Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Kontroverzní Rigondeaux jako Mayweather proti Ortizovi

  • Napsal Profiboxing.cz

Rigondeaux vs. Kokietgym / zdroj foto: Top RankRigondeaux vs. Kokietgym / zdroj foto: Top RankMACAO – Kubánský „Šakal" Guillermo Rigondeaux (14-0) v sobotu večer popáté obhájil svůj mistrovský titul WBA (super), podruhé pak také pás WBO, když hned v prvním kole knockoutoval Thajce Sodu Kokietgyma (63-1-3). Možná to byl pro něj ale poslední zápas pod hlavičkou Top Ranku.

Kubánec sice likviduje jednoho soupeře za druhým, jeho promotér Bob Arum – šéf Top Ranku – ale neustále opakuje, jak těžké je Rigondeauxe prodat. Na galavečeru v Macau dokonce nad něj postavil duel mladíka Gilberta Ramireze Sancheze (29-0) s Juniorem Talipeauem (20-1-3).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Oba souboje ale paradoxně trvaly zhruba stejně dlouho. Zatímco talentovaný Mexičan mohl slavit po necelých dvou minutách díky parádním přednímu zvedáků, kterým si Australana načal a poté dorazil, výhra Rigondeauxe nejen americkým novinářům připomněla souboj Floyda Mayweathera s Victorem Ortizem.

Kokietgym se totiž po polovině prvního kola skácel k zemi s odkazem na střet hlavami, což bodovým signalizoval také ringový rozhodčí Mark Nelson. Ten zkontroloval stav Thajce a následně povelem „box" poslal oba bojovníky do pokračování souboje.

Oba si spolu sportovně plácli, jenže Ringondeaux následně ihned pustil do otřeseného protivníka tvrdou kombinaci a Nelson duel odmával. Kokietgym se sice rozčiloval, nebylo mu to nic platné. A „Rigo"? Ten pochopitelně slavil. Přestože jeho výhru někteří označili za kontroverzní, on sám se skutečně ničemu proti pravidlům neprovinil.

Rigondeaux se tak možná „stylově" rozloučil se stájí, která o jeho služby tak trochu nestojí. „HBO a Arum budou jednou litovat, že veřejně urazili takového bojovníka, jako je Guillermo a tak snadno se ho vzdali. Rigo je ideální boxer, velký vzor pro fanoušky a každý trenér by s ním rád spolupracoval," nechal se slyšet manažer Kubánce Gary Hyde.

Naplní se jeho slova? To zjistíme později, na videa nejen jeho sobotního zápasu se můžete podívat ale již nyní...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GUILLERMO RIGONDEAUX VS. SOD KOKIETGYM

VIDEO CELÉHO ZÁPASU COU Š'-MING VS. LUIS DE LA ROSA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze