj foto: www.heraldsun.com.auDanny Green a Shane Cameron / zdroj foto: www.heraldsun.com.auMELBOURNE - Místo tenistů ostří hoši v rukavicích. V Hisense Aréně v Melbourne, kde se každoročně koná první grandslamový turnaj tenisové sezóny - Australian Open, si to tentokrát rozdali domácí boxer Danny Green (33-5) a novozélandský "Zlobr" Shane Cameron (29-3) v bitvě o pás mistra světa IBO v křížové váze.

Že nepůjde o souboj dvou přátel bylo jasné už z předzápasového vážení. Cameron, toho času šestnáctka těžké váhy, dával svému soupeři okázale najevo svou fyzickou převahu (limit sice splnil, ale v den zápasu již měl opět daleko nad 91 kilogramů). Oba veteráni tak neměli daleko k tomu, aby si potrénovali své pěsti ještě vpředvečer na druhé straně zeměkoule netrpělivě očekavaném duelu.

Nakonec si vše nechali až před 12 tisíc fanoušků v aréně a miliónů "Protinožců" u obrazovek. Derby dvou národů, které vzájemnou láskou zrovna neoplývají, začalo pořádně zostra. Už ve druhém kole se objevila na tváři Camerona ošklivá rána, o kolo později pro změnu on rozbil svému soupeři nos.

I přestože byl Cameron tím silnějším bijcem, soupeře k zemi poslat nedokázal, naopak se především v sedmém kole ocitl sám ve velkých problémech. Závěr zápasu pak již Green, vědom si své bodové převahy, odtančil na distanc a po závěrečném gongu mohl začít slavit.

"Myslel jsem, že ho dokážu porazit, myslím, že to byla pro fanoušky se neustále dívat na Dannyho xicht na mé hrudi, ale udělal, to co pro vítězství potřeboval. Jeho taktika fungovala, moje bohužel ne," uznal nakonec porážku pětatřicetiletý Cameron.

Jeho o čtyři roky starší rival, který se již stal světovým šampiónem jedné ze čtyř top organizací (v polotěžké váze), přesto označil středeční triumf za největší ve své kariéře. A rozhodně nehodlá ve své kariéře končit. Naopak, rád by se opět střetl s dalším veteránem - čtyřiačtyřicetiletým Američanem Antoniem Tarverem, který jej dokázal loni v červenci porazit.


2012-11-21 Danny Green vs Shane Cameron by sweetboxing6

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze