Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO ČÁST II.: Tohle jsou nejdrtivější knockouty historie!

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Foreman vs. Moorer / zdroj foto: internetForeman vs. Moorer / zdroj foto: internetPRAHA - Co dělá box boxem? No přece knockouty! A kdo se ve světě žurnalistiky považuje za největší boxerské guru a modlu? No přece časopis The Ring, který se ve státech vydává již 91 let!

Ve druhém vydání našeho miniseriálu vás seznámíme s dalšími pěti nejlepšími knockouty podle tohoto magazínu – tentokrát z let 1994 až 1998.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

1994 – GEORGE FOREMAN – MICHAEL MOORER – KO 10. kolo

Souboj, kterým se psaly dějiny, alespoň v těžké váze. Foreman se knockoutem stal nejstarším šampionem těžké váhy jedné ze čtyř top organizací a v době před dvaceti lety nejen jí. Jeho rekord později překonal pouze Bernard Hopkins.

Po tomto krátkém, přesném úderu, který poslal Moorera k zemi, si klekl Foreman do svého rohu, ve kterém se začal modlit. Sám legendární „Big George" jej následně několikrát okomentoval „jako úder vedený vyšší mocí". Moorer by dal jistě krk na to, že na něj ale dopadla pěst Foremana...

1995 – JULIO CÉSAR VAZQUEZ – CARL DANIELS – KO 11. kolo

Jak otočit jasně prohraný bodový duel ukázal v roce 1995 Julio César Vazquez, když v 11. kole knockoutoval Carla Danielse a získal jeho titul WBA v lehké střední váze. Co na tom, že tento titul v následujícím duelu ztratil. Do dějin se zapsal i tak a mimo jiné i tímto fantastickým knockoutem. Jeho levá ruka byla jednoduše fantastická. (ve videu od 40. minuty)

1996 – WILFREDO VAZQUEZ – ELOY ROJAS – KO 11. kolo

I rok 1996 nabídl knockout, kterým se vítěz zachránil od jasné porážky. Eloy Rojas vedl u všech bodových rozhodčích, když ho v předposlední rundě nejprve rychlými kombinacemi poslal Vazquez do knockdownu. Ten sice Rojas ještě rozchodil, ale v tu chvíli již nebyl schopen nastartovaného Vazqueze zastavit a o několik málo sekund později šel k zemi znova a tentokrát definitivně.

1997 – ARTURO GATTI – GABRIEL RUELAS – KO 5. kolo

Muž, který dokázal každý zápas udělat atraktivní – to byl Arturo Gatti, který se do historie zapsal především pravděpodobně nejlepší boxerskou triologií historie s Micky Wardem. V roce 1997 pro změnu opanoval i tuto anketu časopisu The Ring, když levým hákem sestřelil Gabriela Ruelase. Mnoho pamětníků na Gattiho, který zahynul v pouhých 37 letech, vzpomíná s nefalšovanou nostalgií.

1998 – ROY JONES JR. – VIRGIL HILL – KO 4. kolo

Pro mnohé nejlepší bojovník 90. let Roy Jones jr. v tomto duelu knockoutoval Virgila Hilla. Poprvé se v našem výběru objevuje body-shot knockout. Jones byl fenomén a jeden z nejlepších bojovníků napříč váhovými kategoriemi historie a co se týče polotěžké divize, nikdy nebylo dle mého lepšího bojovníka. V tomto souboji s Hillem nešlo o žádný titul.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze