Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Parkera chválí i Holmes, Glazkov myšlenkami u (mrtvých) rodičů?

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker vs. Thompson / zdroj foto: Main EventsParker vs. Thompson / zdroj foto: Main EventsBETHLEHEM – Hodně rozdílné hodnocení padají na hlavy dvou vítězných těžkých vah na sobotním galavečeru pod hlavičkou Main Events v americkém Betlémě. Zatímco Novozélanďana Josepha Parkera (10-0) chválí kde kdo, Ukrajinec Vjačeslav Glazkov (18-1-0) si zatím triumf moc užít nemohl.

Američané pro to mají krásné výstižné heslo - „From Hero to Zero" (z hrdiny nula). Přesně to nyní vystihuje situaci Glazkova. Devětadvacetiletá světová pětka si v březnu vysloužila pozornost celého světa, když z ringu naprosto vymazala polskou legendu Tomasze Adamka (49-3).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Do zápasu s nebezpečným, leč podceňovaným Derrikem Rossym (29-9) šel proto Glazkov jako obrovský favorit. Jenže Američan jej zaskočil, v prvních pěti kolech předváděl životní výkon a přestože odcházel fyzicky, dokázal zápas ustát bez počítání do konce. Kde, kdo jej viděl coby vítěz.

Ne tak bodoví. A především Pierre Benoist si za verdikt 98-92 pro Ukrajince vyslechl své. Pravdou ale je, že „nafackovat" by zasloužilo především okolí Glazkova. Bronzový olympijský medailista z Pekingu totiž do zápasu nastoupil s poraněnou pravou rukou, která jej trápí už od zmíněného zápasu s Adamkem.

A hlavně... Jeho rodný Lugansk na Ukrajině byl v posledních týdnech totálně zničený „Car" raději utekl natrvalo na Floridu, kde jej vede kouč Rusa Sergeje Kovaljova John David Jackson. Jenže ve válce zmítané zemi nechal svojí rodinu, o které nemá žádné aktuální zprávy.

„Měl v hlavě spoustu myšlenek. Jeho rodné město bylo bombardováno. Nemluvil se svými rodiči déle jak dva týdny. Neví, jestli jsou naživu, nebo mrtví. Město, kde žil je bez vody a elektřiny. Nejsou to výmluvy, ale je to tak, přesto dokázal vyhrát a jedeme dál," pronesl za Glazkova jeho manažer Egis Klimas.

Jenže právě on a lidé z Main Events by zasloužili stanout v ringu proti Rossymu místo bijce, který je momentálně číslem dvě federace IBF. Naprosto zbytečně ohrozili jeho kariéru, přitom pokud by zápas zrušili a podali toto vysvětlení před ním, málokdo by se na Ukrajince zlobil.

„Nevyléčil svojí pravou ruku úplně, uspěchali jsme to a znovu si ji poranil. Těžko říct, jestli je to zlomené. Bylo vidět, že není ve své kůži. Souhlasím s tím, že 98-92 (8 ku 2 vyhraných kol) byl trochu úlet, přesto si myslím, že 96-94 odpovídá dění v ringu," dodal Klimas a de facto tak přiznal svoje další manažerské selhání.

Sám Glazkov zůstal nad věcí, vítězství příliš neslavil a okamžitě se stáhl do ústraní. Mluvili tak nejen jeho promotér, ale hlavně zklamaný Rossy, který byl blízko obrovské senzaci, ale také lidé kolem Novozélanďana Josepha Parkera.

Ten na rozdíl od krajana Roberta Berridgeho (24-1-2), který schytal velkou lekci od Rusa Vasilije Lepichina (16-0) a po zápase přiznal, že se jednoduše nedokázal vyrovnat s na polotěžkou váhu extrémním výškovým rozdílem 15 centimetrů, nezaváhal a Američana Keitha Thompsona (7-3) vyprovodil z ringu ve třech kolech.

„Má skvělý úder, je to velký puncher a bojovník," pochválil mladého protinožce legendární Larry Holmes, který mu uděloval rady na úder přední rukou (jab) den před samotným zápasem. A dvaadvacetiletý Parker se jeho radami zjevně při zápase řídil, jeho přední ruka byla základem k vítězství nad průměrným Thompsonem.

Za dva měsíce ji ale otestuje daleko těžší protivník – bahamský „Tank" Sherman Williams (36-2-13). „Chci vyhrát, ale vím, že se musím na něj pořádně připravit, tohle bude tvrdý oříšek," pronesl v neděli Parker. „Myslím, že má před sebou větší a větší zápasy, jen musíme jít pěkně postupně," dodal jeho manažer Dean Lonergan.

Na pravdivost jeho slov se můžete podívat níže...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VJAČESLAV GLAZKOV VS. DERRIC ROSSY

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JOSEPH PARKER VS. KEITH THOMPSON

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VASILIJ LEPICHIN VS. ROBERT BERRIDGE

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze